Amerikos lietuvių kvietimas – ir vienišiams Mozambike

 (3)
Jau beveik girdžiu skaitytojų komentarus: „dar vienas straipsnelis, kaip mes čia, už Atlanto, tėvynę mylim“, „ ko Lietuvoj nesėdėjo, nemylėjo“ ir pan. Brangieji mano, tėvynė mylėjom ir Lietuvoj, bet mylim ir čia mes ją ne mažiau.
© Autoriaus nuotr.

Esame Atlantos lietuviai (Džordžija), kas pagal pasą, kas tik pagal giminės šaknis, bet „dūšioj“ tai visi iki vieno – lietuvaičiai. Visi kalbame, galvojame ir dainuojame lietuviškai, ir šventes švenčiame tautiškai. Turime įkūrę Atlantos lietuvių bendruomenę ir šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Saulė“. Taigi, buriamės draugėn per kiekvienas lietuviškas šventes ir vaikus savo „laužiam“, kad mūsiškai rišliai šnekėtų.

Mokome juos Lietuvos istorijos, geografijos ir tautodailės. Organizuojame cepelinų ir kugelio (žinau, kad teisingiau rašyti „bulvių plokštainis“, bet neskamba nors tu ką!) vakarus, klausomės lietuviškų mišių ir nuodėmes mums atleidžia taip pat lietuviškai. Žodžiu, lietuvybės Atlantoje netrūksta.

Tačiau gero per daug nebūna! Šiuo devizu Atlantos lietuvių bendruomenė ir keli savanoriai – entuziastai sumanė surengti lietuvių sąskrydį „Mūsų daugiau nei trys milijonai“. Susėdom, pasitarėm, išsirinkom vietą/datą ir užsukom organizavimo ratą: surinkom biudžetą, apskambinom ir pakvietėm 25-ias išsibarsčiusias po Šiaurės Ameriką lietuvių bendruomenes bei sukūrėm visiems skoniams įtinkančią programą. Taigi, mūsų didysis lietuviškas sugarmėjimas vyks gegužės 2 -4 dienomis nuolat žaliuojančiame Stone Mountain parke (Džordžija).

Miegosime palapinėse, valgysime ant laužo keptą maistą, deklamuosime, dainuosime lietuviškai ir žaisime tautinius žaidimus. Tiesa, organizuojame kiaušinienės ir blynų konkursus, kuriame komandos demonstruos savo kulinarinius įgūdžius (mat jį velniai, tą etiką - aš bandau pasinaudoti savo ryšiais ir prasmukt į degustuojančių komisiją).

Kadangi laukiame ne tik lietuvaičių, bet ir jų kitataučių vyrų, žmonų, partnerių ir draugų, tai konkursas gali tapti Lietuva – Amerika, tuomet lai kažkas geriau iškart sudeda ginklus ir pasiduoda be kovos... Juokauju, žinoma, mes lietuviai esame nuo seno laikomi labai svetinga ir vaišinga tauta, todėl šiam sąskrydyje laukiame visų mylinčių ir prijaučiančių mūsų kraštui.

Jei šiuo metu kur nors Mozambike sėdi vienišas lietuvis ir galvoja, ką čia doro ir prasmingo nuveikus gegužės 2-4 dienomis, nustok varginti smegeninę, brolau, laukiame tavęs Atlantoje su visais lagaminais!

Renginio tikslas yra labai paprastas, bet toli gražu ne prastas: parodyti savo vaikams ir priminti sau, kokia graži, vaišinga ir svetinga yra Lietuva, kokios skambios dainos ir gilios eilės, kokia gryna kalba ir gajos tradicijos bei lietuviški papročiai. Tuo pat metu, pasakyti visiems, gyvenantiems Lietuvoje ir vedantiems statistiką, – mūsų tikrai daugiau nei trys milijonai!

P.S.: šiame straipsnyje buvo 22 kartus pavartoti žodžiai, turintys savyje šaknį (ir priesagą) „lietuv“… Nemažai kaip tokiai trumpai rašliavai. Taigi, tokie žodžiai kaip „Lietuva“, „lietuvis“, „lietuvybė“ pas mus Atlantoje skamba dažnai!

Su meile iš Atlantos!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (19)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (111)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (13)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.