Jų maistas – statybinės atliekos: prašome globos ir paramos

 (3)
Jau kelerius metus tęsiasi Pagirių šunų gelbėjimas, jei taip galima pavadinti. Tam tikra dalis keliavo globon, net į kitų miestų prieglaudas, kažką pavyko sterilizuoti, kažką pagydyti. Bet situacijos tai nekeičia. Prie senbuvių gaujos jungiasi nauji beglobiais tapę šuniukai, naujos kalytės...
Kalytės

Košmaras be pabaigos. Ir vėl viskas nuo pradžių... Didžiausią siaubą kelia tai, kad gyvūnai ten neturi kur pasislėpti, pasišildyti, kai jų tiek daug, vieno žmogaus atnešto maisto visiems nepakanka. Anksčiau tai buvo kažkokių senų pastatų griuvėsiai, vėliau – šalia pastatyti angarai (juose vykdoma kažkokia veikla, keli šios gaujos atvesti šuniukui paimti sargauti).

Gavome pranešimą iš ilgametės Pagirių šunų maitintojos, kad iškritus sniegui, paspaudus šaltukui, „naujokė“ kalytė pastebėta su dviem mažyliais. Blaškosi teritorijoje, neranda vietos. O du vos nuo žemės matomi žvėriukai kratosi nuo šalčio, alpsta iš bado, visai sustėrę ir sudžiuvę. Suprasdami, kad mažyliai per tokį šaltį neišgyvens, neturėjome laiko galvoti.

Kalytė baikšti, kol prieina prie maisto, viskas būna suvalgyta gaujos, tad ji perkarusi, suprantama, kad jei ir turi pieno, jis yra bevertis, jo siaubingai stinga augančioms gyvybėms. Važiavome „tik nufotografuoti“. Deja, nepavyko laikytis sau duoto žodžio, kai pamatėme, kad du 1,5 mėn. šunyčiai sėdi šiukšlių krūvoje ir sustingę nė nebando sprukti – tik susisuka į kamuoliukus ir inksčia. Tą dieną buvo paimti du šuniukai. Netrukus sulaukėme skambučio iš tos pačios šunų mylėtojos, kad rastas vienas lavonėlis... O netrukus aptikti dar du šunyčiai – visai nusilpę, apsirgę.

Nebuvo kur dėtis – reikėjo ir juos imti. Šiuo metu turime labai laikiną globą, tik kol rasime kitą išeitį. Į stacionarus su 4 šuniukais mūsų niekas nepriima. Esame dėkingi globėjui už kantrybę. Ir labai prašome atsiliepti žmones, kurie galėtų priglausti šiuos mažylius iki tol, kol jiems surasime nuolatinius namus.

Yra keturios nuostabios mergytės, kurių laukia didžiuliai iššūkiai. Vos atvežtos į globą, jos sunegalavo, prasidėjo virškinimo problemos. Pamatėme, kuo jos mito: tai buvo poletileniniai maišeliai, putplastis, stiklo vata, kažkokios medinės atraižos ir kiti siaubingi dalykai. Kažin, ar iš bado, ar iš alkio, bet Šerkšniukių pilveliuose šiuo metu yra visko, ką gali rasti statybvietėse. Mažylės gydomos, spec. maistu taisoma jų skrandžio ir žarnyno būklė.

Ieškome Šerkšniukėms globos ir prašome paramos jų gydymui, išlaikymui. Per savo trumpą gyvenimą jos dar nieko gero taip ir nematė, pažadėjome, kad nuo šiol viskas bus kitaip – daugiau niekada nebereikės verkti dėl šalčio ar alkio, daugiau jos niekada nebebus vienos ir niekam nereikalingos. Jei tik galite pagloboti bent vieną ar kelias, susiekite. Sustiprėjusios mergytės ieškos ir nuolatinių namų, jei kažkuri „krito į akį“ jau dabar – skambinkite, rašykite. Labai ačiū.

Roksi, Mini, Lulu, Siuzi turėtų augti nedidukės, pusilgio, šiurkštaus plauko, ištikimos, labai protingos. Deja, Pagiriuose liko ir kita didžiulė problema – suaugę šunys. Jais besirūpinančiai moteriai vienai labai sunku kasdien išmaitinti tokią gaują. Šuneliai dažnai būna alkani... Labai reikia pagalbos sausu maistu, kruopomis, mėsa ar pinigėliais, už kuriuos galėtume visų šių dalykų nupirkti. Taip pat ateityje būtinai reikės sterilizuoti ir kalytę-mamą, tik kaip ją ten grąžinti atgal, kai ji akivaizdžiai badauja, nes ją nuveja kiti, didesni senbūviai? Tikrai nežinome, ar visi šunys laukiniai, yra naujokų, tad galbūt jie tikrai turėję namus, tik išmesti visai neseniai.

Galbūt norite kažkuriam iš jų padovanoti gyvenimą ir suteikti namus? Mūsų kontaktai – tel.nr. 8 689 73782, 8 615 58898, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“, Vilnius). Draugaukime ir socialiniame tinkle.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Gražuolė Bagira ieško ją mylėsiančių šeimininkų

Ar prisimenate filmuką Mauglis? Matyt, visi prisimename Mauglį, visi mylime jo bičiulius – juokingą Meškiną ir išmintingąją juodą panterą Bagirą. Mūsų Bagira ne iš džiunglių, ji Vilniuje, dar maža – tik 3 mėn, bet jau išmintinga, nes išgyveno visus kiemo pavojus ir buvo išgelbėta labai gero žmogaus.

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai (1)

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.