Darbo Didžiojoje Britanijoje ieškojęs lietuvis: nepasitikėkite agentūromis

 (99)
Darbo Didžiojoje Britanijoje per įdarbinimo agentūrą ieškojęs lietuvis vos nesumokėjo 1100 litų vien už konsultacijas. Jis džiaugiasi laiku atsitokėjęs ir pataria kitiems būti budriems.
© Vida Press

Noriu pasidalinti svarbia informacija tiems, kas galvoja įsidarbinti Didžiojoje Britanijoje per Lietuvoje esančias agentūras.

Taigi, vienoje įdarbinimo agentūroje, na, įdarbinimo vadinti nederėtų, paskaičius sutartį paaiškėja, kad ji konsultuoja, suteikia pagalbą darbinantis, bet darbo negarantuoja. Ji įsikūrusi Vilniuje. Ir tos agentūros interneto svetainėje, ir kalbant su jais, jie lyg nuslėpdami kalba taip įtikinamai, kad įsivaizduoji, kad tuoj tuoj ir gausi tą darbą. Jie nutyli tą faktą, kad negali įdarbinti, kad gali tik konsultuoti pagal sutartį. Žodžiu, būnant ofise, pakalbi, atlieki anglų testuką: ar žodžių, ar raštu. Toliau – kiti etapai: dokumentų tvarkymas, pasirašymas. Tiesa, už dokumentų sutvarkymą ima kuklius 100 litų.

Taigi, gauni sąskaitą kartu su sutartimi už tolimesnes paslaugas, būsto suradimą, pasitikimą Anglijoje, vertėjo paslaugą. Įmonė prašo, kad visa tai būtų sumokėta dar prieš išvykstant į Angliją. Kai susimoki, o tai yra 650 litų, galėsi laukti skambučio iš vairuotojo, kuris nuveš į Angliją. Transportas – dar 350 litų, na, ir viso jau gaunasi, kad net nepamačius Anglijos reikia suploti „kuklius“ 1100 litų. Graži sumelė, kaip už konsultacijas. Per brangu, bet žmogus galvoja, kad gaus darbą, jis užkerėtas, tokios būsenos, naivus ir gali jais pasitikėdamas suploti tuos pinigus. Jie nemeluoja – jie nutyli, o klaidingai mąstantis paslaugų gavėjas yra jų pelno šaltinis.

Ir dar, sutarties informacijos, t.y. įmonės paslapčių, negalima atskleisti, tai - sutarties sąlyga. Pats ją pasirašiau, buvau toje agentūroje, sumokėjau 100 litų už dokumentų tvarkymą. Būčiau gal ir tuos 650 suplojęs, bet popieriai buvo tokie netvarkingi, kad jų raštvedybos klaidos atvėrė protą, tada pagalvojau: „Pala, ką tu darai? Čia kažkas ne taip...“

‎Sąskaita, į kurią turi būti siunčiami pinigai, yra kitu adresu registruotos įmonės, tarsi jų ofisas turi dar vieną ofisą, kur ten jau pelnu dalinasi. Tada dar raštvedybos klaidos, „pabėgusios“ raidės, kreivos lentelės, netikęs šriftas. Susivoki tada ir apsidžiaugi, kad sumokėjai tik 100, bet ne 1100 litų.

‎Ir galop – desertas pačioje sutartyje! Jei per dvi dienas nepraneši apie sutarties nutraukimą, joje minima bauda 3000 litų! Kitaip tariant, jei supratai, kad negausi, ko norėjai ir išmetei popierius, ignoruoji skambučius, kai skambina, ir pats nesiteiki paskambinti, rizikuoji baudą gauti, ta sąlyga net pabraukta sutartyje.

Būkite atsargūs!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (9)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (58)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (11)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.

Konsultantei trūko kantrybė: anūkai, padėkite seneliams pirkti elektroninėse parduotuvėse (111)

Rašau visų internetinių parduotuvių konsultantų vardu. Blogų klientų pasitaiko visur, bet ryški tendencija privertė išskirti vieną labai konkrečią grupę – pensijinio amžiaus žmones.