Šokiruojantys pasaulio muziejai, mažiausiai tinkantys moksleivių ekskursijoms

 (7)
Nieko negalima palyginti su apsilankymu kultūros šventovėje, kuri suteikia jums galimybę pajusti, kad bent keletą atostogų dienų praleidote siekdami intelektualinio peno. Bet būkime atviri – argi vietoj eilinio apsilankymo priešistoriniame pasaulyje nebūtų maloniau pamatyti kažką ne tokio nuobodaus? Štai septynių neįprasčiausių pasaulyje muziejų sąrašas.
Erotikos muziejaus Paryžiuje eksponatas
Erotikos muziejaus Paryžiuje eksponatas
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Viduramžių kankinimo įrenginių muziejus Prahoje

Viduramžiais neatsargiai ištarus keletą žodžių galėjote atsidurti pagrindinėje miesto aikštėje, kur jūsų lauktų patys išradingiausi instrumentai, kurių tikslas – išgauti prisipažinimus iš potencialių eretikų.

Šiame muziejuje lankytojai per 45 minutes susipažins su 60 siaubingų kankinimo instrumentų – žinos, kaip būtent jie veikia ir kas atsitinka žmogui po kankinimo tokiu įrankiu.

Pavyzdžiui, galvos traiškiklis: įtariamojo smakras įremiamas į medinį laikiklį, ant galvos tvirtai užmaunamas šalmas, o vėliau vis didesniu greičiu pradedamas sukti sraigtas... Galite įsivaizduoti kas po tokios procedūros lieka iš galvos. Kraupu...

Įėjimo į muziejų kaina – apie 26 litus.

Blogo meno muziejus Bostone

Be abejo, ilgai galima ginčytis, kas gi yra tas aukščiausio lygio menas. Bet Blogo meno muziejaus įkūrėjas ir kuratorius Scottas Wilsonas tikriausiai gerai supranta, koks menas yra prastas. Kai dienos šviesą išvydo siaubingas nežinomo tapytojo darbas „Liusė gėlių lauke“, S. Wilsonas nusprendė įkurti muziejų, kuriame „Liusė“ užėmė garbingą vietą, rašo tripspirit.com.

Perspektyvos neišmanymas, spalvų makalynė, pagyvenusios Liusės ligotas veidas su virš nosies suaugusiais antakiais – dėl šių priežasčių tokį paveikslą galima neklystant pavadinti muziejaus „šedevru“.

Muziejaus kolekcijoje yra apie 400 darbų, kurie skatina sumišimą. Bet dėl vietos trūkumo vienu metu eksponuojama tik 40 darbų – muziejuje tiesiog nėra vietos didesniam eksponatų kiekiui sutalpinti.

Įėjimas nemokamas.

Trys sekso muziejai: Amsterdame, Paryžiuje ir Husavike (Islandija)

Paryžiaus „Musee de l'Erotisme“ įsikūręs 7 aukštų pastate Quartier Pigalle – raudonųjų žibintų kvartale. Pigalle garsėja nesuskaičiuojamomis sekso reikmenų parduotuvėmis, nors tame pačiame kvartale yra ir garsusis kabaretas Moulin Rouge.

Muziejuje eksponuojami su erotika susiję daiktai iš viso pasaulio – taip pat ir falų simboliai iš pietų Afrikos ir Azijos. Muziejuje yra paroda, skirta Paryžiaus prostitučių istorijai bei šiuolaikinio erotikos meno paroda.

Įėjimo kaina – apie 26 litus.

Amsterdamo muziejuje „Venustempel“ eksponuojami tapybos darbai, skulptūros, rankraščiai ir įvairiausių rūšių sekso žaislai. Visi jie kutena nervus ir jaudina.

Įėjimo kaina – apie 11 litų.

Islandijos muziejus „Phallology“ įsteigtas nedideliame žvejų miestelyje Husavike. Muziejuje galima pamatyti apie 250 rūšių gyvūnų falus. Visi jie tikri – išdžiovinti ir pakabinti ant sienų arba konservuoti alkoholyje. Sakoma, kad šiame muziejuje yra visų iki vieno Islandijos žinduolių peniai.

Muziejaus įkūrėjas Hjartarsonas kolekcija renka nuo 1974 metų. Kolekcijoje yra sūdytų arklių penių, kurie kadaise buvo delikatesas bei pelių, žiurkėnų, žiurkių, jūrų kiaulyčių, ruonių ir baltųjų lokių ruonių. Vienas stiklainis vis dar tuščias. Jame turėtų būti patalpintas žmogaus penis. Šią vietą sau rezervavo 92 metų muziejaus savininkas Paulas Arasonas.

Įėjimo kaina – apie 16 litų.

Paslaptingasis Winchester namas, San-Hose, Kalifornija, JAV

Tai - Saros Winchester, tokio paties pavadinimo ginklo sukūrėjo dukters, rūmai. Didžiulių turtų paveldėtoja savo 160 kambarių ir 40 miegamųjų dydžio namą statė 38 metus, kol numirė būdama 82 metų.

Ją nuolat persekiojo vaiduokliai, ir bandydama jų atsikratyti ji nusprendė pastatyti saugų prieglobstį sieloms tų žmonių, kurie žuvo nuo jos tėvo kūrinio paleistų kulkų.

Ekskursija po paslaptinguosius rūmus kainuoja apie 53 litus.

Mutter medicinos istorijos muziejus, Filadelfija, JAV

Šiame muziejuje eksponuojama daugiau nei 20 000 žmogaus kūno anomalijų. Muziejus labiausiai garsėja savo milžiniška kaukolių kolekcija. Taip pat muziejuje esama ir unikalių dalykų – tarkime, 12,5 metrų ilgio žmogaus žarnynas bei moters, kuri užkasta žemėje tapo muilu, lavonas.

Be to, muziejuje eksponuojama gausi senovinių medicininių instrumentų kolekcija.

Įėjimo kaina apie 26 litus, vaikams įėjimas nemokamas

Glora psichiatrijos muziejus Misūrio valstijoje (JAV)

Tarp eksponuojamų daiktų – flebotomijos peiliai ir 1446 daiktai, ištraukti iš pacientų skrandžių bei žarnynų (popieriaus segtukai, nagai, smeigtukai, sagos...).

Tarptautinis tualetų muziejus Naujajame Delyje (Indija)

Čia galėsite sužinoti, kad Karalienės Viktorijos tualetas buvo pagamintas iš aukso bei kad Liudviko XII soste buvo speciali anga tuštintis. Didžiulė kolekcija unitazų, naktipuodžių, bide ir pisuarų atskleidžia tualetų istorijos raidą nuo 3000 m.p.m.e. iki šių dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (4)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.