Pirmoji kelionė į kalnus: patarimai slidinėtojams

 (1)
Net gi jei jūs niekada neslidinėjote ar net apie tai nemąstėte, butgettravel.com portalo surastų ekspertų patarimai kaip išvengti ginčų, sutaupyti pinigų ir pasilinksminti slidinėjimo kurorte gali įkvėpti jus tai padaryti šią žiemą. Tad viskas tik prasideda!
Slidinėjimas su vaikais
Slidinėjimas su vaikais
© Shutterstock nuotr.

Pss! Turiu prisipažinti. Aš niekada neslidinėjau. Tikrai. Visi mano draugai tai daro. Viešpatie, net gi jų vaikai tai daro. Tačiau aš niekada neturėjau tinkamo drąsos ir žinių derinio, būtino pabandymui. Nežinau, galbūt taip yra todėl, kad man žodis žemyn primena neapgalvotą ir nelemtą triuką, kurį bandžiau atlikti važiuodamas rogėmis, kai man tebuvo 11 metų.

Čia buvo įsipainiojęs ir nedidelis skardis. Sekundę ar dvi aš buvau pakilęs į orą. Aš ir dabar puikiai prisimenu, kaip mano (ganėtinai trumpas) gyvenimas praskriejo man prieš akis ir kaip buvo gera galiausiai trenktis į žemę bei išsisukti (mano laimei) tik su keliomis mėlynėmis. Ką gi, pasirodo slidinėjimas gerame kurorte yra kur kas saugesnis, nei mano siaubingoji rogių ekspedicija.

Ką gi, tiems, kurie niekada neslidinėjote, ir tiems slidininkams, kurie manote, jog dar neišmokote gerai užsisakyti kelionės ir maksimaliai pasinaudoti slidinėjimo kurorto teikiamais malonumais, pasisekė. Aš nusprendžiau, kad šiais metais aš surizikuosiu, tad dabar puikiausias metas kreiptis į autoritetą — About.com slidinėjimo ekspertą Mike Doyle, kad padėtų pasiruošti būsimam nuotykiui man ir mano šeimai.

Pasirinkite tinkamą vietą

„Prieš pradėdami planuoti, apgalvokite du svarbiausius veiksnius: kur grupė nori slidinėti ir kur grupė gali slidinėti. Nusistatykite biudžetą transporto išlaidoms ir nuspręskite kaip toli norite keliauti. Kai apsispręsite dėl krypties, ieškokite ten slidinėjimo kurorto, kuris geriausiai atitiks jūsų lūkesčius“, - sako apdovanojimus laimėjęs apie slidinėjimą kalnuose ir lygumose rašantis žurnalistas Doyle.

Jis pabrėžia, kad svarbiausia jums išsiaiškinti, ką siūlo konkretus slidinėjimo kurortas: „Ar ten pakanka trasų pradinukams mokytis, užsiėmimų vidutiniokams ir mokytojų tiems, kurie nori patobulinti savo įgūdžius, bei galimybių pasismaginti senai slidinėjantiems? Žinoma, tai ko jums reikėtų ieškoti, priklauso nuo grupės sugebėjimų, tačiau svarbu, kad visi turėtų ką veikti.

Taip pat nepamirškite apgyvendinimo sąlygų, naktinio gyvenimo, vaikų priežiūros galimybių (jei to reikia) ir keltuvų bilietų kainos. Jei negalite apsispręsti, peržvelkite atsiliepimus apie slidinėjimo kurortą“.

Ieškokite gerų pasiūlymų

„Geriausias būdas surasti gerą pasiūlymą – pradėti tai daryti dabar“, - pataria Doyle. Jei pradėsite ieškoti iš anksto, turėsite laiko palyginti kainas, be to, užsisakydami iš anksto galite tikėtis neblogų nuolaidų.

„Jei iš anksto nusipirksite keltuvų bilietus visam laikui bei užsisakysite apgyvendinimą, tikėtina, kad išleisite žymiai mažiau, nei paskutinę minutę ieškodami kur gyventi ir pirkdami bilietus kas dieną“. Kaip ir kitose kelionėse — ypatingai į populiarias vietas ir kurortus — venkite žiemos švenčių ir moksleivių atostogų.

Tada bus daugiausia žmonių, o kainos didžiausios. Doyle teigia, kad „galiausiai pasijusite sumokėję itin brangiai, kad pastovėtumėte ilgose eilėse prie keltuvų“. Ir nors dauguma slidinėjimo kurortų nesiūlo „akcijų“ (kaip tai daro, pavyzdžiui, teminiai parkai), tačiau galite pamėginti paieškoti tokių pasiūlymų internete.

Pirkti ar nuomoti įrangą?

Aš niekada nežinojau, kiek gali kainuoti slidinėjimo įranga. (Prisipažinsiu, kad „įrangos nuoma“ man asocijuojasi su boulingo batais arba pačiūžomis. Manau, suprantate, kad slidės, slidžių batai ir lazdos mane šiek tiek baugina.) „Nuomoti ar pirkti yra asmeninis sprendimas. Reikia pagalvoti, kaip dažnai jūs naudositės šia įranga.

Jei slidinėjate tik kartą ar du per metus, geriausia yra nuomotis. Paprastai, išsinuomosite gražesnes slides ir batus (ir jūsų diena bus kur kas malonesnė) už mažiau pinigų, nei jų reikėtų norint nusipirkti visą pradinę įrangą. Aš paprastai rekomenduoju pradinukams nuomotis pirmus kartus, net gi jei jie mano, kad slidinės daug, nes tik taip jie gali suvokti patį sportą bei suprasti, kokių slidžių jie nori“, - sako Doyle.

O jei visa šeima - pradinukai?

Mano atveju, niekas iš mano šeimos narių nėra slidinėjęs. Tad prie kelionės kainos prisidės kursai dviem suaugusiems ir dviem vaikams. Kaip geriausia mums mokytis? „Nepriklausomai nuo vaikų amžiaus, geriausia mokytis atskirai. Vaikų mokymo technika skiriasi nuo suaugusių mokymo. Aš patarčiau suaugusiems mokytis atskirai nuo vaikų. Ir kai suaugusieji jau pramoks, šeima galės bandyti slidinėti kartu pradinukų trasose“, - sako Doyle.

Ką su savim pasiimti?

„Prieš važiuodami į kurortą, įsitikinkite, kad turite visą reikalingą įrangą, įskaitant tokius nereikšmingus dalykus kaip rankų šildytuvus bei šaliką. Jei ką nors pamiršite, galėsite nusipirkti ir slidinėjimo kurorte, tačiau kainos jūsų nenudžiugins“, - pataria Doyle. Ši taisyklė tinka ir maistui. Slidinėjimo kurortų kavinėse mėsainis gali kainuoti 30 Lt, o vandens butelis 13 Lt! „Padauginkite iš šeimos narių skaičiaus ir turėsite begalę nebūtinų išlaidų“.

Kokia bus diena slidinėjimo kurorte?

Taigi, jau žinau, kad mūsų šeimai teks lankyti slidinėjimo pamoka, daryti pertraukas pasiimtiems pietums ir bandyti slidinėti trasose kartu. Tačiau ko dar galime tikėtis slidinėjimo kurorte?

„Daugelyje kurortų rasite įvairių žiemos pramogų pasiūlymų, pavyzdžiui, čiuožyklas, šunų traukiamas roges, sniegomobilius arba roges. Pasiieškokite informacijos prieš kelionę, kad žinotumėte, ko tikėtis. Jei domina kurorto naktinis gyvenimas, geriausias laikas užsukti į aprés ski barus – , apie 16 val., kai užsidaro keltuvai. Daugelyje barų tada yra „laimingos valandos“, kai siūlomos nuolaidos maistui ir gėrimams“, - sako Doyle.

Smagaus slidinėjimo!

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.

Top 5: prabangiausi Las Vegaso viešbučių apartamentai (1)

Įsivaizduokite, kad nuvykę savaitgaliui į Las Vegasą galite apsistoti bet kuriame viešbutyje. Kad ir pačiuose brangiausiuose apartamentuose!