Balsuok! Geriausias SKA studento filmukas!

Kelias dešimtis kino meno paviliotų moksleivių subūrusi „Skalvijos“ kino akademija (SKA) kviečia išrinkti geriausią diplominį darbą – metų dokumentinį ir metų vaidybinį trumpametražį filmą. Jų premjeros su polėkiu šį savaitgalį pristatytos „Skalvijos“ kino centro ekrane. Bandyk nuspėti, kurie iš šių moksleivių kurs Lietuvos kiną ateityje. Išrinki ir balsuoki už savo favoritą!
© Organizatorių archyvas

2007 m. įkurta „Skalvijos“ kino akademija šiuo metu jungia per 6 dešimtis 14-18 m. moksleivių. Jie kasmet kviečiami mokytis kino pagal dvejas studijų programas – vaidybinio ir dokumentinio kino, o kas antrus metus – ir pagal kino teorijos bei kritikos programą.

Priklausomai nuo kurso mokslai SKA trunka 1-2 metus. Jų metu moksleiviai lanko įvairias kino specialybės paskaitas, „pasimatuoja“ scenaristo, filmo režisieriaus, operatoriaus, montažo režisieriaus, kitus pagrindinius filmo komandos vaidmenis, susipažįsta su dokumentinio bei vaidybinio kino stilių įvairove, tyrinėja, kaip filmai sukuria tikrumo įspūdį.

Moksleiviams dėsto įvairių kino sričių specialistai: kino režisieriai G. Beinoriūtė, T. Smulkis, Ieva Veiverytė, kino kritikės Rasa Paukštytė, Auksė Kancerevičiūtė, kiti specialistai.

Susidomėję moksleiviai kviečiami registruotis į SKA el. paštu akademija@skalvija.lt iki rugsėjo 1 d. Daugiau informacijos www.skalvijoskinoakademija.lt.

SKA dokumentinio kino kursas pristato 7 diplominius darbus, sukurtus vadovaujant dokumentininkei Giedrei Beinoriūtei:

1. „Šiandien“ (rež. M. Šatūnas)
2. „Nepaliestos erdvės tęsiasi ilgai“ (rež. G. Vaitkevičiūtė)
3. „ARYRA“ (rež. E.P. Abukevičius ir J. Žaliūnas)
4. „Skrydis virš“ (rež. L. Aliukonytė)
5. „Lūžis“ (rež. L. Margaitytė)
6. „Oneiros“ (rež. K. Jaroševičius)
7. „Kur pasislėpė Dievas?“ (rež. M. Zdanavičiūtė)

SKA vaidybinio kino kursas pristato 7 diplominius darbus, sukurtus vadovaujant kino režisieriui Tomui Smulkiui:

1. „Aš čia“ (rež. E. Mameniškytė)
2. „Lapė ir kiškis“ (rež. I. Morkūnaitė)
3. „Akvariumas“ (rež. J. Grubytė)
4. „Baisus aukštis“ (rež. J. Juškaitis)
5. „Lėtis“ (rež. K. Davidavičius)
6. „Tas, kuris ant stogo“ (rež. L. Margis)
7. „Užsimerk “(rež. L. Mataitis)

Balsuokite! Tai galima padaryti iki birželio 1 d.


DELFI skaitytojų geriausiais išrinktų filmų laureatai bus apdovanoti Simon Sebag Montefiore knygomis „Kalbos, pakeitusios pasaulį“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (50)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.