Nuostabaus kačiuko Skubio istorija ir viltis rasti šeimininkus!

 (3)
Jau pasakojome Jums Skubio istoriją apie tai, kaip jis gimė gatvėje ir buvo toks neįtikėtinai gražus, baltas ir mielas, kad kėlė aplinkinių susižavėjimo šūksnius, kol vieną dieną tiesiog susirgo... Susižavėjimas virto pasibjaurėjimu, pasibjaurėjimas gailesčiu, o gailestis...
Kačiukas

Ne, tai nebuvo tas gailestis, kuris sužadintų norą pasirūpinti, išgydyti ar priglausti. Šitas gailestis vedė prie primityvesnio sprendimo – eutanazijos, juk „nebus kačiuko, nebus ir gailesčio“.

Susipažinome su Skubiu veterinarijos klinikoje, kur buvo sprendžiamas jo likimas. Pirmą kartą pamatėme jį atneštą kartoninėje dėžutėje, susispraudusį kamputyje, purviną, šlapią ir sustingusį iš baimės. Taip sustingusį, kad net judinamas bandė neišsiduoti, kad vis dar yra gyvas, lyg vedamas beprotiškos baimės ir instinkto prieš mirties grėsmę apsimesti negyvu. Neleidome, kad mažo kačiuko gyvenimas pasibaigtų vos prasidėjęs. Skubis atkeliavo į „Naminukų“ globą.

Jis jau tada buvo kitoks ir žinojome, kad kai kurie dalykai, kad ir kaip norėtume, yra nepataisomi. Prarastos akytės Skubiui nesugrąžinome, pažeistąją išsaugojome, tačiau kiek ji atlieka savo funkciją, galime tik spėlioti. Kartais sunku žiūrint į jį nepagalvoti, koks jis buvo prieš tai, kokios spalvos buvo jo akys, kaip jis žiūrėtų dabar, koks jis būtų dabar, jei tik būtų pastebėtas laiku. Bet dabar jis yra Skubis ir nebaisu sakyti, kad jis yra tobulas būtent toks, koks yra čia ir dabar! Spėjame, kad jis beveik nemato, bet tai, kaip jis puikiai orientuojasi susipažinęs su aplinka, kelia nuostabą.

Toks jausmas, kad kažkokiu būdu jis prisijaukina jį supančius daiktus kaip gyvus, prisijaukina ir žmones, priverčia jį pamilti ir žiūrint į jį nejauti gailesčio, tik milžinišką susižavėjimą to mažo kačiuko sumanumu.

Skubis – labai mielas, juokingas, kartais ir padauža kaip tikras berniūkštis, gudrus, išradingas, greit besimokantis. Turbūt kyla klausimas dėl tvarkos? Galime nuraminti – jis kuo puikiausiai naudojasi kraiko dėžute. Skubiui maždaug 3- 4 mėn., puikiai sugyvena su kitais katinais, seka jų pavyzdžiu kaip stropus mokinys, kartoja kaip bezdžioniukas. Mėgsta palaikyti žmogui kompaniją, žiūrint filmus, ir visu savo egzistavimu įrodo, kad jam visiškai nebūtina matyti, kad galėtų džiaugtis dalykais, kuriais moka džiaugtis tie, kurie mato!

Ir taip stipriai norisi, kad Skubis turėtų tai, ką turi katinėliai, kuriems labiau pasisekė gyvenimo pradžioje. Bangos apačioje Skubis jau spėjo pabuvoti, o taip norėtųsi, kad bangos viršūnėje jo lauktų žmogus. Toks, kuris jo būtų norėjęs ir tada, kai juo žavėjosi visas kiemas, ir tada, kai visi nuo jo nusisuko. Toks, kuriam Skubis gražus būtent toks, nes žino, kad Skubiui jis irgi būtų gražus visoks.

Jei galite Skubiui padovanoti savo draugystę ir namus, skambinkite „Naminukams“ tel. 8 648 30 077 (Vilnius)! Su didžiausia viltim tikime, kad toks žmogus kažkur egzistuoja.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.

Kovotojas Tikis ieško tokių pačių šeimininkų

Mažylis Tikutis buvo vienas iš dviejų kačiukų, kuriam stipriai ir ilgai skaudėjo. Brolis su sese buvo išmesti nuo eismo ūžiančioje gatvėje iš važiuojančio automobilio. Sesutė Java liko nesužalota, bet štai Tikutis, rodos, gavo traumų už du... Jam buvo stipriai sužalotos abi priekinės letenėlės.