Degalinėje apsilankęs vyriškis pasibaisėjo darbuotojų elgesiu

 (189)
Esu dviejų vaikų tėvas ir vakar kaip visada (nuolatinis klientas, gyvenu visai šalia degalinės...) užsukau į „Orlen Lietuva“ valdomą degalinę Vilniuje, Milašiaus g. 31/18. Buvo 20.00 val., kai prisipylęs degalų ištiesiau operatorei 20 eurų kupiūrą... Ir prasidėjo gero filmo vertas scenarijus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Paėmusi mano paduotą kupiūrą, net neapžiūrėjusi, ji įkišo ją į pinigų tikrinimo aparatą (ar sertifikuotas Europos Centrinio banko?) ir pareiškusi, kad kupiūra padirbta, spaudžia pavojaus mygtuką ir blokuoja automatines duris, savo veiksmais man suvaržydama laisvę ir sukeldama stresą bei psichologinį spaudimą bei pažeminimą. Į degalinės „užpuolima“ iš skirtingų miesto dalių atlekia TRYS apsaugos ekipažai! Kviečiame policiją.

Rašomi degalinės operatorės, saugos darbuotojų paaiškinimai. Aš sulaikomas ir pristatomas į policijos komisariatą. Ten esu apieškomas (...) Visas galutinis mano apsilankymo laikas „degalinėje“ – keturios valandos. Ir tik dabar, užsipylus degalu, tikrai neklauskite – „gal kavos ar gaiviųjų gėrimų?“ (ne, ačiū, sotus...)

O reikėjo tik tiek mažai – supažindinti degalinės operatores ne tik su euro detektoriais, bet ir su elementariu euro tikrinimo kursu (…). Derėtų atkreipti dėmesį į blizgančią auksinę perlamutrinę juostelę, kuri eina statmenai šio nominalo banknoto reverse (banknoto pusė su serijos numeriais), kurioje pavaizduotas skaičius 20 ir euro ženklas. Lietuvoje paplitusiuose padirbtuose 20 eurų banknotuose ši juostelė imituota – naudoti neblizgūs, nepermatomi, gelsvai pilki dažai, pati juostelė kreivoka ir aptrupėjusi.

Antrasis požymis – pakėlus 20 eurų banknotą prieš šviesą pažiūrėti į banknoto averso kairiajame kampe esantį nominalo skaičių. Padėjus ant stalo toje vietoje tematyti skaičiaus 20 fragmentai ar atskiros dalys – tiek averse, tiek reverse. O pakėlus prieš šviesą šie fragmentai ar atskiros dalys suformuoja tikslų ištisinį skaičių 20. Padirbtuose ir šiuo metu paplitusiuose mūsų šalyje euruose pakėlus prieš šviesą tos dalys tiksliai nesutampa.

Gaila, kad dar taip aklai pasikliaujame technika, nelieka to noro, užuojautos, supratimo. Tų dvasiškų ir pilietiškų vertybių...Tegul mano sugaištas laikas atgraso tuos surobotėjusius „darbuotojus“ nuo tokių veiksmų, nereikalinga jūsų dirbtinė šypsena, tiesiog būkite žmonėmis.

P.S.: teigiu, kad kupiūra buvo gera, o man grįžus namo 22.15 val. vaikai jau miegojo...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrį. Buvo patvirtinta, kad pareigūnai iš tiesų buvo iškviesti į degalinę – 21.01 val. gautas skambutis iš skaitytojo, kad jis neteisėtai uždarytas patalpose, jam neleidžiama eiti, kur jis nori.

Policijos pareigūnai nuvyko į įvykio vietą ir kartu su skambinusiuoju išvyko į komisariatą, tačiau, pasak pareigūnų, joks protokolas nebuvo surašytas, o patikrinimas buvusi normali procedūra dėl turėtų įtarimų. Šiuo metu yra aiškinamos konflikto aplinkybės, vykdomas tyrimas, ir banknoto tikrumas paaiškės tik po ekspertų išvadų.

DELFI komentaro taip pat pasiteiravo degalinių tinklo „Orlen“ komercijos direktoriaus Sauliaus Žilėno:

„Labai apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos ir dėl to, kad degalinės lankytojui dėl užtrukusios pinigų tikrinimo procedūros teko sugaišti savo laiką. Tai pirmasis toks atvejis mūsų tinklo degalinėse po to, kai šių metų pradžioje Lietuvoje buvo įvestas euras.

Vadovaudamasi nustatyta pinigų priėmimo tvarka, tą vakarą dirbusi degalinės darbuotoja kliento pateiktą kupiūrą patikrino Europos centrinio banko sertifikuotu euro banknotų tikrinimo įrenginiu. Šiam užfiksavus galimai padirbtą banknotą, lankytojas buvo paprašytas atsiskaityti kitu jam patogiu būdu – banko kortele ar kita grynųjų pinigų kupiūra, o galimai suklastotą banknotą patikrinti banko skyriuje. Klientui atsisakius, degalinės darbuotoja pakvietė apsaugos paslaugas teikiančios įmonės ekipažą.

Šiuo metu galimai suklastotą banknotą tiria ekspertai. Jei atlikus tyrimą paaiškės, jog tai buvo pinigų tikrinimo įrenginio klaida – jį nedelsiant pakeisime nauju. Be to, siekdami, kad tokia situacija nebepasikartotų, artimiausiu metu patikrinsime ir kitus tinklo degalinėse veikiančius pinigų tikrinimo įrenginius bei surengsime papildomus mokymus mūsų tinklo darbuotojams.

Daugiau informacijos apie sertifikuotus euro banknotų tikrinimo įrenginius galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.ecb.europa.eu/euro/cashprof/cashhand/devices/results/html/Devices-print.en.html.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (15)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte. Mes irgi ten lankėmės.

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (62)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (442)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir paskatino parašyti viešai.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (14)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.