Pavojingiausių kelionių krypčių dešimtukas

 (8)
Ar saulėto Floridos paplūdimio perspektyva jums kelia nuobodulį? Ar norėtumėt patirti tą jausmą, kai kažkas jus vejasi nepažįstamomis gatvėmis? Ar kada nors norėjote išvysti gatvėse ginkluotus kareivius? Adrenalino fanatikai arba visiški kvailiai kai kuriems pasaulio kampeliams tiesiog neatsispirtų.
Pavojingiausių kelionių krypčių dešimtukas
© Shutterstock nuotr.

Galiausiai savo trumpoje autobiografijoje galėsite pažymėti, kad pabėgote nuo ginkluotos gaujos, jeigu jums tai iš tikrųjų pavyks. Beprotiškiems nuotykių ieškotojams pateikiame dešimt vietovių atostogoms, kurios gali juos pražudyti, ir pristatome būdus, kuriais jie galėtų ten žūti.

10. Libija

Libijoje nuo senovės graikų ir romėnų laikų išlikę antikinių miestų griuvėsiai (Sabrata, Lepcis Magna ir Kirėnė) tėra trys iš penkių UNESCO Pasaulio paveldo saugomų vietovių šioje šalyje. Taigi Libijos patrauklumas didžia dalimi susijęs su turizmu. Pirtys, amfiteatras, Dzeuso šventykla ir kiti statiniai yra puikiai išsilaikę – daugiausia dėl to, kad niekas jų nelanko. Kodėl?

Ginkluoti konfliktai, sukarintos grupuotės iš kelių priešingų stovyklų ir visuomenės neramumai tikrai nedaro teigiamos įtakos turizmo pramonei.

9. Haitis

Tropiniai paplūdimiai ir nuostabūs vandenyno vaizdai, gyvybinga kultūros sostinė šalies pietuose ir labai turtinga istorija – Haitis tikrai galėtų pasiūlyti daug turistinių traukos objektų. Tačiau išalkusių gyventojų riaušės, nesena vyriausybės brutalumo istorija ir šalies sostinėje Port o Prense po žemės drebėjimo prasidėjęs gimstamumo protrūkis sumažino Haičio patrauklumą.

Galite jaustis gana saugiai, jeigu pasisamdysite vietos gidą ir naktimis neisite į kalnus. Tačiau galite mirti nuo choleros, smurto lūšnynuose ir palapinių miesteliuose ar per protestus prieš vyriausybę.

8. Somalis

Gražūs vaizdai yra mažiausia, ką gali pasiūlyti Somalis, turintis ilgiausią pakrantės liniją Afrikoje. Jus taip pat sužavės kalnų vaizdai ir neprilygstamas maistas. Tačiau turėkite galvoje, kad Somalyje nuo 1990 iki 2004 metų nebuvo pastebėtas nė vienas turistas! Narkotikų ir ginklų kontrabanda, pilietinis karas ir smurtas abiejose sienos pusėse nusiaubė potencialiai populiarią turizmo kryptį.

Sostinėje Mogadiše esantis vienas viešbutis rekomenduoja pasisamdyti dešimt ginkluotų sargybinių, jeigu norite likti gyvas. Šioje šalyje veikiausiai žūtumėt per teroristinį išpuolį ar gatvės smurtą.

7. Venesuela

Venesueloje yra Angelo krioklys – aukščiausias krioklys pasaulyje ir pritrenkiantis gamtos kūrinys, atogrąžų salynų ir įvairios floros bei faunos, varijuojančios nuo lamantinų iki tūkstančių orchidėjų rūšių rūko ir atogrąžų miškuose. Kaip galima jos nemylėti? Nebent turint galvoje faktą, kad ji yra įprasta narkotikų kelio, kuriuo kokainas gabenamas į Ameriką, stotelė.

Šalies sostinė Karakasas užima antrą vietą pasaulyje pagal žmogžudysčių skaičių ir dauguma jų lieka neišaiškintos. Taigi jūs veikiausiai paslaptingai dingtumėt tyrinėdamas Venesuelos pasienį su Kolumbija.

6. Brazilija

Kas tik neatpažintų milžiniškos statulos virš Rio de Žaneiro? Brazilija turi puikius atogrąžų miškus, kasmetinį spalvų ir garsų karnavalą, nuostabius paplūdimius, neminint jau 2016 metų Olimpinių žaidynių. Tačiau juk Majamyje jūsų niekas nenudurtų už tai, kad atsinešėt į paplūdimį savo „iPhone“? Žmogžudysčių procentas Brazilijoje yra 4 kartus didesnis negu Jungtinėse Valstijose, o apiplėšimai, nusikalstamų gaujų smurtas ir kiti kriminaliniai nusikaltimai yra taip paplitę, kad kiekvienas brazilas galėtų papasakoti tikrų tokio pobūdžio istorijų.

Jūs veikiausiai būtumėt nužudytas, kai priešintumėtės pagrobėjams, mėginantiems priversti jus privažiuoti prie bankomato ir išgryninti pinigus iš savo mokėjimo kortelės.

5. Irakas

Šioje šalyje gausu šventų ir istorinių vietų, pradedant islamo stebuklais ir baigiant pačiu Babilonu. Užsienio karių čia jau nebeliko, nors jie praverstų, jeigu norėtumėt aplankyti mečetes ar rūmus. Tačiau jūs rizikuojate būti pagrobtas dėl išpirkos, kurios dauguma vyriausybių nesumokės.

Galiausiai būtumėt pakankamai kvailas, jeigu nuspręstumėt keliauti į Iraką, bent jau dėl to, kad ši šalis neišduoda jokių turistinių vizų. Labai realią grėsmę kelia minų laukai, o žmonės, tiesiog nugirdę, jog kalbate angliškai, gali nuspręsti, kad esate geras taikinys. Jūsų mirties priežastimi veikiausiai taptų terorizmas arba pagrobimas.

4. Zimbabvė

Didžiuliai pramogų parkai, laukinės gamtos rezervatai, miškų draustiniai ir garsusis Viktorijos krioklys yra vieni iš gamtinių Zimbabvės traukos taškų. Problema – politinė situacija, kuri bet kuriuo momentu gali paaštrėti, priversdama jus įstrigti šalyje, kuri atvirai kalba apie tai, kaip nemėgsta turistų. Galite žūti nuo itin pavojingai vairuojančių taksistų, diskusijų apie politiką ar net užmynęs ant nesprogusios minos.

3. Pietų Afrikos Respublika

Tai 2010 metų Pasaulio futbolo čempionato šeimininkė – veikiausiai jau esate su ja pažįstamas, jeigu mėgstate futbolą. Šioje šalyje vyksta vienos garsiausių pasaulyje safario ekspedicijų, o plaukiojimas banglente ir vien tik juodaodžių gyvenami miesteliai patenkina visokių tipų turistus.

Žinoma, jūsų susidomėjimas gali atslūgti, sužinojus, kiek daug šioje šalyje įvyksta eismo avarijų, kurias dažnai sukelia agresyvūs pėstieji, arba koks aukštas nusikalstamumo lygis. Šioje šalyje didelė tikimybė žūti paprasčiausiai išėjus vakare pasivaikščioti, paėmus keliautoją autostopu ar užpuolus automobilio pagrobėjams.

2. Pakistanas

Nuostabūs kalnai? Patikrinkite! Nuo Rušo viršukalnės jums gali atsiverti beprecedentiniai vaizdai į antrąjį aukščiausią pasaulio kalną K2. Baltistano kaimuose galite sugrįžti laiku atgal, o visi, kurie mėgsta žygius pėsčiomis, gali gėrėtis kvapą gniaužiančiais peizažais.

Tačiau jūs galite nesigėrėti daugybe teroristinių grupuočių, genčių susirėmimais ir savižudžių sprogdintojų išpuoliais. Šalyje tvyrant politiniam nestabilumui, kuris didina smurto prieš vakariečius tikimybę, veikiausiai žūtumėt per bombos sprogimą ar nederamai kalbėdamas apie religiją.

1. Everesto kalnas

Žinoma, jis prognozuojamas, bet turi savų priežasčių, dėl kurių pateko į šį sąrašą. Daugybė vaikų kada nors pasvajoja, jog norėtų tapti „tuo, kuris įkopė į Everestą“, ir pasiekė jo viršukalnę per didžiulę sniego audrą. Visi žiūrėtų į jus su pagarba, jei išgirstų, kad jūs tai padarėte. Taip galėtų būti, jei nepapildytumėt sušalusių kūnų šleifo, kuris driekiasi jau nuo pirmosios bazinės nakvojimo stovyklos. Nors jums negresia žūtis per karinį konfliktą, veikiausiai tai jūsų nepaguos, kai pajusite, jog mirtinai šąlate.

Vis dar trokštate apsilankyti pavojingiausiose pasaulio vietose? Jeigu jums pasiseks, šios dešimt pavojingiausių vietų veikiausiai jus pražudys. Tačiau jei norite likti gyvas antrai įsimintinai kelionei, visada galite rinktis keliavimą su kuprine po Europą ar kolekcionuoti istorijas apie neapdairius žingsnius Tailande.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (4)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.