Sulaužytos galinės letenos, skylė galvoje, o Saliutė vis tiek prašė šanso...

 (55)
Šios istorijos galėjote ir neišgirsti, nes viskas galėjo baigtis tragiškai ir labai greitai. Laimei, šiandien galime pristatyti mūsų naują globotinę Saliutę – tikrą drąsuolę, nepalaužiamą kovotoją ir švelnią, draugišką būtybę.
Saliutė

Prieš savaitę sužinojome apie nelaimingą katytę, kuri jau kelias dienas kamavosi Salininkuose vilkdama galines kojas. Žmonės, į kurių kiemą atklydo sunkiai sužalotas ir siaubingas kančias išgyvenantis gyvūnas, paskambino į policijos nuovadą. Tik stebuklo dėka ten dirbo gyvūnų mylėtoja, pareigūnė Anželika, kuri nesiliovė skambinti per visas organizacijas ir ieškoti būdų, kaip padėti vargšei katytei.

Spalio 8 d. nulėkėme gaudyti ligoniukės. Pasisekė, kad ji nebuvo kažkur giliai užlindusi (o galėjo, nes visai šalia labai „patogus“ kioskas, po kuriuo ji slėpėsi kelias dienas). Važiuojant gąsdino tai, kad skambinę žmonės tikino, jog ji velka galines kojas. Tai dažniausiai reiškia, kad padėti gyvūnėliui gali tik eutanazija, nes diagnozuojamas stuburo lūžis ir operacijų niekas nedaro.

Suradę katytę pamatėme siaubingą vaizdą: mažytė paaugliukė (maždaug 7 mėn. amžiaus) vieną galinę kojytę tikrai vilko, buvo akivaizdu, kad ji sutraiškyta, net perkreipta. O kita, matėsi, taip pat lūžusi, lyg guminė, bet ant jos katytė mynė. Be sulaužytų letenų sužalota buvo ir mažytės galva – „švietė“ kruvina pusės centimetro skylė.Vargšė judėjo klykdama iš skausmo, kiekvienas judesys ją varė iš proto, garsiai, graudžiai kniaukdama ji artinosi prie maisto ir nesupratusi, kas jai darosi, žiūrėjo kupinom siaubo akimis.

Drebėjo rankos ir kojos, labai bijojome, kad paliesta spruks. Bet vištiena alkanai, sušalusiai ir nelaimingai juodukei buvo tokia skani, kad be vargo savanorė Gintarė ją įdėjo į transportavimo dėžę. Baisu buvo ją dar labiau sužeisti transportuojant. Saliutė visą kelią iki klinikos gailiai verkė, vis pasakojo apie savo nelaimę. Žinojome, kad trauma rimta, gydytoja Margarita dirbs tik kitą dieną, o pagalbos reikia skubiai.

Gydykloje paprašėme ją apžiūrėti ir patalpinti į stacionarą, kad kitą dieną galėtų apžiūrėti traumatologė. Narve ji nenorėjo skirtis su mumis, bendravo, murkė, glaudėsi ir meilinosi. Buvo labai skaudu žiūrėti į ją. Mus nuramino, kad kitas chirurgas ją apžiūrės po kelių valandų ir pasakys, ar jai įmanoma padėti. Netrukus sulaukėme skambučio iš klinikos: „nieko nebus, sutraiškyti kaulai, sumaitota šlaunikaulio galvutė... Reikia migdyti Saliutę“. Na, neskubėjome to daryti, nes norėjome išgirsti Margaritos verdiktą.

Katytė operacijos laukė iki spalio 11 d. Operacija pavyko sklandžiai. Viena kojytė buvo „sutaisyta“, kita palikta gyti savaime - dubens kaulo lūžiai. Su galvyte daryti nieko nereikia - viskas savaime užgis.

Ačiū Anželikai, kuri sutiko Saliutę pagloboti iki ji pasveiks. Be globos apskritai negalėtumėm padėti šiai nuostabiai juodulytei. Dabar katytė narve, gauna vaistų ir laukia kitų vizitų pas gydytoją. Nuostabi, miela, prieraiši ir labai bendraujanti. Jai stacionare net draugelį kažkokį į narvą buvo įdėję, nes baisiai liūdėjo ir verkė užkimusi.

Tikėsimės, kojytės gis ir mažutė pasveiks. Pasisekė, kad ją suradome, pasisekė, kad neskubėjome priimti skubotų sprendimų...

Visų gerų žmonių prašome prisidėti prie Saliutės operacijos ir gydymo. Mūsų organizacijoje labai daug gyvūnų, negalime skirti tokios sumos vienam. Labai reikalinga visų Jūsų parama. Apie pinigus negalvojame, kai tai gyvybės ar mirties klausima, bet suma išties didžiulė.

Pirminė apžiūra ir rentgenas - 100 Lt;

Stacionaras - 140 Lt;

Operacija - 560 Lt.

Ačiū. Kontaktai: tel.nr. 8 689 73782, 8 615 58898, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“)

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Dėkoja už pagalbą katytei Armitai, bet dabar jai reikia namų

Šiandieną norime padėkoti už tai, kad mes buvome išgirsti, už tai, kad Jūs nelikote abejingi, už tai, kad pagelbėjote rainytei Armitai. Džiugu, kad galėsime ją gydyti negalvodami apie skolas. Visada žinojome, kad surėmus pečius darbus nudirbti gerokai lengviau ir paprasčiau.

Kauno Aleksote rastas pasimetęs šunelis laukia šeimininkų

Rastas patinas šeštadienio vakare Aleksote, Kaune.

Išmestos katytės jaunikliams reikia šeimininkų (1)

Šie trys kačiukai rasti sode. Išmesta iš namų naminė katytė janiklius atvedė į vieną kiemą.

Neįprasto grožio kalytė ieško žmogaus (10)

Ši miela, keistutė, į kinų kuoduotą kalytę panaši kalytė rasta prie prieglaudos.

Dvispalvis Mikutis nekantrauja būti priimtas į naujus namus

Mielas, žavus, smalsus, žaismingas didžiaakis Mikutis ieško namų. Ant rankų ilgai neišbūna – juk nėra kada, kai laukia tiek žaislų, kamuoliukų ir skanaus maisto.