Ligoniukas senučiukas Saltonas: labai prašome padėti

 (11)
Panika iš ragelio: „katinėliui visai blogai, jis Saltoniškių g., visai nieko nevalgo, neprakvėpuoja, kažkas su koja...“. Dieve brangus, na, kur juos visus tokius „negalinčius laukti“ sukišti.. O palikti? Nugaiš, nesulauks pagalbos, o jei jau kankinasi savaitę, o gal mėnesį? Plaukai šiaušiasi, gaila ir skaudu, kad net ir labai suveržę diržus nebepajėgiame traukti iš gatvės ligoniukų.

Tyliai raminame save, gal geri žmonės supras, pagailės, prisidės... Saltonas netrukus buvo nugabentas į gydyklos stacionarą. Katinukas duso, negalėjo kvėpuoti dėl sunkaus kvėpavimo takų uždegimo. Pūliai varo per visus galus, krūvos įvairiausių parazitų, kurie sukelia nepakeliamą niežulį, o Saltonas nagais drožia, plešia kūną, palikdamas atviras, kraujingas žaizdas.

Akivaizdu, kad katinas nuo niežų ir utėlių net miegoti negalėjo - dėl siaubingo niežulio vargšas dreba iš streso ir nervų. O dar akutės pūliuoja, kvėpavimas sutrikęs. Burnoje nėra pusės dantų, kai kurie jų sugedę, skausmingi. Koja sukandžiota - greičiausiai peštynių pasekmės. Atrodė, kad Saltonas pavargo vargti: atsisėdo ant kalniuko ir laukė galo! Pala, pala, čia gi mes - „likimo išdurinėtojai“ ir Jūs, tie, kurie gali prisidėti prie šio pūkuoto apelsinų spalvos katinuko.

Ramus, lėtas, niekur neskuba. Taip, pašnypščia, bet leidžiasi glostomas, gydomas. Tiek privargęs, kad sunku pasakyti, ar jis dar vis pats tiki savo šnypštimu ir galimybėmis apsiginti. Reikalingos 2 sav. stacionare arba laikina globa, kur jis galės būti gydomas. Todėl visų gerų žmonių prašome atsiliepti, jei tik galite priglausti Sultaną savo namuose iki jis pasveiks. Kitaip stacionaras mums kainuos apie 150 Lt.

Toliau gydymas - jis bet kokiu atveju kainuos apie 200 Lt. Nedarome jokių tyrimų, nes tiesiog neturime tam lėšų. Gydymas simptomiškas. Laimei, jis jaučiasi geriau. Parazitai išnaikinti, akys nebepūliuoja, nosis nebėga. Dar vis gargaliuoja plaučiukai. Bus atlikta kastracija ir dantukų šalinimas/gydymas - vėl 100 Lt.

Žinoma, pigiau „cvankt“ ir užmigdei. Bet kaip, jei peršalimas pagydomas, parazitai išnaikinami?! Nemigdome tų, kuriems galime padėti. O senukų dar labiau gaila. Jie nusipelnė orios senatvės, bet dažniausiai ištrenkti į gatvę turi ją trumpą, kupiną kančių, skausmo, širdgėlos ir vienatvės. Juk ir Saltonas buvo naminukas kažkada. Kad tik matytumėt, kokios jo liūdnos akys, jis kažko labai gedi. Kad tik pats norėtų sveikti ir norėtų gyventi...

Viskas tiesiog nepakeliamai brangu. Mes labai visų gerų žmonių prašome prisidėti prie Saltono gydymo. Pasveikęs bus paleistas atgal, kur pagavome, jei per kelias savaites nerasime jam namų. Taip, žinoma, jam geriau tikri namai, atsakingi šeimininkai. Bet ar yra šansų juos surasti? Būtų tikras stebuklas, jei atsirastų galintys pūkuotąjį Saltoną priglausti visam. Skambinkite. Padarykite kilnų darbą ir padovanokite gražią senatvę Saltonui. Katinėlis geras ir ramus, neįkyrus, tvarkingas. Mes net nežinome, kokio jis amžiaus. Galbūt 7, galbūt 12. Sunku pasakyti.

Ačiū labai labai už paramą ir pagalbą. Susisiekti: info@rainiukas.lt, +370 615 58898, +370 689 73782 (VšĮ „Rainiukas“)

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Gražuolė Bagira ieško ją mylėsiančių šeimininkų

Ar prisimenate filmuką Mauglis? Matyt, visi prisimename Mauglį, visi mylime jo bičiulius – juokingą Meškiną ir išmintingąją juodą panterą Bagirą. Mūsų Bagira ne iš džiunglių, ji Vilniuje, dar maža – tik 3 mėn, bet jau išmintinga, nes išgyveno visus kiemo pavojus ir buvo išgelbėta labai gero žmogaus.

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai (1)

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.