Vietiniai pataria - ką daryti, kad kelionė į Londoną nevirstų košmaru?

 (17)
Pamatyti Londoną svajoja daugelis pasaulio gyventojų, tačiau ne visiems ši svajonė išsipildo. Įspūdingi pastatai, garsiausi pasaulyje muziejai, nepakartojamos pramogos, apsipirkimo malonumai ir daug daugiau. Visa tai ir yra Londonas. Bet jeigu keliausite pirmą kartą į Londoną ir dar su automobiliu, tai svajonė gali pavirsti košmaru. Kad taip neįvyktų skaitykite straipsnį toliau.
Londonas, Jungtinė Karalystė
Londonas, Jungtinė Karalystė
© Shutterstock nuotr.

Ką reikia žinoti, keliaujant į Londoną automobiliu?

Žinoma, automobilis yra gerai. Patogu ir greitai, tačiau negalvokite, kad jums pavyks aplankyti visas Londono garsenybes automobiliu. Jeigu taip pasielgsite, pusę skirto kelionei laiko, praleisite gatvių spūstyse, išleisite daugybe pinigų parkuodami automobilį ir galiausiai taip nuvargsite, kad jau nematysite nieko gražaus aplinkui.

Galbūt daugelis nežino, kad įvažiavimas į Londono centrą (pirmoji zona) yra mokamas. Jus galėsite laisvai važinėti po Londono centrą ir niekas jūsų nestabdys, bet kai sugrįšite namo gausite nemalonų laišką, kuriame bus nurodyta £60 (apie 240 litų) bauda.

Kad to išvengtumėte išsipirkite leidimą iš anksto internetu. Kaina vienai dienai yra £15 (dauginkite šį skaičių keturiskart ir gausite atitinkamą kainą litais). Taigi išvados tokios: geriausiai parkuoti automobilį netoli pirmos zonos ir po Londoną keliauti metro.

Viešasis transportas Londone vienas iš geriausių pasaulyje (laukti ilgiau kelių minučių metro traukinio tikrai nereikės), labai greitai nuvyksite iš vieno taško į kitą. Šitaip sutaupysite £15 (apie 60 litų), o ir automobilio stovėjimo aikštelės bus pigesnės. Londono keliais važiuokite labai dėmesingai.

Londonas, Jungtinė Karalystė
Londonas, Jungtinė Karalystė
© Shutterstock nuotr.

Kuo arčiau centro tuo daugiau kamerų, tiek greičio, tiek sankryžų ir visos jos veikiančios. Netyčia sustojus ant geltonos linijos sankryžoje sulauksite baudos, parkuodamiesi neleistinoje vietoje - sulauksite baudos. Taip galima iš Londono parsivežti nemažą maišą baudų. Kad viso to išvengtūmėte - pastatykite automobilį mokamoje stovėjimo aikštelėje netoli pirmos zonos ir keliaukite toliau metro.

Kaip keliauti metro ir kur vykti?

Visų pirmą suradę artimiausią metro stotelę nusipirkite kelionės bilietą visai dienai (day travel ticket), kuris jums leis neribotai keliauti metro, autobusais ir net kai kuriais traukiniais. Tokio bilieto kaina £8,40 - (apie 34 litus).

Ilgai metro stotelės ieškoti nereikės, eikite į bet kurią pusę ir žvalgykitės metro ženklo. Pasiimkite nemokamą metro žemėlapį, jį rasite kiekvienoje stotelėje. Jeigu tai jūsų pirmas kartas, tai neskubėkite. Pradžiai panagrinėkite žemėlapį, išsiaiškinkite kur jus randatės ir kur važiuosite.

1. Pradėkite kelionę nuo Westminsterio. Tik išlipus iš metro požemio pamatysite didžiausią pasaulyje laikrodį "Big Ben" ir Westminsterio vienolyną, o visai netoli Londono apžvalgos ratas ir Temzės upė...

Vestminsteris
Vestminsteris
© RIA/Scanpix

Metro stotelė - Westminster.

2. Tower Bridge. Įspūdingas tiltas, kuris vaizduojamas beveik ant kiekvieno Londono atviruko.

Londono Taueris
Londono Taueris
© Shutterstock nuotr.

Metro stotelės: Tower Hill, Monument, London Bridge.

3. St. Pauls Cathedral. Įspūdingo grožio katedra. Tikras architektūros šedevras.

Šv. Pauliaus katedra Londone
Šv. Pauliaus katedra Londone
© Shutterstock nuotr.

Metro stotelė: Mansion House.

4. Karalienės rūmai - "Buckingham Palace". Prieš keliaudami į rūmus, patarčiau aplankyti įžymujį Haid parką.

Bekingemo rūmai
Bekingemo rūmai
© RIA/Scanpix

Metro stotelė: Hyde Park Corner.

5. Garsiausias visame pasaulyje muziejus, kuris yra nemokamas, tai "British Museum".

Britų muziejus
Britų muziejus
© AFP/Scanpix

Metro stotelė: Russell Square.

www.keliauninkas.co.uk

keliauninkas.co.uk
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.