Gimę šiukšlėse: jei skubiai nesulauksime globos ir paramos, beliks tik aklų kačiukų migdymas

 (7)
Žvėryne, Vilniuje, po vienais nenaudojamais, į transformatorinę vedančiais laiptais katė atsivedė penkis kačiukus. Klykiančius, sušalusius ir išbadėjusius mažylius išgirdo pro šalį einantys paaugliai. Apie nelaimėlius, prie kurių neįmanoma niekaip prieiti (laiptai tarp dviejų pastatų, įmūryti, pasiekti kačiukus gali tik katė), buvo pranešta suaugusiems, vėliau ir mums. Nuvykome įvertinti situacijos ir kurti plano, kaip bandyti padėti.
Gimę šiukšlėse

Tokios siaubingos vietos seniai nebuvome matę... Šiukšlių krūvoje tarp stiklo šukių, butelių, nuorūkų, švirkštų ir dar visokiausio siaubo sėdomis penkias gyvybes žindė sulysusi juodai balta katytė. Visi vos 2,5 savaitės amžiaus mažyliai - tragiškos būklės, labai apleisti, akytės užlipusios pūliais, prasidėjusi sloga, kačiukai be perstojo čiaudi, kosti. Ropoja nieko nematydami per stiklus, lenda prie atsivėrusių nuo lietaus betoniniame grindinyje skylių, ir verkia, verkia, nes klaikiai šąla.

Čia laukti negalima, nes negydomos užlipusios pūliais akys baigiasi tragiškai – negrįžtamai pažeidžiama ragena, pūliai kaupiasi akiduobėse, gyvūnas lieka aklas (organizacijoje turime dešimtis aklų arba vienaakių gyvūnų, kurių niekam be mūsų šiame pasaulyje nereikia – tokie neįgalūs padarėliai praktiškai nepadovanojami, jiems tenka atlaikyti sunkias akių šalinimo operacijas, o mums atitenka jų išlaikymas iki gyvos galvos). Tai skamba jau paniškai. Jei mažyliai būtų sveiki, galima būtų juos palikti likimo valiai, nes šiuo metu po kiekvienu daugiabučio balkonu - po šeimą! Deja, šie be žmogaus įsikišimo pasmerkti!

Vieną kačiuką paaugliai buvo ištraukę, kai šis, žiopliukas, priropojo iki laiptų krašto, nunešę namo, ten Snieguolė (moteris, kuri taip pat labai padeda šioje situacijoje) išvalė akis, sulašino vaistų ir grąžino atgal į vietą (nes kačiukai dar nesavarankiški, jiems būtinas mamos pienas).

Skubiai reikalinga laikina globa iki padovanojimo visai šeimai. Arba tik kačiukams arba kačiukams su mama (mamą sterilizuosime ir paleisime, ji laukinukė). Kai tik atsiras globa, bandysime ieškoti būdų juos iš tos skylės ištraukti.

Jei artimiausiu metu kačiukams nebus pradėtas gydymas, bus vėlu, gyvūnai liks akli ir juos surinkus teks užmigdyti. Organizacija nepajėgi išlaikyti dar penkių aklų ar vieną akytę turinčių katinėlių. Todėl labai prašome atsiliepti galinčių padėti laikina globa.

Situacija išties klaiki: šalia transformatorinės - gatvė. Katė per ją laksto šimtus kartų per dieną, ieškodama maisto prie artimiausių daugiabučių.

Kol ieškome laikinos globos, mums padeda Snieguolė ir šalia dirbanti Lolita. Katei su kačiukais pavyko suręsti šiltą namuką – dėžę, katė bus kasdien šeriama. Iškuopėme šiukšles, kiek pavyko pasiekti, kad būtų kiek įmanoma mažesnis pavojus susižaloti. Bet tai - ne išeitis! Kačiukams nedelsiant reikalingas gydymas!

Jei juos pavyks išgelbėti (o taip nutiks tik suradus laikiną globą), bus reikalinga parama. Ačiū visiems, prisidedantiems prie Žvėryno šeimos gelbėjimo.

Susisiekti: info@rainiukas.lt, 861558898, 868973782 (VšĮ „Rainiukas“)

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Mažytei Kailai ieškomi atsakingi šeimininkai (1)

Kaila juoda kaip naktis yra maža katytė. Mažulytei apie pora mėnesių amžiaus, ji tvarkingai naudojasi kraiko dėžute ir yra miela maža mergytė.

Išgelbėtiems Naujosios Vilnios kačiukams reikia namų

Naujosios Vilnios beglobių katinėlių gelbėtojo Sergėjaus namuose lankėmės su tikslu nufotografuoti ir kuo greičiau padėti atrasti namus naujiems nelaimėliams, kurių jis nesugebėjo palikti augti gatvėje...

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.

Kovotojas Tikis ieško tokių pačių šeimininkų

Mažylis Tikutis buvo vienas iš dviejų kačiukų, kuriam stipriai ir ilgai skaudėjo. Brolis su sese buvo išmesti nuo eismo ūžiančioje gatvėje iš važiuojančio automobilio. Sesutė Java liko nesužalota, bet štai Tikutis, rodos, gavo traumų už du... Jam buvo stipriai sužalotos abi priekinės letenėlės.