Apie anglų kalbos egzaminą - iš mokytojo lūpų

 (396)
Esu anglų kalbos mokytojas, turiu daug patirties dirbant JAV, mokantis Jungtinėje Karalystėje ir kitur, daugiau nei dešimt metų ruošiu mokinius egzaminams.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Šis egzaminas, tai, kaip čia gražiau išsireikšti, buvo tiesiog abiturientų sužlugdymas, klausymo užduotys buvo C1-C2 lygio. Tai, ką sugalvojo NEC'as, mano nuomone, buvo aukščiausio lygio pasityčiojimas iš mūsų abiturientų ir mokytojų.

Tikrai buvo perlenkta lazda, man matosi, kad rankas prie klausymo užduočių prikišo neišmanantys asmenys. Jų parengtos užduotys, mano manymu, buvo visiškas „failure“ (liet. nesėkmė) ir jie turėtų už tai atsakyti.

Galėčiau komentuoti ir komentuoti šias užduotis (...). NEC'as privalo pakeisti tiek užduočių sudarytojus, tiek įgarsintojus (įgarsintojas vyras yra „American speaker“ (liet. kalbantis angliškai taip, kaip JAV), o mes gimnazijose mokome „British English“ (liet. kalbantis angliškai kaip Didžiojoje Britranijoje).

Manau, kad NEC'o kiemas „pakankamai primėtytas akmenų“. Tuomet kyla retorinis klausimas: kaip mokiniams bus motyvacija mokytis, jei tokios nesąmonės vyksta Lietuvoje?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (21)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.