30-etis: ilgą laiką jaučiuosi keistai, ką daryti?

 (27)
„Norėčiau, kad padėtumėte dėl jau ilgą laiką kankinančių simptomų. Esu 30-ies metų vyras. Jau ilgą laiką jaučiuosi labai keistai: nuovargis, nemiga, akių mirgėjimas, silpnumas, dažniausiai tai būna pirmoje dienos pusėje. Vakare savijauta būna geresnė.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tris kartus jaučiau širdies permušimą, tuo pačiu - silpnumą ir spaudimą krūtinėje, širdies plote. Man padeda raminamieji, retkarčiais vartoju „Xanax“, tai darau, kai jau labai blogai jaučiuosi. Atlikau širdies tyrimus – dariau echoskopiją, myniau dviratį, atlikau vidaus organų echoskopiją, skrandžio tyrimą, biocheminį kraujo tyrimą. Visuomet rezultatas buvo geras. Ką patartumėte iėsitirti, kokius vaistus vartoti?“, - klausė DELFI skaitytojas.

Zita Janušauskienė, vaistininkė (vedėja) (darbuojasi „Camelia“ vaistinėje):

Pagal simptomus galima būtų įtarti kardiologinę problemą. Tačiau ją paneigia išsamūs jums atlikti tyrimai. Jūs pasakojate, kad simptomai jums pasireiškia rytais, tai greičiausiai susiję su jūsų darbu ir galbūt dideliu patiriamu stresu. Ar simptomai pasireiškia ir savaitgaliais? „Xanax“ jums turbūt paskyrė jūsų gydytoja, įtardama streso sukeltus nerimo priepuolius, kurie dažnai pasireiškia panašiais simptomais kaip ir širdies problemos.

Rekomenduoju nustatyti, kas yra jūsų patiriamo nerimo priežastis - stresorius. Jį įvardijus, lengva atpažinti, kada simptomai gali vėl pasikartoti. Kitas žingsnis - išmokti valdyti savo organizmo reakciją į patiriamą stresą. Šiuo atveju vaistininkas gali tik jūs išklausyti ir pasiūlyti preparatą, kurio sudėtyje yra sukatžolė, valerijonas, levanda ir t.t.- vaistažolės turinčios raminančių, atpalaiduojančių savybių.

Šeimos gydytoja Vaida Gedgaudienė, dirbanti „Medica“ klinikoje, Gargžduose:

Jūsų simptomai ir tyrimų rezultatai gali būti susiję su stresu, patariamu namie, darbe ar kitoje jūsų aplinkoje. Jeigu simptomai nepraeina, galima pakartoti kraujo tyrmus, ištirti kepenų fermentus, elektrolitų kiekį. Pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

Klausk gydytojo arba vaistininko!

Kai abejojate dėl savo vartojamų vaistų ar jus kankina nesunkus, bet varginantis negalavimas, ieškote sveikos gyvensenos patarimo... Sveikatos specialistai viešai gali jums padėti!

Turite negalavimą ir abejojate, ar verta varginti savo gydytoją, paniškai bijote įžengti į gydymo įstaigą, ar tiesiog norėtumėte pasikonsultuoti vaistų vartojimo ar sveikatos gerinimo klausimais? Kreipkitės į DELFI Pilietį, kur Jums sveikatos klausimais patars, o reikalui esant tinkamai nukreips profesionalūs gydytojai ir vaistininkai.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje planuojama pradėti leisti teikti farmacinės rūpybos paslaugas vaistinėje. Tai reiškia, kad vaistininkas aktyviai padės pacientui tinkamai vartoti gydytojo paskirtus vaistus, juos derinti, spręsti su vaistų vartojimu iškylančias problemas, konsultuos pacientus nesunkių negalavimų tokių kaip peršalimas, alergija, įvairūs virškinimo sutrikimai klausimais.

Taip pat gydytojai ir vaistininkai daugiau bendradarbiaus įvairiais paciento priežiūros, vaistų vartojimo klausimais. Dabar jų patarimų jums rūpimu klausimu galite teirautis ir DELFI Pilietyje.

Jei norite gauti patarimą dėl sveikatos problemų, turite klausimų dėl vartojamų vaistų ar sunegalavote, aprašykite savo simptomus, visus vartojamus vaistus, lėtines ligas, kuriomis sergate, maisto papildus, gyvenimo būdą, savo amžių, ūgį bei svorį ir klausimą bei savo ligos istoriją siųskite el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Patarimas man”.

Profesionalus gydytojo ir vaistininko komanda atsakys į atrinktus klausimus viešai, patars kaip išspręsti problemas, o reikalui esant nukreips į kitą sveikatos specialistą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.