Slovakijos tatruose - maloni staigmena slidinėtojams

 (6)
Slovakijos kalnų regionas plečiasi ir nuo šiol turistams siūlo ne tik kalnų, bet ir lygumų slidinėjimą. Naujos trasos beveik du su puse karto ilgesnės už kalnų slidinėjimo trasas – atitinkamai 52 ir 22 km.
Slovakijos tatruose - maloni staigmena slidinėtojams
© Shutterstock nuotr.

Į jas investuota daugiau nei 170 tūkst. litų (50 tūkst. eurų). Lygumų trasos įrengtos visuose trijuose Aukštųjų Tatrų kurortuose: „Tatranska Lomnica“, „Štrbske Pleso“ ir „Stary Smokovec“.

„Lietuviai seniai pamėgo Slovakijos Tatrus dėl galimybės atvykti automobiliu ir šis susidomėjimas vis auga. Aukštieji Tatrai skaičiuoja 110 metus, tačiau kasmet kinta, nes nuolat investuojame į regiono atnaujinimą. Siekiant užtikrinti įvairovę ir skirtingus poilsiautojų poreikius, regione veikia skirtingo ilgio kalnų ir lygumų slidinėjimo trasos vaikams, naujokams ir pažengusiems. Taip pat įrengtas 21 naujas šešiavietis keltuvas, per valandą pakeliantis 13 tūkst. žmonių, bei dirbtinis sniegas, užtikrinantis slidinėjimo sezoną keturis mėnesius.“, – sako Lenka Matašovska, slidinėjimo regiono „Vysoke Tatry“ vykdančioji direktorė.

Slovakijos Tatrai
Slovakijos Tatrai
© Shutterstock nuotr.

Dar viena naujovė regione – bendras slidinėjimo pasas visiems trims kurortams bei pinigų grąžinimo garantija, neišnaudojus visų įsigytų dienų paso slidinėjimui. Tai reiškia, kad slidinėtojams nebereikės kiekvienoje trasoje pirkti atskiro bilieto, o įsigijus trijų dienų slidinėjimo pasą, bet išnaudojus tik dvi jų – likusios dienos pinigai bus grąžinti.

Regione taip pat įrengti nemokami autobusai, vežantys svečius į slidinėjimo vietą ir vandens parką. Tai padės atsisakyti automobilių ir didinti saugumą, išvengti avarijų. Keturi autobusai talpina iki 240 žmonių, įskaitant ir slidinėjimo įrangą.


Slovakijos Tatrai
Slovakijos Tatrai
© Shutterstock nuotr.

„Regione iš viso per valandą gali pramogauti 21 tūkst. turistų. Daugiausia poilsiautojų sulaukiama žiemos švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – laikotarpiu, taip pat vasarį, kuomet vaikams būna atostogos. Praėjusiais metais turistų skaičius iš Baltijos šalių sudarė 10 proc. visų lankytojų“, – pasakoja L. Matašovska. 


Lietuvoje slidinėjimas vis populiarėja ir išvykstančiųjų atostogauti skaičius, lyginant 2011 m. ir 2012 m., augo. Ryškiausias pokytis pastebėtas 2010 m. kai slidinėjimo keliones rinkosi beveik dvigubai daugiau žmonių nei metais anksčiau. – apie 300 tūkst. lietuvių.

Slovakijos Tatrai
Slovakijos Tatrai
© Shutterstock nuotr.

Šį švenčių sezoną Aukštųjų Tatrų regionas siūlys maždaug savaitės trukmės šventinių renginių fiestą - nuo labdaros akcijos vaikams sergantiems vėžiu iki pasivažinėjimo tikrais elniais tempiamomis rogėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.