Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis

Kasmet milijonai žmonių plūsta į paplūdimius gaudyti saulės ir bangų. Dauguma pakrančių - puikios vietos, tačiau jei keliausite į toliau išvardintus paplūdimius, jūsų atostogos gali būti ne malonios, o labai pavojingos.
Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Hanakapiai paplūdimys, Kauai, Havajai

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Čia nepavojinga tik vaikščioti pakrante. Tačiau vandenyje keliautojai iškart gali pakliūti į mirtiną pavojų. Pasak travelandleisure.com, neįtikėtinai stiprios srovės gali nusinešti plaukikus tiesiog iš seklumos.

Chowpatty paplūdimys, Mumbajus

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Kiti paplūdimiai pavojingi dėl gamtinių grėsmių. Tačiau čia pasidarbavo žmogus. Paplūdimiai pilni šiukšlių ir užteršti, tačiau, pasak takeapart.com, vanduo čia itin užsiteršė po to, kai 2011 metais nuskendo krovininis laivas, plukdantis 60 000 tonų anglies.

Šiaurės Teritorija, Australija

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Šios pasaulio dalies paplūdimiuose gausu pavojingiausių medūzų „box jellyfish“, kurios, pasak Australijos mokslininkų, yra vienas nuodingiausių gyvūnų pasaulyje.

Naujasis Smyrnos paplūdimys, Florida

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Sakoma, kad žmogus turi didesnę tikimybę būti nutrenktas žaibo, nei užpultas ryklio. Tačiau jūsų tikimybė būti užpultam ryklio žymiai padidės, jei apsilankysite Naujajame Smyrnos paplūdimyje. Čia, pasak discovery.com, užfiksuota daugiau ryklių atakų kvadratiniam metrui, nei bet kokioje kitoje žemės vietoje.

Kilauea, Havajai

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Kilauea paplūdimiai išsidėstę aktyvaus vulkano papėdėje. Turtinga vulkaninė dirva sukuria nuostabų peizažą, tačiau ta pati lava, kuri sukūrė šį rojų, pasak businessinsider.com, vis dar tebesrūva į vandenį. Lavos temperatūra - daugiau nei tūkstantis laipsnių Celsijaus.

Zipolite paplūdimys, Meksika

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Zipolite paplūdimys išvertus reiškia „mirusiųjų paplūdimys“. Šiame paplūdimyje galingos potvynio bangos gali nusinešti žmogų į jūrą, o itin stiprios bangos - nusviesti į uolas.

Cape Tribulation paplūdimiai, Kvinslendas, Australija

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Su tokiu vardu (išvertus Cape Tribulation reiškia Vargų kyšulys) taip ir norisi tikėti bėdos, ir šis paplūdimys nenuvilia. Medūzos, nuodingos gyvatės ir dideli krokodilai - visi šie gyviai tyko turistų. Keisčiausia tai, kad labiausiai saugotis reikia agresyvių paukščių. Čia gyvena kazuarai, neskraidantys paukščiai, kurie yra itin greiti ir pavojingi.

Akapulkas, Meksika

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Didžiausias šio paplūdimio pavojus slypi ne vandenyse. Tai - žmonės. ABC News straipsnyje, publikuotame 2013 metų kovą, pranešama, kad žmogžudysčių skaičius Akapulke pasiekė 142 atvejus 100 000 žmonių, kuris net 28 kartus didesnis už JAV. Turistų rojus virto antruoju pagal žiaurumą miestu pasaulyje.

Haina paplūdimys, Dominikos respublika

Žaviausi paplūdimiai, tikrai nesugundantys maudynėmis
© Shutterstock nuotr.

Pasak Blacksmith instituto, nepelno siekiančios organizacijos, besispecializuojančios užterštumo klausimuose, JT praneša, jog Hainos miestas ir paplūdimys pasiekė aukščiausią užterštumo švinu lygį žemėje ir daugiau nei 90% čia gyvenančių žmonių turi padidėjusį švino kiekį organizme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (4)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.