Airijos lietuviams: vaizdinga vietovė, kurią verta aplankyti

 (29)
DELFI skaitytoja Silvija Zalepugienė ir vėl dalijasi savo kelionių patarimais. Anksčiau savaitgalį Pietų Prancūzijoje, Nicoje, ir Monake aprašiusi moteris šįkart papasakojo apie vaizdingą vietovę Airijoje.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Labai smagu rytmečio žarą ir tekančią saulę stebėti gamtoje. Šį kartą aušrą pasitikau Viklou (Wicklow) kalnuose Airijoje. Žodžiais nenusakomas jausmas, kai tu matai brėkštantį rytmetį ir girdi, stebi, kas darosi aplink kalnuose – tik tu, gamta ir tekanti saulė...

Viklou kalnai driekiasi netoli Airijos sostinės Dublino. Čia įkurtas nacionalinis parkas, garsėjantis ne tik beveik kilometro aukštį siekiančiomis kalnų viršūnėmis, bet ir dailiais slėniais ir ežerais.

Būtina pamatyti Glenmacnasso krioklį: vandens kaskados krenta iš upės, tekančios nuo antro pagal aukštį Viklou nacionaliniame parke (849 metrai) kalno. Tai neapsakomo grožio vaizdas – gali stebėti krintančio vandens jėgą ir klausyti jo šniokštimo. Ši didybė veikia labai raminančiai.

Glendalochas (Glendalough) – tai slėnis, garsus vienuolyno griuvėsiais. Ši vietovė yra Airijos Viklou apskrityje, nuo Airijos sostinės Dublino nutolusi maždaug 50 km į pietvakarius, ji egzistuoja tūkstantmečius, dar nuo Ledynmečio periodo.

Vietovėje išlikę iki 1398 m. veikusio vienuolyno griuvėsiai. Šį vienuolyną įkūrė Šv. Kevinas VI amžiuje. Čia taip pat galima aplankyti katedrą, kuri yra likusi be stogo, kunigo namelį, koplytėlę ir Šv. Kevino kryžių. Daugiau informacijos apie paveldą galima rasti Glendalocho lankytojų centre, kuris yra šalia parko ir tarnauja vienuolynui. Čia yra paroda, garso ir vaizdo įrašai apie šio vienuolių miestelio istoriją, taip pat vedamos ekskursijos.

Glendalocho apylinkėms būdingi vaizdingi kraštovaizdžiai: įspūdingi ežerai, apsupti sodriais augalais, žalios kalvos ir slėniai. Panoraminis vaizdas šiose vietovėse tikrai labai gražus. Pelnytai tai yra laikoma viena populiariausių ir labiausiai lankomų vietų Viklou apylinkėse.

Norite pasidalyti savo kelionių įspūdžiais? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (39)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (71)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.