Anglijos oro uoste – gėdingas įspėjimas ir lietuviams

 (255)
Anglijos lietuviams lieka vis mažiau galimybių pasiteisinti, kad vienaip ar kitaip pasielgė dėl to, kad nesuprato taisyklių anglų kalba – emigrantams iš Lietuvos įspėjimai užrašomi ir lietuviškai. DELFI skaitytoja pasidalino nuotrauka, kurioje netaisyklinga lietuvių kalba išverstas įspėjimas, kad draudžiama įlipti į lėktuvą ir juo skristi girtam.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Šį įspėjimą ne tik anglų, bet ir, pavyzdžiui, lietuvių kalba galima pamatyti oro uoste. Tiesa, visiškai nemokant angliškai, suprasti tai, kas parašyta skrajutėje lietuviškai, nėra labai paprasta. Panašu, kad tekstas buvo išverstas naudojantis „Google translate“ – nesuderinti linksniai, iškraipyta žodžių prasmė:

„Šis pranešimas yra, kad jums žinoti teisės aktų, kurie gali turėti įtakos jūsų jūsų išvykimo laiko. Tai nusikaltimas įvesti orlaivį, kai girtas, ar būti ant tuo tarpu girtas orlaivių. Jei gerti po apsilankymo išvykimo vartus, taip gali atsitikti: Jums bus leista susipažinti su orlaivio pašalintas iš oro uosto, jūsų skrydžio bilietus bus negaliojantys be kompensacijos. Jei gerti orlaivyje gali būti suimtas, todėl baudžiamojo persekiojimo ir didelę baudą ar laikotarpis laisvės atėmimu iki 2 metų. Tai jūsų atsakomybė yra užtikrinti, kad jūs esate būklė tinkama skristi išvykimo Jūsų pasirinkto skrydžio metu

Aviakompanija bus žinoti, kad jums buvo išduotas įspėjamojo praešimo, kad kyla abejonių dėl savo tinkamumo skraidyti. Kišimasis į savo teisių pagal 8 straipsnį 1988 Žmogaus teisių įstatymo, gali būti būtina siekiant užkirsti kelią nusikaltimui ar sutrikimas arba apsaugoti teises ir laisves. Skundas visus veiksmus, gali būti padaryta siekiant civilinę žalos atlyginimo per advokatą. Ši procedūra yra suderinimas su žmogaus teisių Act 1988.“

Anglijos oro uoste – gėdingas įspėjimas ir lietuviams
© Facebook nuotr.

Tiesa, nuotraukoje matyti, kad kažkas bandė tekstą taisyti, tačiau tikriausiai nepakako kantrybės – pataisymai matomi tik pirmojoje pastraipoje.

DELFI primena, kad skaitytojai ne pirmą kartą dalijosi nuotraukomis, kuriose Anglijoje užfiksuoti užrašai yra išversti į lietuvių kalbą.

Pavyzdžiui, į DELFI jau buvo kreipęsis skaitytojas, nustebęs, kai pamatė lietuvišką užrašą nukreipta prieš parduotuvių vagis. Skaitytojo atsiųstoje nuotraukoje matomame plakate lietuviškai rašoma, kad „Kembridžšyro policija siūlo parduotuvių vagims nemokamą kelionę policijos automobiliu“. Šis užrašas taip pat pateikiamas lenkų ir anglų kalbomis.

Tąkart Piterboro policijos pareigūnai nurodė, kad policija dažnai parengia informaciją skirtingomis kalbomis tam, kad parodytų, su kokiomis bendruomenėmis dirba.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.