Žaviausios Europos vietos, vis dar nepatenkančios į populiariausių turizmo krypčių sąrašą

Paryžius, Barselona ar Roma pritraukia minias turistų, tačiau Europoje yra mažiau žinomų kampelių, kurie nenusileidžia šiems miestams savo grožiu ir žavesiu, tačiau nėra užkimšti turistų. Lonelyplanet.com autorė Anita Isalska kviečia leistis kur kas mažiau pramintais takais ir susipažinti su dešimčia neatrastų Europos perlų, tarp kurių patenka ir Lietuvos Kuršių nerija.
Neringos kopos
Neringos kopos
© Shutterstock nuotr.

1. Zacvėjaus pilis, Vokietija

Ši pasakų pilis stūkso netoli nuo gausiai lankomų Bonos ir Kiolno miestų, tačiau nepatenka į daugumos turistų maršrutus. Viduramžių pilies sienos, vandens kanalai ir nuostabi aplinka sužavės net viskuo persisotinusį lankytoją. Priklausomai nuo meto, kuriuo lankysitės, šioje pilyje galite išvysti raganas, riterius ar net sutrikusius kupranugarius. Kalėdiniu laikotarpiu pilies kieme vyksta puošni Viduramžių mugė su gotikinėmis parduotuvėlėmis. Daugiau sužinoti galite www.burgsatzvey.de.

2. Betlas, Anglija

Daug kas žino Hastingso mūšį, per kurį 1066 metais normanai užkariavo Angliją, tačiau mažai kas užsuka pažiūrėti, kur jis iš tikrųjų įvyko. Apvažiuokite vaizdingus mūšio laukus, kuriuose žvangėjo ginklai, ir užbaikite savo vizitą apsipirkdami gardžiai kvepiančiose Betlo gatvėse.

Kelią į šį miestą galite rasti tinklalapyje www.visit1066country.com. Nepraleiskite progos pasivaikščioti didingomis Rytų Sasekso grafystės apylinkėmis. Įspūdingas Byči Hedo (Beachy Head) baltasis skardis yra viena nuostabiausių Anglijos vietovių, esanti arčiau negu už vienos valandos kelio nuo Betlo miesto.

3. Amjenas, Prancūzija

Tikra šventvagystė, kad Amjenas, turėdamas dvigubai didesnę katedrą už Paryžiaus Dievo Motinos maldos namus, yra taip mažai lankomas. Amjeno katedra yra tikras inžinerijos stebuklas, kurio sudėtingi mūrai verčia dairytis užvertus galvą. Joje taip pat daug kraupių raižinių (ypač nukirstos Jono Krikštytojo galvos tematika).

Saldumynų mėgėjams patiks vietos delikatesas – Amjeno pyragėliai (macaron d’Amiens). Jų rekomenduojame paragauti pas Jeaną Trogneux (www.trogneux.fr), kur net penkios konditerių kartos išsaugojo originalų šio skanumyno, gaminamo iš medaus, migdolų, cukraus ir kiaušinio baltymų, receptą. Šie sultingi pyragėliai patiekiami su neįtikėtinai tirštu karštu šokoladu.

4. Harlemas, Nyderlandai

Žinoma, sunku atsitraukti nuo daugelio Amsterdamo malonumų. Tačiau Harlemo lankytojų laukia puikus atlygis. XVII a. olandų dailininkas Fransas Halsas čia nutapė vienus garsiausių savo paveikslų, kuriuos galima išvysti jo vardu pavadintame muziejuje. Taip pat verta užversti galvą ir apžiūrėti Šv. Bavono bažnyčios vargonus, kuriais kadaise grojo jaunasis Mocartas. Suvalgę blynų virš judrios ir dailios „Grote Markt“ aikštės nesigailėsite, kad apsilankėte Harleme.

5. Liuksemburgo miestas, Liuksemburgas

Keista, kad miestas, esantis šalies sostine, iki šiol nėra apdainuotas pagyromis, net jei ši šalis yra viena mažiausių Europos valstybių. Liuksemburgas, retai matomas kelionių lankstinukuose, pasižymi intriguojančiais kontrastais ir vienais išradingiausių šiuolaikinio meno kūrinių.

Šis miestas tiesiog užtvindytas turtingų pirkėjų, tačiau jame galima išvysti kur kas daugiau negu bankai ir kostiumuoti klientai. Apsilankykite šiuolaikinio meno muziejuje MUDAM (www.mudam.lu), pasivažinėkite dviračiu miesto gatvėmis ir pasigrožėkite vaizdais: Liuksemburgas įsikūręs virš slėnių, tarpeklių ir miškų. Šiam Europos perlui dydis tikrai nėra viskas.

6. La Korunja, Ispanija

Šiaurės vakarų Ispanijos Santjago de Kompostelos miestas, esantis garsiojo Šv. Jokūbo piligriminio kelio pabaigoje, tikrai sulaukia daug turistų dėmesio. Tačiau vos už 45 minučių kelio įsikūręs daugelio keliautojų nepastebimas La Korunjos uostamiestis, galintis pasigirti turtinga istorija, pavydėtinais paplūdimiais ir dunksinčiu naktiniu gyvenimu. Apsilankykite Marijos Pitos aikštėje, kur stūkso ietį laikančios šio miesto didvyrės statula, ir apžiūrėkite Municipaliteto rūmų fasadą.

Visai netoliese galite pasigrožėti Šv. Jurgio bažnyčia su dviem varpinėmis. Nepraleiskite ir Heraklio bokšto (Torre de Hércules) - švyturio, kuris buvo pastatytas dar romėnų laikais. Pasigėrėkite panorama nuo jo viršaus ir tada leiskitės pasidairyti į žmones Pajūrio alėja (Passeo Maritimo). Nusileidus saulei, Panadero rajone paragaukite tapų, bet jei tikrai norite išlieti vidurnakčio energiją, prisijunkite prie linksmybių Santa Kristinoje, Oleiroje.

7. Olomoucas, Čekija

Kol kiti keliautojai stumdosi alkūnėmis ant Karolio tilto Prahoje, traukiančio turistus tarsi magnetas, jūs galite tyliai sau kikenti, valgydami bulvinius blynus. Olomoucas be abejonės yra gražiausias Čekijos miestas, pagal architektūros žavesį nenusileidžiantis šalies sostinei, tačiau neapimtas tokio chaoso. Jis taip pat turi kelis atsarginius kozirius. Verta pakelti akis į komunistinio stiliaus astronominį laikrodį Horni Namesti aikštėje, paklaidžioti šventomis XII a. vienuolyno salėmis ir pasisotinti tokioje puikioje užeigoje kaip „U Anděla“.

8. Klaipėda, Lietuva

Klaipėda - gyvybingas uostamiestis su vokiško stiliaus pastatais – gali būti laikoma viena linksmiausių Europos vietų. Suradę staliuką „Memelyje“, galite užsisakyti pilnas lėkštes sūrių, alyvuogių ir dešros. Pavalgius rekomenduojame patyrinėti nepaliestus Kuršių nerijos smėlynus, išsikišusius į Baltijos jūrą. Leiskitės į tingią kelionę po Kuršių nerijos miškus, žuvų patiekalų restoranus ir vietos folklorą.

9. Tartu, Estija

Keliautojai, atvykę į šią Baltijos šalį, paprastai pasilieka linksmintis Taline arba išbando šios šalies SPA sanatorijas, tačiau nereikėtų aplenkti ir universiteto miesto Tartu. Išgyvenkite šimtmečių senumo studentišką istoriją, apsilankydami Studentų kalėjime, kurio vienutėse buvo laikomi neklusnūs studentai, ir paklaidžiokite po Tomemegio skulptūrų parką. Vakarienė studentų mieste nesuplonins jūsų piniginės, todėl susiraskite kavinę netoli universiteto ir įsimaišykite tarp jos lankytojų.

10. Lancutas, Lenkija

Lenkijoje yra apsčiai pilių, bet Lancuto rūmus tikrai verta aplankyti. Ši prabangi aristokratų rezidencija užgniaužia kvapą. Per ekskursiją po rūmus galite išvysti išblizgintas pobūvių sales su didžiuliais sietynais. Planuokite savo vizitą www.zamek-lancut.pl/en. Lancuto miestas gali pasigirti turtinga žydų istorija. Verta apsilankyti Lancuto sinagogoje: po nepretenzingu jos eksterjeru slepiasi barokišku šedevru laikomos kolonos ir spalvingos freskos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.