Darbdavys paviešino, kiek moka darbuotojams: už 600 eurų jie – niekam tikę

 (212)
Aš esu informacinių technologijų įmonės vadovas. Taip jau nutiko, kad paskutinėmis dienomis labai aktualus tapo programuotojų atlyginimo klausimas. Atsirado netgi du populiarumo ir daug komentarų sulaukę straipsniai: „Alga – nuo 1000 eurų „į rankas“, o dirbti nėra kam: specialistų trūksta katastrofiškai“ ir „Nusibodo mitai apie IT sferos darbuotojų algas: įvardijo, kiek uždirba specialistai“.
Biuras
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pirmas straipsnis teigia, kad studijas baigusiam studentui nėra sunku įsidarbinti įmonėje programuotoju, kuriam mokėtų 1000 eurų/mėn. neto darbo užmokesčio. O jau kitame sakoma, kad kažkokią praktiką turi studentas praeiti, po to pradeda galbūt gauti apie kokius 500-600 eurų/mėn. Tai ką galiu pasakyti? Aš vadovauju 48 programuotojų įmonei. Ir galiu pasakyti, kad absoliučiai niekam nemoku mažiau nei 1200 eurų/mėn neto. O tie programuotojai yra visokių lygio – ką tik baigę studijas studentai, vidutinio lygio specialistai ir aukščiausio.

Jau studentai pas mane gali uždirbti ir 1200 eurų/mėn. neto. O va jeigu jau toliau pas mane dirba, uždirba ir 1500, ir 2000, yra keli architektai, kurie ir projektuoja, ir programuoja, o gauna 4000 eurų/mėn neto. Va tokia yra statistika. Taip, aš esu „darbdavys“ – liaudiškai tariant, ir norėčiau darbuotojų, kuriems mokėčiau 600 eurus/mėn. ar dar mažiau. Deja, realiai tai yra neįmanoma, nes tokie darbuotojai paprastai būna niekam tikę. Todėl, manau, kad antrojo straipsnio autorius pats yra niekam tikęs programuotojas, todėl ir rašo apie kažkokią įsivaizduojamą rinką.

Tik va ta rinka, apie kurią jis rašo, neegzistuoja. Realybėje yra viskas visiškai kitaip. Jau dabar Lietuvoje dirba programuotojai, kurie uždirba ne ką mažiau negu jų vakariečiai kolegos, o kartais ir gerokai daugiau, dėl to vakariečiai irgi tam tikrais atvejais bando įsilieti į Lietuvos rinką.

Tad Lietuvoje bent jau programuotojai tikrai gauna aukso kalnus vos po studijų baigimo ir tokia situacija nusimato artimiausius 10-20 metų. Dėl šios priežasties mes ir norime, kad valstybė aktyviau stengtųsi finansuoti informacinių technologijų pakraipos studijas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi? Dirbate IT srityje ir norėtume paprieštarauti ar papasakoti savo nuomonę apie sektoriaus atlyginimus? Ar sutinkate su skaitytoju, kad turint daug patirties, uždirbti tiek, kiek IT sektoriuje, galima ir kitur? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (37)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (83)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.

Konsultantei trūko kantrybė: anūkai, padėkite seneliams pirkti elektroninėse parduotuvėse (123)

Rašau visų internetinių parduotuvių konsultantų vardu. Blogų klientų pasitaiko visur, bet ryški tendencija privertė išskirti vieną labai konkrečią grupę – pensijinio amžiaus žmones.