Daugiabučio gyventojų kankynė – fekalijomis apsemtas rūsys

 (59)
„Nežinau, kada visa tai baigsis“, – piktinosi DELFI skaitytojas, patekęs į labai nemalonią bėdą – daugiabučio, kuriame jis gyvena, rūsys jau kelias savaites apsemtas fekalijomis. Nors avarinė tarnyba karts nuo karto atvažiuoja jų išsiurbti, vyriškis pasakojo, kad to nepakanka, nes patalpa vėl apsemiama, tad nėra nei kur laikyti iš kaimo parsivežtų gėrybių, nei kaip pasiimti rūsyje esančius daiktus. Daugiabutį prižiūrinčio UAB „Mano būstas“ atstovas spaudai Paulius Ugianskis tikina, kad šiuo metu skaičiuojama, kaip reikės išspręsti šią bėdą.
© DELFI montažas

„Nepavydžiu tiems, kurie gyvena pirmame aukšte“, – pasakojo viename Karoliniškių daugiabutyje gyvenantis vyras. Jo kaimynams, gyvenantiems apatiniame namo aukšte smarvę iš srutomis apsemto rūsio tenka kęsti jau trečią savaitę. Per tiek laiko kvapas jaučiamas ir gretimose laiptinėse.

Vyras piktinosi, kad neturi kur laikyti iš kaimo atsivežtų obuolių, atėjęs į pirmą aukštą tenka kęsti nemalonų kvapą. Skaitytojas baiminosi, ar ateis laikas, kada srutos į rūsį nebetekės, nes kol kas problema buvo sprendžiama tik laikinai – avarinė tarnyba atvažiuodavo susikaupusios rūsyje masės išsiurbti.

„Įdomu, kaip vėliau reikės tą rūsį žiemą išvėdinti“, – piktinosi Karoliniškių gyventojas.

DELFI kreipėsi į UAB „Mano būstas“ atstovą spaudai Paulių Ugianskį, kuris nurodė, kad gavus informaciją apie L. Asanavičiūtės g. name užsikimšusį vamzdyną, avarinė tarnyba iš tiesų lokalizavo avariją ir išvalė rūsį, tai jau darė ne vieną kartą.

„Ieškodami problemos žindinio specialistai su specialia įranga atlikę detalią vamzdyno apžiūrą nustatė, kad gedimo priežastis – lūžęs senas, 44 metų amžiaus vamzdis, kuris driekiasi po žeme. Todėl norint, kad avarijos nepasikartotų, būtinas vamzdžio keitimas nuo rūsio iki namo šulinio, vykdant žemių atkasimo darbus. Šiuo metu yra skaičiuojami darbų kiekiai, kaina, visa informacija bus pateikta namo bendrasavininkams ir tada bus atliekami vamzdyno keitimo darbai“, – nurodė P. Ugianskis.

Pasak UAB „Mano būstas“ atstovo spaudai, kanalizacijos užliejimai yra dažna tokių namų problema, kadangi šios inžinerinės sistemos skaičiuoja penktą dešimtį.

„Apie 40 proc. visų avarijų senos statybos daugiabučiuose namuose įvyksta būtent dėl senų vamzdynų gedimų. Taip pat atkreipiame dėmesį, jog nemažai avarijų buitinių nuotekų tinkluose įvyksta ir dėl gyventojų sąmoningumo stokos – žmonės vis dar įpratę į kanalizaciją mesti viską, kas papuola po ranka. Valydami užsikimšusius tinklus dažnai randame primėtytų buitinių atliekų, dėl ko ir įvyksta vamzdynų užsikimšimai. Mes nuolat informuojame gyventojus, kad senus vamzdynus vertėtų keisti naujais, nes tokia investicija yra geriau, nei nuolatiniai remontai, kurie problemą išsprendžia tik trumpam“, – sakė P. Ugianskis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (71)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.