Arkta prašo pagalbos!

 (2)
Žinot, koks baisiausias jausmas, dažniausiai apimantis gyvūnų globėjus? Ne kasdieninis bėgimas, dažnas susidūrimas su netolerancija ir visišku bukumu, ne laiko stoka, namiškių priekaištai, ne kasdienė akistata su žmonių neatsakingumu, skausmu ir žiūrėjimu mirčiai į akis... Bejėgiškumas...
© DELFI skaitytojo nuotr.

Bejėgiškumas, kai tu jau supranti, kad padaryti daugiau tiesiog nebegali, o tavo rankose tyliai gęsta gyvybė... Protas sako, kad visiems nepadėsi, o išdavikė širdis sukužda: „Tavo rankose gyvybės siūlas. Nutrauk arba surišk jį...“ Rišame. Nesame dievai, manantys, kad galime nuspręsti atimti gyvybę.

Katytė Arkta kieme atsirado šią vasarą. Toje pačioje gatvėje, kur šiemet jau gelbėjom du kritinės būklės katinėlius – Žirnį ir Marusią. Atsiradus naujokei, šerėjos liūdnai palingavo galvomis, atsiduso ir ėmė maitinti dar vieną alkaną, išgąsdintą dūšelę. O katytė, būdama visiška naminuke, nemokėjo nei dėl maisto kovoti, nei pastogės nuo vėjo ar lietaus susirasti, nei nuo dvikojų parazitų, klaidingai žmonėmis vadinamų, pasislėpti. Nelaimės ilgai laukti nereikėjo.

Skambutis ankstyvą rytą: „Nuo vakar šalia gatvės nejudėdama guli katė. Paėmiau į dėžutę, bet neturiu kur dėti. Nevaldo kojų. Paimkit.“ Amen. Tas gyvybės siūlas savanorio rankose. Palikt gyvūną žūti kančioje, nutraukti tą kančią adatos dūriu į širdį, ar neturint jokių atramos taškų mėgint sugrąžinti suluošintą padarėlį į gyvenimą?

Mėginam. Vizitas pas traumatologą, iškart įtariamas dubens lūžis, tai patvirtino ir rentgenas. Katytė kenčia pragariškus skausmus. Skubi 3 val. trūkusi sudėtinga operacija, jos metu sutvirtinami kaulai, dalis jų turi sugyti patys. Trys dienos stacionare, reikalinga intensyvi priežiūra – pooperacinis laikotarpis labai skausmingas, nes operacijos metu raumenys „pakeliami“ nuo kaulų. Stiprūs nuskausminamieji ir antibiotikai 10 d., tada – siūlų traukimas. Po mėnesio vėl rentgenas situacijos įvertinimui, vinies traukimas, sterilizacija. O dar tas mažas svoris (2,5 kg)... Kad katytė priaugtų svorio ir atgautų jėgas, reikalingas kokybiškas maistas.

Už operaciją jau esame skolingi klinikai 231 eurą. Patikėkit, kojos sulinksta tokius skaičius pamačius. O dar procedūrų pabaigos nematyti! Jos mokamos, sąskaitos kosminės, nors geroji mūsų gydytoja ir taiko visas įmanomas nuolaidas.

Vienas lauke – ne karys. Dabar Arktos gyvenimas – visų Jūsų rankose. Padėkite nesustoti, padėkite Arktai grįžti į normalų gyvenimą be skausmo. Atminkite – nėra mažos, nereikšmingos aukos. Kiekvienas Jūsų paaukotas pinigėlis yra tarsi leidimas katytei gyventi. Arkta ir mes iš anksto Jums dėkojame!

Galintys padėti VšĮ „Rainiukas“ kreipkitės el.info@rainiukas.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ieškau namų

Katinėlis Markizas – jo meilumo užteks priimančiai šeimai (1)

„Ne-są-mo-nė!“ – pasakytų daugelis, sužinoję, kad Markizas neturi namų. „Ne-tie-sa“ – stebėtųsi kiti, išgirdę, kad Markizo patalas ne minkštos pagalvės, o kietas betonas. Taip, tai tiesa, kad ir kokia sunki ir skaudi ji būtų. Ne, Markizas tikrai nebadauja, ir ne, jis visiškai nėra laukinis. Bet taip, namų jis neturi.

Vilniuje dingo Abisinijos veislės katinas – šeimininkai prašo padėti (3)

2017 m. rugpjūčio 4 d. Justiniškėse - Pašilaičiuose (Sviliškų g.) dingo mūsų kačiukas.

Kovotojas Tikis ieško tokių pačių šeimininkų

Mažylis Tikutis buvo vienas iš dviejų kačiukų, kuriam stipriai ir ilgai skaudėjo. Brolis su sese buvo išmesti nuo eismo ūžiančioje gatvėje iš važiuojančio automobilio. Sesutė Java liko nesužalota, bet štai Tikutis, rodos, gavo traumų už du... Jam buvo stipriai sužalotos abi priekinės letenėlės.

Šiltnamyje gimusiai kačiukų ketveriukei reikia globos (2)

Šaunioji ketveriukė, kurią „Naminukų“ savanoriai išgelbėjo iš sodų. Kačiukus šiltnamyje atsivedė lauko katytė. Mažieji neklaužados visiškai nepaisė baikščios mamos pamokų ir vos išmoko vaikščioti, tuoj pat pradėjo kaišioti nosį į platų pasaulį tikrindami daržų ribas ir tapo vasarotojų šunų taikiniu.

Neįtikėtiną istoriją išgyvenusi maža katytė Java ieško namų! (1)

Žiūrėdami į ją, turbūt sunkiai patikėsite, kad neseniai jai teko patirti filmų verto siužeto sukrėtimą ir tik per plauką katytė likti gyvai.