„Redirected” pristato išgyvenimo Lietuvoje gidą

 (28)
Iki filmo „Redirected / Už Lietuvą” pasirodymo Lietuvos kino teatruose likus lygiai mėnesiui, filmo kūrėjai pristato užsieniečiams skirtą gidą, kuris padės suvokti bendrus gyvenimo Lietuvoje principus ir suprasti, kokių taisyklių jiems reikia laikytis, kad čia išgyventų.
„Redirected” pristato išgyvenimo Lietuvoje gidą
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Kūrėjai perspėja: asmenis be humoro jausmo kai kurios nuostatos ir taisyklės gali įžeisti.


„REDIRECTED / UŽ LIETUVĄ!” MANIFESTAS: IŠGYVENIMO LIETUVOJE GIDAS

Mieli Lietuvos svečiai,

Jei nelaimingai susiklosčius aplinkybėms ar dėl savo neišmintingų sprendimų netyčia atsidūrėte Lietuvoje – nenusiminkite, jūs dar turite nedidelę galimybę namo sugrįžti gyvi! Nors garantuotų išlikimo receptų pateikti negalime, žemiau išdėstyta informacija padės lengviau suvokti, kas vyksta aplink jus.

Bendros gyvenimo Lietuvoje nuostatos

1. Lietuvoje visi žmonės vienodai lygūs – valdžiai ant jų visų vienodai nusispjaut.

2. Lietuva – tolerantiška valstybė. Čia toleruojama viskas, išskyrus sąžinę, mąstymą, nuomonės turėjimą, privačią iniciatyvą ir žodžio laisvę.

3. Jeigu pinigai jau buvo pavogti, pavogti juos iš naujo nėra nusikaltimas.

4. Kadangi visi pinigai Lietuvoje jau buvo pavogti bent po kelis kartus, toliau vogti juos galima laisvai ir nevaržomai.

5. Lietuvos Respublikoje valstybinį statusą turi trys kalbos – litai, doleriai ir eurai.

6. Piliečiai ir šalies svečiai, su valdžios institucijomis bendraujantys kitomis kalbomis, privalo pateikti oficialų vertimą į vieną iš valstybinių kalbų.

7. Lietuvoje kyšių nėra, yra tik savanoriškas piliečių indėlis į valstybės pamatų stiprinimą.

8. Lietuvoje organizuoto nusikalstamumo nėra. Čia tiesiog visi – giminės.

9. Pagrindinė Lietuvos Respublikos valdžios institucijų funkcija – padėti piliečiams ir šalies svečiams atsikratyti iliuzijų, kad Konstitucija ir įstatymai yra kuriami jų teisėms ginti.

Esminės išgyvenimo Lietuvoje taisyklės

1. Kiekvienas užsienio turistas, atvykęs į Lietuvą ir čia pasilikęs, sąmoningai kelia grėsmę savo saugumui bei gyvybei.

2. Visi iš užsienio į Lietuvą atskrendantys lėktuvai iškart skrenda atgal. Pasidomėkite, gal bus likusi vieta ir Jums.

3. Svečių iš užsienio išgyvenimas Lietuvoje yra jų pačių problema.

4. Visos Lietuvos sporto prekių parduotuvės siūlo platų beisbolo lazdų pasirinkimą. Patikėkite, prireiks.

5. Su vietiniais gyventojais lengviausia susišnekėti naudojant autentišką norminę leksiką. Geriausi jos pavydžiai surinkti filme „Zero 2”.

6. Jeigu bare sutikta mergina jums viliojančiai šypsosi, tai nereiškia, kad jai patinkate. Ji tiesiog pastebėjo Jūsų piniginės turinį.

7. Jei mergina jus pakviečia pasilinksminti jos namuose, pagalvokite – galbūt mažiau skausminga būtų visus savo pinigus atiduoti iškart.

8. Nelaimės atveju susidūrę su policijos pareigūnais, bendraukite tik viena iš trijų valstybinių kalbų (žr. pirmos dalies punktą Nr. 5).

9. Jei grupė vietinių gyventojų supainioja jus su futbolo ar beisbolo kamuoliu, tiesiog atsipalaiduokite ir pasistenkite pajusti malonumą.

10. Kuo greičiau konfliktinėse situacijose apsimesite negyvu, tuo trumpiau jus muš.

11. NIEKADA, NIEKADA, NIEKADA nedalyvaukite lietuviškose vestuvėse.

Dėkojame, kad susipažinote su išgyvenimo Lietuvoje taisyklėmis. Nuoširdžiai tikimės, kad jos padės užtikrinti jums saugią ir malonią viešnagę. Nesėkmės atveju prašome kreiptis į artimiausią laidojimo paslaugų įmonę. Kūno pargabenimo paslaugoms iš Lietuvos į ES šalis taikomos išskirtinės nuolaidos.

Populiaraus lietuvių kino režisieriaus Emilio Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą“ Lietuvos kino teatrus pasieks 2014 m. sausio 10 d. Filmo kūrėjų teigimu, britiškai lietuviško filmo idėja – kritiškas ir ironiškas žvilgsnis į užsieniečių kuriamus mitus apie Lietuvą.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (4)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.