Dar vienas smūgis abiturientams: sąmyšį sukėlė ir matematikos egzaminas

 (58)
Panašu, kad valstybinis anglų kalbos egzaminas nebuvo vienintelis smūgis abiturientams per šią egzaminų sesiją – ketvirtadienį laikytas matematikos egzaminas vėl sukėlė pasipiktinimo bangą. DELFI skaitytojai piktinosi jo metu pateiktomis užduotimis.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Esu pakankamai gera mokinė, matematikos A lygį baigiau su 9 metiniame semestre, bet iš egzamino išėjau vos ne verkdama. egzaminas buvo pakankamai lengvas, kol nepriėjau prie užduoties su vektoriais bei tikimybėmis. Gal ir būčiau išsprendusi tuos uždavinius, bet nebuvo laiko, teko kokias 10 ar 15 min. prasėdėti prie integralų. Labai nusivyliau, nes matematika man lemia labai daug stojant į mano studijų programą. Dabar jau nežinia, ar iš vis įstosiu“, - liūdėjo DELFI skaitytoja Joana.

Ji – ne vienintelė egzaminu pasipiktinusi mokinė.

„Šiandien laikiau matematikos brandos egzaminą, esu visiškai nusivylęs juo. Mes mokomės 12 metų, diena iš dienos kalam formules ir svajojam apie šviesią ateitį, o čia per vieną dieną visos svajonės žuvo... Esu tikrai pasipiktinęs sudarinėtojais... Šį mūsų laida yra kaip bandomieji triušiai, tik gaila, nesuprantu kodėl...“, - piktinosi kitas abiturientas.

Į DELFI kreipęsi ir kiti dvyliktokai taip pat minėjo, kad egzaminas buvęs labai sunkus, trūkę laiko.

„Duota 3 valandos, bet ar verta sudėtinguosius galvosūkius spręsti po 30 min. Dėl 3-5 taškų? Tie, kas sugeba ir stengėsi išspręsti visus, tiems tikrai nepakako 3 valandų“, - rašė egzaminą ketvirtadienį laikęs mokinys. „Buvo beprotiškai sunku, verkti norėjosi dėl kai kurių užduočių. Tikiuosi išlaikyti“, - skundėsi kitas.

Tuo metu į DELFI kreipęsis kitas skaitytojas piktinosi požiūriu, neva egzaminas „dėkingas“ prasčiau suprantantiems matematiką.

„Tiems vaikams jau ir taip koks krūvis, ką padaryti tam vaikui, kuris nesupranta nors ir kiek stengiasi, lankosi pas korepetitorius ir daro viską, kad tik ištemptų iki teigiamo pažymio? Tai gal dar pasunkinkit tą matematikos egzaminą ir Lietuva sumažės dar labiau, niekur taip nespaudžia su mokslais kaip pas mus - Lietuvoje. Kas čia per dviračio išradinėjimas? Gal greitai visus egzaminus reiks laikyti tiems vaikams? Ar nebūtų pats laikas daryti išvadas?“, - rašė jis.

Abiturientai, pasidalinkite, kaip Jums sekėsi, mokytojai, įvertinkite matematikos egzamino sudėtingumą! Laukiame Jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Egzaminas“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.