Užsienio valstybių taisyklės, galinčios sukelti šoką net sąžiningiausiam vairuotojui

 (7)
Šiais laikais derėtų eismo dalyvius ginti nuo tam tikrų teisės normų, kurios iki šiol nėra atšauktos. Be to, pažintis su kai kuriomis, atrodytų, neatgyvenusiomis taisyklėmis verčia nusišypsoti.
Piktas vairuotojas
© Shutterstock nuotr.

Kelyje pastebėjus arklį privaloma...

Šį klausimą savo laiku labai dėmesingai išnagrinėjo danai. Pagal įstatymus, priešais judantį automobilį turi eiti žmogus, mojuojantis vėliavėle, taip įspėdamas arklių kinkinius apie artėjantį automobilį. Jei atsitiktų taip, kad automobiliui prasilenkiant su kinkiniu arklys pasibaidytų, vairuotojas privalo sustoti kelkraštyje. Be to, jei gyvūnas nesiliaus nervintis, vairuotojas privalo kuo nors uždengti savo „plieninį žirgą“ ir taip paslėpti jį nuo gyvūno.

Panašių įstatymų esama ir užjūrio juridiniuose aktuose. JAV Pensilvanijos valstijoje arkliui bijant praeiti greta automobilio, vairuotojas privalo ne tik patraukti savo transporto priemonę, bet ir paslėpti ją krūmuose. O nuvažiuoti į kelkraštį ir uždengti automobilį antklode arba skraiste reikalaujama susidūrus su arklių kaimene. Be to, automobilį maskuojanti priemonė turi būti atitinkamai nuspalvinta, kad maskavimas būtų efektyvus.

Kalbant apie keliavimą naktimis, vairuotojas privalo po kiekvienos nuvažiuotos mylios sustoti ir paleisti signalinę raketą, o po to 10 minučių laukti, kol kelias „atsilaisvins“. Ir kas gi dedasi tuose Pensilvanijos keliuose? Gal ūkininkai naktimis gena galvijus ganytis ar visa gyvūnija sutartinai išlenda į atviras vietoves ir sugula ant asfalto, kuris neva turėtų būti patogesnis už minkštą natūralią žemę?

Prisiartinus prie Forest-City miesto (Šiaurės Kalifornija) ribos vairuotojas apie savo atvykimą turi pranešti skambučiu į savivaldybę. Tai yra įspėjamoji priemonė miestiečiams, kurie informuojami ir turi galimybę iš kelio patraukti savo arklius.

Beje, Tenesio valstijoje, kaip ir Danijoje, priešais automobilį turi eiti vėliavėle mojuojantis žmogus. Vėliavėlė būtinai turi būti raudonos spalvos, bet toks pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių įspėjimas būtinas tik tuo atveju, jei vairuoja moteris. Tokiu būdu eismo dalyvius stengiamasi apsaugoti nuo „besiartinančio pavojaus“.

Eismo taisyklės reikalauja...

Kokių tik keistų įstatymų nebūna! Spręskite patys. Danijoje draudžiama vairuoti automobilį, jei po juo kas nors yra. Bet šiame įstatyme galima įžvelgti bent šiek tiek prasmės. O kaip galima būtų paaiškinti tai, kad Arizonos valstijos Whitehall mieste draudžiama važinėti automobiliais, ant kurių ratų yra varveklių?

Kalifornijos valstijoje griežtai nurodoma, kad jokia transporto priemonė, kurioje nėra vairuotojo, negali viršyti 100 kilmetrų per valandą greičio. O dar Kalifornijoje negalima šaudyti į gyvūnus iš važiuojančio automobilio. Tai vertinama kaip įstatymo pažeidimas. Tiesa, yra ir išimtis: leidžiama taip medžioti banginius. Kas nors gali pamanyti, kad kalbama apie vandens transportą, tačiau įstatymas to nekonkretizuoja, vadinasi, ir iš važiuojančių automobilių galima pliekti į banginius.

Arizonos valstijos Glendale mieste venkite vairuoti atbuline eiga. Jei vairuosite Alabamos valstijoje, tuomet neužsirišinėkite akių ir nevairuokite be avalynės. Tačiau jei įjungsite žibintus, galėsite išvažiuoti į priešingos krypties juostą. Ir atminkite, kad Alabamos mieste Mobile vairuotojams draudžiama įjungti garso signalą, norint patraukti praeinančių moterų dėmesį.

Atsidūrę Niu Džersyje nepamirškite, kad degalų baką jums galės papildyti tik degalinėje dirbantys specialistai, bet jokiu būdu ne pats vairuotojas, o Cresskill mieste neleidžiama sekmadieniais važinėti juodos spalvos automobiliais. Montanos valstijoje jokiu būdu neleidžiama vežti avių sunkvežimio kabinoje, jei nėra jas lydinčio piemens.

Mineapolyje jus gali skaudžiai nubausti už dvigubą parkavimą, t.y., už automobilio pastatymą greta šaligatvio. Tik pagalvokite: taip nusikaltęs gali būti areštuotas, surakintas antrankiais ir vėliau pagyventi sulaikymo kameroje laikantis griežčiausio – duonos ir vandens – režimo. O Australijoje draudžiama išlipti iš automobilio jame palikus raktus.

Specialioms transporto priemonėms taip pat yra prikurta įdomių įstatymų. Pagal juos, angliškuose taksi automobiliuose turi būti maišas avižų ir ryšulys šieno (Australijoje pakanka vien šieno). JAV mieste New-Britain gaisrininkų automobilių greitis ribojamas iki 25 mylių per valandą – ir nė mylios daugiau, nesvarbu kaip skubama gesinti gaisro.

Bet labiausiai stebina Kanados provincijos New Brunswick įstatymas, apskritai draudžiantis automobiliams važinėti keliais.

Teisėtvarka numato...

Pati teisėtvarkos sąvoka nurodo, kad ji yra kažkaip susijusi su pažeidėjų atsakomybe, su atitinkamų tarnybų bei asmenų veiksmais. Daugeliu atvejų įstatymai yra griežti. Pavyzdžiui, Niu Džersyje su nemalonumais gali susidurti žmogus, kuris tik „nedraugiškai pažiūrėjo“ į policininką, todėl būtų protinga kontroliuoti savo žvilgsnį, o jei jus sustabdė kelyje, tuomet veidrodėlyje reikėtų pasitikrinti ar jūsų veide pakanka draugiškumo. Bet jei kils noras raukytis prieš policininką, tai pirmiau gerai pagalvokite ar norite mokėti baudą.

Mėgaujantis nuostabiosios Prancūzijos vaizdais pro automobilio langus nesugalvokite fotografuoti policininkų ir jų automobilių – taip pažeisite įstatymą. O būdami JAV mieste Long Beach prisiminkite, kad ten oficialiai nurodyta: „Garažai yra skirti automobiliams“. Taigi net nesvarstykite apie galimybę garaže įkurti, tarkime, vištidę arba šunidę, jau nekalbant apie karvidę. Niu Meksike galite leisti sau pasimėgauti intymiais santykiais automobilyje, jei laikomasi dviejų sąlygų: tai vyks pietų pertraukos metu ir automobilyje bus užuolaidėlės.

Yra ir lytis diskriminuojančių taisyklių. Pavyzdžiui, senoje geroje Anglijoje, kur, be abejo, draudžiama atlikinėti gamtinius reikalus ten, kur širdis geidžia, vyrams taikoma išimtis: asmeninio transporto vairuotojai vyrai pakelėje gali atlikti „mažą“ reikaliuką. Norint pasinaudoti šia taisykle, vairuotojas turi tinkamai atsistoti: stovėti prie užpakalinio automobilio galo ir dešinę ranką padėti ant bagažinės. Taip stovint įstatymas šlapintis leidžia.

Bet jei šiuo atveju kalbama apie nors ir keistą, bet nežalingai diskriminuojančią įstatymų išimtį, tai Kalifornijos valstijoje yra tik moterims skirtas draudimas: joms draudžiama vairuoti transporto priemones apsirengus naminiu chalatu (tačiau nieko nesakoma apie vyrus su pižamomis). Todėl kyla klausimas: o ar Kalifornijos moterys gali sėstis už vairo su plaukų suktukais?

Vašingtono valstijos įstatymas, išsiskiriantis savo naivumu, byloja: vairuotojas, atvykstantis į miestą su nusikalstamais tikslais, privalo apie tai informuoti policiją, išsiųsdamas atitinkamo turinio telefonogramą miesto policijos viršininkui. Įstatymų kūrėjai pamanė, kad tokios normos įvedimas padeda mažinti nusikalstamumą. O Pietų Korėjoje priešingai, valstybė nesitiki nusikaltėlių atvirumo, todėl reikalauja, kad kelių policijos pareigūnai praneštų apie visus kyšius, gautus iš vairuotojų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (4)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.