Piliečių naujienos

Vilnietis pasipiktinęs: kas rytą Antakalnyje – tas pats nemalonus vaizdas (98)

2017 kovo mėn. 28 d. 14:17
Vilnietis pasipiktinęs: kas rytą Antakalnyje – tas pats nemalonus vaizdas
DELFI skaitytojas
Norėjau pasidalinti informacija apie problemas Antakalnyje. Konkrečiai vienoje vietoje – P. Vileišio gatvėje, kuri yra judri, ypač rytais ir vakarais.

Man irgi 25-eri – uždirbu tikrai ne 500 eurų (94)

2017 kovo mėn. 27 d. 15:17
„Man 25-eri, baigiau universitetą, pasirinkau neemigruoti ir dirbu Lietuvoje. Dviejuose darbuose, kurių bendros pajamos siekia 500 eurų į rankas“, – savo laiške „Atsipeikėkite: papasakosiu, kaip gyvena ir kiek uždirba 25-mečiai Lietuvoje“ rašė DELFI skaitytojas. Autoriaus mintys pasirodė artimos ne vienam – diskusijų skiltyje daugybė žmonių diskutavo apie atlyginimo dydį ir galimybes Lietuvoje. Vis dėlto, kai kuriuos išsakyti nusiskundimai nustebino – pasak jų, jie gyvena visai kitaip.

Pasimetusius turistus Kaune matantis vyras turi pasiūlymą miesto valdžiai (12)

2017 kovo mėn. 27 d. 11:37
Kaunas
DELFI / Rafael Achmedov
Į portalą „Kas vyksta Kaune“ parašė miesto gyventojas Dainius. Jis turi idėją, kaip svetingiau pasitikti Kauno svečius, važiuojančius iš oro uosto viešuoju transportu bei kaip sudaryti geresnį pirmąjį įspūdį turistams apie Laikinąją sostinę.

Dvyliktokas pasakė tai, ko mokiniai nenori girdėti: 3 priežastys, kodėl jums nereikia vasaros atostogų (375)

2017 kovo mėn. 28 d. 16:07
Ne kartą nusišypsojau socialiniame tinklalapyje „Facebook“ perskaitęs mokinių skelbiamus įrašus, kuriuose jie skundžiasi dėl dviem savaitėmis sutrumpintų vasaros atostogų. Kokie jų pateikiami argumentai? „Ir taip užduoda daug namų darbų“, „Mokykla moko daug nereikalingų dalykų, todėl žlugdo talentus“, „Užsienyje viskas kitaip“. Išdrįsti pasakyti, kad šie argumentai turi bent minimalią vertę, būtų nusikaltimas.

Nepamirštama kelionė traukiniu: turėjo važiuoti į Šiaulius, nes neatsidarė durys (41)

2017 kovo mėn. 28 d. 10:34
Nepamirštama kelionė traukiniu: turėjo važiuoti į Šiaulius, nes neatsidarė durys
Lietuvos geležinkeliai
Saulėtą penktadienio, kovo 24-osios pavakarę, mano mama, jau gana garbaus amžiaus ponia, po viešnagės pas anūką Vilniuje nusprendė namo į Kėdainius grįžti naujuoju, moderniuoju, Lietuvos geležinkelių išliaupsintu keleiviniu traukiniu „Vilnius-Klaipėda“. 17 val. atvykusi į stotį bilietų į 17.45 val. išvykstantį traukinį jau negavo.

Vilnietę nustebino pirmą kartą išvystas žiedas (37)

2017 kovo mėn. 26 d. 16:07
Lazdyno žiedas. DELFI / DELFI skaitytoja Rūta
DELFI skaitytoja Rūta
„Pirmą kartą gyvenime išvydau tokį vaizdą“, – pasakojo DELFI skaitytoja Rūta, su portalu pasidalijusi pasivaikščiojimo Vilniaus r. metu užfiksuotomis nuotraukomis. Moteris nufotografavo žydintį lazdyną.

Londone gyvenanti lietuvė: belieka džiaugtis, kad tuo metu buvau kitur (15)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:19
Londonas. Foto / Kristina Tišikaitė
Kristina Tišikaitė
Sveiki, esu Karolina Tišikaitė, žurnalistikos studentė Roehamptono universitete. Šiandien aplankiau vietą, kur užvakar įvyko teroristinė ataka. Norėjau pasidalinti, kaip mano nuomone Londono žmonės reaguoja į šiuos baisius įvykius. Nuotraukos fotografuotos vakar, apie 15 val. dienos (Anglijos laiku).

Moteris ne juokais pratrūko: kviečiu visus kauniečius pasivažinėti „linksmaisiais kalneliais“ (19)

2017 kovo mėn. 23 d. 13:24
Moteris ne juokais pratrūko: kviečiu visus kauniečius pasivažinėti „linksmaisiais kalneliais“
Kas vyksta Kaune
Anksčiau dažną Kauno miesto gyventoją neramindavo duobėtos gatvės. Šiuo metu ši opi dilema beveik išspręsta – gatvių remonto darbai jau kurį laiką įgavę pagreitį. Tačiau, kaip sakoma, „bėda po vieną nevaikšto“. Taip nutiko ir šiuo atveju. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojos Agnės žinia apie prastą automobilių stovėjimo aikštelės, esančios greta parduotuvės „Trys berželiai“, (Taikos pr. 113) būklę.

Liko sužavėta: taip turėtų dirbti kiekvienas valstybei tarnaujantis žmogus... (10)

2017 kovo mėn. 23 d. 10:49
Į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą atkeliavo padėka Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-osios komandos ugniagesiams gelbėtojams. Ją atsiuntė Kaune į nelaimę patekusi vairuotoja Laura Radzevičiūtė: „Noriu pasidžiaugti Kauno ugniagesių darbu, operatyvumu, gebėjimu padėti žmogui ištikus nelaimei ir, svarbiausia, ne biurokratiniu, o žmogišku ir atsakingu požiūriu į atliekamą darbą ir į besikreipiantį žmogų.“

Balsuok! Mokiniai įamžino Lietuvos kraštovaizdį! (5)

2017 kovo mėn. 22 d. 15:35
Balsuok! Mokiniai įamžino Lietuvos kraštovaizdį!
J.Vitkūno ir D.Vaičiūnienės nuotr.
Kovo pradžioje DELFI Pilietis kartu su Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetu pakvietė moksleivius dalyvauti konkurse ir siųsti savo kūrinius. Kviečiame balsuoti už Jums labiausiai patinkantį mokinių atsiųstą darbą, kuriuo buvo siekiama atkreipti dėmesį į kraštovaizdį kaip gamtos vertybę, kurią privalome išsaugoti ateities kartoms!

Feisbuką apskriejo vaizdo įraše įamžintas Vilniaus kelininkų darbas (38)

2017 kovo mėn. 22 d. 14:31
Kelininkai. Foto/ Facebook.com
Facebook
Šią savaitė feisbuką apskriejo odontologo Artur įamžintas vaizdo įrašas – jame matyti, kaip vieną Vilniaus gatvę remontuojantys kelininkai tai daro itin originaliai. Užpildę duobes asfaltu, darbuotojai tiesiog kojomis patrypčioja, kad jis tolygiai uždengtų ertmę. Toks vaizdelis itin nustebino vilniečius – vaizdo įrašu pasidalijo beveik 3 tūkst. žmonių, o jį komentavę žmonės stebėjosi tokiu kelininkų darbu. „Grindos“ atstovai kelininkų elgesiu susirūpino, tačiau nurodė, kad suslėgti naudojamo asfalto specialia kelininkų technika nereikia.

Nufilmavo susidūrimą Vilniuje: judrioje sankryžoje BMW partrenkė dviratininką (29)

2017 kovo mėn. 22 d. 11:45
Nufilmavo susidūrimą Vilniuje: judrioje sankryžoje BMW partrenkė dviratininką
DELFI skaitytojas
DELFI skaitytojas užfiksavo, kaip antradienio, kovo 21 d., rytą judrioje Vilniaus sankryžoje buvo partrenktas dviratininkas – žaliam šviesoforo signalui degant važiavusį eismo dalyvį nuo jo transporto priemonės numušė BMW vairuotojas. Laimei, rimtų sužalojimų išvengti pavyko.

Lietuvė papasakojo, kaip Šv. Patriko dieną švenčia airiai (14)

2017 kovo mėn. 20 d. 17:38
Lietuvė papasakojo, kaip Šv. Patriko dieną švenčia airiai
Foto / Silvija Zalepugienė
Šv. Patriko diena – nacionalinė šventė Airijoje, kuri minima kiekvienų metų kovo 17 dieną. Visas pasaulis kartu su Airija paminėjo pagrindinio šalies globėjo Šv. Patriko dieną. Šventės atgarsiai nuvilnijo per visą pasaulį nuo Niujorko iki Lietuvos.

Uždavinys 4 klasės pratybose supykdė tėtį: ką galvoja tokių užduočių kūrėjai? (439)

2017 kovo mėn. 20 d. 13:41
Uždavinys 4 klasės pratybose supykdė tėtį: ką galvoja tokių užduočių kūrėjai?
DELFI skaitytojas
„Kaip ši užduotis turi būti išspręsta?“ – savo atžalos 4 klasės matematikos pratybose aptikta užduotimi stebėjosi DELFI parašęs tėtis Rolandas. Vyrą apstulbino pradinukų užduočių sąsiuvinyje rasta jam neaiški sąlyga. Pratybų autorė Jolantas Žvirblienė jos trumpumą aiškina tuo, kad pradinių klasių mokiniams užduotys kuriamos taip, kad jas apibūdintų kuo mažiau teksto, ir sako, kad uždavinys – visiškai teisingas. VU matematikos dr. Dainius Dzindzalieta, atvirkščiai, uždavinį vertina itin prastai.

Nufilmavo kauniečio „skrydį“ su BMW: nusispjovė į taisykles (49)

2017 kovo mėn. 20 d. 10:11
Nufilmavo kauniečio „skrydį“ su BMW: nusispjovė į taisykles
Kas vyksta Kaune
Kauno vairuotojai ir toliau fiksuoja grubius ir įžūlius Kelių eismo taisyklių pažeidimus miesto gatvėse.

Po traukinio keleivio poelgio suprato – iš išvaizdos apie žmogų spręsti negalima (90)

2017 kovo mėn. 21 d. 10:28
Po traukinio keleivio poelgio suprato – iš išvaizdos apie žmogų spręsti negalima
DELFI skaitytojas
Penktadienio pavakarę keliavau traukiniu „Vilnius-Ignalina“. Priešais mane atsisėdo tvarkingai apsirengęs vidutinio amžiaus vyriškis.

Prašo padėti surasti pasimetusią cvergšnaucerio kalytę (26)

2017 kovo mėn. 18 d. 15:01
Ieškoma cvergšnaucerio kalytė
Skaitytojo nuotr.
Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja Sandra, prašanti padėti surasti pasimetusią augintinę.

Savaitės „Baudos kvitas“: statysiu kiemo vidury! (30)

2017 kovo mėn. 17 d. 17:40
Savaitės „Baudos kvitas“: statysiu kiemo vidury!
DELFI skaitytojas
Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir vaizdo klipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Taksistams viską galima? Nustebino įžūlus vairuotojas miesto centre (36)

2017 kovo mėn. 18 d. 13:55
Taksistams viską galima? Nustebino įžūlus vairuotojas miesto centre
DELFI skaitytojas
Taksistams galima daugiau nei kitiems? Panašu, kad vienam sostinės vairuotojui atrodo būtent taip. DELFI skaitytojas užfiksavo, kaip sostinės Naujamiesčio rajone taksistas nusprendė ignoruoti kelių eismo taisykles.

Raginimą dėl legioneliozės išgirdusi vilnietė nemaloniai nustebo (30)

2017 kovo mėn. 17 d. 16:32
Po to, kai Vilniuje galimai nuo legioneliozės mirė per vandenį daugiabutyje liga apsikrėtusi vilnietė, sostinėje buvo nuspręsta atlikti termošoką – paraginti gyventojus atsukti maišytuvus ir leisti karštą vandenį, kuris turėtų sunaikinti bakterijas. Vis dėlto tokiems raginimams paklusę vilniečiai nemaloniai nustebo – dėl iki 66 laipsnių pakaitinto vandens, moters manymu, įskilo dušo padėklas. „Kainuos šitas „malonumas“ ne 10 eurų. Ir baisu toliau tą vandenį leisti kriauklėse“, – piktinosi DELFI skaitytoja Monika, feisbuke atradusi žmogų, kuriam nutiko ta pati nelaimė.

Medicinos studentės namuose atsidūrusi augintinė mokėsi kartu (44)

2017 kovo mėn. 19 d. 19:44
Martyna ir Liusė. Foto / Vilija Graužinytė
Foto / Vilija Graužinytė
Liusė mano gyvenime atsirado beveik prieš 5 metus. Tada buvau pirmo kurso medicinos studentė, gyvenau viena ir LABAI norėjau murkiančios kambario draugės. Tiesa ta, kad nuo pat mažens mano šeimos namuose visada gyveno bent vienas augintinis, todėl grįžti į namus, kuriuose negyvena pūkuotas gyvūnėlis, visai neviliojo.

Pakeičiau nuomonę apie patogumą – pajamų deklaraciją pildžiau valandą (17)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:51
Po savo deklaracijos pateikimo šiais metais susidariau kitokią nuomonę apie patogumą.

Emigrantė pasidalijo įspūdžiais iš Merūno Vitulskio koncerto Airijoje (53)

2017 kovo mėn. 17 d. 11:24
Merūno koncertas Airijoje. Foto / Silvija Zalepugienė
Foto / Silvija Zalepugienė
Šv. Andriejaus bažnyčioje Dubline įvyko Merūno Vitulskio koncertas – labai puikus renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti.

Utenoje netikėtai pasnigo (4)

2017 kovo mėn. 16 d. 16:39
Pavasaris – staigmenų metas. Permainingi orai tampa kasdienybe, o saulę gali keisti sniegas ir atvirkščiai. Tai patyrė Utenoje apsilankiusi DELFI skaitytoja Kristina, ketvirtadienio rytą pamačiusi sniegą už lango.

Per kelias minutes kelyje nufilmavo tris „drąsuolius“: pamiršote apie KET? (60)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:26
„Aš skubu – viską galiu“ – panašu, kad taip galėjo galvoti DELFI skaitytojo Gintauto nufilmuoti vairuotojai, tikriausiai nusprendę, kad jiems galioja kitos taisyklės nei likusiems eismo dalyviams. Vyras užfiksavo, kaip praėjusį ketvirtadienį du vairuotojai nusprendė nepaisyti ištisinės linijos ir lenkti, nors to daryti negalėjo, o vienas, nors ir kirtęs liniją pagal taisykles, vos nesukėlė avarijos atsidūręs prieš kitus automobilius.

Panevėžio Skaistakalnio pagrindinėje mokykloje – ypatingas Kovo 11-osios paminėjimas (3)

2017 kovo mėn. 15 d. 14:54
Kovo 10 d. Panevėžio Skaistakalnio pagrindinėje mokykloje netradiciškai paminėjome Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Užfiksuota vaizdo registratoriumi: kažin, ar Kaunas matė tokį įžūlų pažeidėją (79)

2017 kovo mėn. 15 d. 10:00
Užfiksuota vaizdo registratoriumi: kažin, ar Kaunas matė tokį įžūlų pažeidėją
Kas vyksta Kaune
Kauno vairuotojai ir vėl fiksuoja chuliganišką vairuotojų elgesį miesto gatvėse. Šįkart – pačiame miesto centre nufilmuotas vairuotojas pažeidė net kelias Kelių eismo taisykles.

Ieškome namų pasaulio nematančiai, bet žmogų dievinančiai Junai (8)

2017 kovo mėn. 14 d. 16:26
Ieškome namų pasaulio nematančiai, bet žmogų dievinančiai Junai
DELFI skaitytojas
Junos prašymą galėčiau pradėti liūdnai. Tokie tikriausiai greičiau sulaukia žmonių reakcijos ir gailesčio. Galėčiau rašyti, kiek skriaudos, išdavystės, šalčio ir ligų jai su sesėmis ir broliais šiame dar neilgame gyvenime teko patirti. Galėčiau, bet nenoriu. Nes negana to, kad ši miela šeimynėlė patyrė tiek, kiek kartais žmogus per visą savo gyvenimą nėra patyręs, jie pilni pozityvo, energijos, gėrio, šilumos ir meilės žmogui.

Šalia statybvietės – feisbuke transliuojamas fotografo ir apsauginio konfliktas (18)

2017 kovo mėn. 15 d. 14:11
Antradienio popietę „Verslo žinių“ fotografas Vladimiras Ivanovas patyrė nemaloniąją savo darbo pusę – jis susidūrė su apsauginiu, draudusiu jam įamžinti šiuo metu sostinėje vykstančias statybas. Kaip tikina statybvietę saugojusi bendrovė, konfliktas įvyko, nes fotografuojama buvo ant ribos vietos, į kurią įeiti jau reikia leidimo. Fotografas nepasimetė ir konfliktą pradėjo viešai transliuoti feisbuke – pamatę įrašą, į įvykio vietą padėti iškart suvažiavo kolegos.

Gražuolė Kitty skubiai ieško naujų namų (1)

2017 kovo mėn. 14 d. 12:06
Namus katytei reikia rasti iki kovo 20 d. Kitty – jau suaugusi, subrendusi katė. Į lauką neina, tvarkinga, visus reikalus atlieka kraiko dėžutėje.