Grigas – kankinys iš Grigiškių

 (28)
Gatvėje žvarbus ledinis žiemos vėjas plaiksto kažkokį kailinį daiktą. Pro šalį praeina dešimtys žmonių. Daiktas guli nejudėdamas. Kažkas susidomėjęs daiktu vis dėlto prieina arčiau – daiktas sujuda ir tada pakyla galvytė...
© Skaitytojo nuotr.

Kruvinas suknežintas snukutis, nieko nematančios stiklinės akys. Bet daiktas gyvas... Kažkas pasibjaurėjęs nusisuka, kažkas pagreitina žingsnį, kažkas kviečia sanitarinę tarnybą, kad baisųjį daiktą surinktų nuo kelio. O vakare sulaukiame skambučio iš sanitarinės tarnybos: „Turime kruviną katiną, greičiausiai sulaužytas žandikaulis, visas snukutis kruvinas. Ar paimsite?“

Skubame po darbų į sanitarinę tarnybą. Didelis stambus katinukas gūžiasi narvo kamputyje nepakeldamas galvytės. O kai ją pakelia, jo skausmas, rodos, perveria ir mus. Kruvina nosytė, deformuotas snukutis, stiklinės nieko nematančios akys. Ir didžiulė kančia bei skausmas. Lekiame į veterinarijos kliniką kuo skubiau, kuo atsargiau, kad tik katinas patirtų kuo mažiau skausmo.

Jau veterinarijos klinikoje nustatomas apatinio žandikaulio lūžis, galvos trauma, akių pažeidimai. Grigas, taip pavadinome katinėlį, net neleidžia prisiliesti prie taip skaudamo snukučio. Suleidus nuskausminamuosius, Grigui truputį palengvėja.

Kas atsitiko Grigui? Kas jį nuskriaudė? Tai klausimai, kurie liks neatsakyti. Tačiau jie nėra tokie svarbūs, nes kaltininkai vis tiek liktų nenubausti. Tiesiog gyvūnai kaip daiktai daugumai nerūpi. Skaudu taip rašyti, bet tai rašome iš didžiulės patirties.

Kreipiamės į visus, kuriems gyvūnai vis dėlto nėra daiktai ir kurie supranta, kad gyvūnai taip pat jaučia ir turi teisę būti gydomi bei gyventi. Mūsų organizacija nuolat kreipiasi į Jus pagalbos dėl itin sunkių traumų ištiktų vargšų gyvūnų, gyvenančių gatvėje, tačiau Jūs visada mums padedate.

Su Jūsų pagalba mes galėjome išgydyti daugybę gyvūnų, daugybei padėti pasveikti po lūžių, įvairiausių nelaimių, traumų, sužalojimų. Pasveikę ir išgydyti šie buvę niekam nereikalingi gyvūnai suranda namus, kuriuose yra mylimi ir prižiūrimi. Nors Grigas smarkiai sužalotas, tačiau jo būklė nėra tokia beviltiška, kai nelieka kito kelio kaip gyvūną numarinti, kad nesikankintų. Tiesiog reikia priežiūros, gydymo, žandikaulio operacijos ir Grigas gyvens.

Žinoma, kad padėtume Grigui ir jis galėtų gyventi, reikia Jūsų pagalbos, nes jo gydymas, operacija ir laikymas stacionare kainuoja. Jei galite nors ir po nedaug lėšų paaukoti Grigo operacijai ir gydymui, galite aukoti į mūsų sąskaitą, paskirtyje nurodydami „Grigo operacijai“. Sąskaitą rasite mūsų tinklapyje „Beglobis“. Gyvenantys užsienyje taip pat galite padėti ir paramą Grigo operacijai pervesti per „PayPal“ sistemą.

Šiuo metu Grigas laikomas veterinarijos klinikoje. Jei norite jį aplankyti, nupirkti jam specialaus maistelio arba nuvežti savo piniginę paramą, galite atvykti tiesiai į kliniką, esančią Filaretų g. 35, Vilniuje. Pasiteirauti apie Grigą galite paskambinę tel.nr. 8 652 44 093 arba parašę el. paštu info@beglobis.com.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.

Kovotojas Tikis ieško tokių pačių šeimininkų

Mažylis Tikutis buvo vienas iš dviejų kačiukų, kuriam stipriai ir ilgai skaudėjo. Brolis su sese buvo išmesti nuo eismo ūžiančioje gatvėje iš važiuojančio automobilio. Sesutė Java liko nesužalota, bet štai Tikutis, rodos, gavo traumų už du... Jam buvo stipriai sužalotos abi priekinės letenėlės.