Patarimai norintiems išvengti nepagrįstų kelionės išlaidų

 (4)
Lėktuvo bilietas, viešbučių rezervacijos ir automobilių nuoma – pakankamai įprasti dalykai, įsigyjami šiuolaikinio keliautojo. Kas nėra taip paprasta, tai sprendimas pirkti daugybę papildomų privilegijų, produktų ir priedų, kurie yra prieinami viešbučių arba oro linijų bendrovių klientams už papildomą – ir neretai išties nemažą - kainą.
Keliautoja, kreditinė
Keliautoja, kreditinė
© Shutterstock nuotr.

Ar jums reikėtų apdrausti savo kelionę? Ar jums tikrai reikia tų papildomų keliasdešimties centimetrų lėktuve kojoms ištiesti? Ar pagreitinta pasų kontrolės paslauga verta kainos?. Siekdami taupyti keliautojų pinigus, „The Huffington Post“ ir Smartertravel.com sudarė sąrašą dalykų be kurių veikiausiai puikiai apsieisite artimiausios kelionės metu. Dukart pagalvokite prieš atiduodami savo sunkiai uždirbtus pinigus už žemiau išvardytus produktus ir paslaugas.

Kelionės draudimas

Kelionės draudimas gali būti protinga investicija arba nereikalingos išlaidos. Dauguma entuziastingų keliautojų keliauja po pasaulį niekada net nesvarstydami galimybės įsigyti kelionės draudimą.

Jų manymu, kelionės draudimas yra nereikalingas, nes dažnai jie planuoja ekonomines keliones arba nemano, kad yra didelė kelionės atšaukimo rizika. Norėdami sužinoti, ar išmintinga apdrausti savo kelionę, užduokite sau kelis svarbius klausimus. Pavyzdžiui, ar planuojate neįprastai ilgą ir brangią kelionę (pavyzdžiui, medaus mėnesį ar 3 savaičių išvyką į Aziją)? Jei dėl nenumatytų priežasčių būtumėte priversti atsisakyti savo kelionės, ar jums būtų priimtinas finansinis nuostolis?

Smarkios liūtys skandina Veneciją
Smarkios liūtys skandina Veneciją
© Reuters/Scanpix

Be to, jei esate didesnės rizikos situacijoje - pavyzdžiui, jūsų sveikatos draudimas negalioja užsienyje arba keliaujate į Karibus per uraganų sezoną – kelionės draudimas gali būti protingas pirkinys. Priešingu atveju, jums geriau įsidėti į kišenę kelis šimtus (ar kelis tūkstančius) vietinės valiutos vienetų nenumatytoms išlaidoms padengti ir surizikuoti kelionėje.

Išankstinis vietos paskyrimas

Kai kurios oro linijos ima mokestį iš keleivių už „privilegiją“ rezervuojant bilietus pasirinkti konkrečią vietą. Mes nebijome pasakyti pavadinimų: kaltieji yra „Spirit“ ir „AirTrain“. Rezervuodami savo skrydį vienoje iš šių oro linijų, jūs galite pagauti save svarstant, ar verta už papildomą mokestį prieš kelionę užsitikrinti konkrečią vietą.

Daugeliu atvejų, neverta. Konkrečios vietos paskyrimas garantuoja, kad jūs būsite pasodintas į vietą šalia savo partnerio arba šalia lango, arba kad ir ką jūs pasirinkote, bet ties šiais punktais privalumų sąrašas, kaip bebūtų keista, pasibaigia. Nėra garantijų, kad jūsų neapstumdys, kad rasite užtektinai vietos savo rankiniam bagažui virš galvos esančioje bagažo dėžėje, ar kad pateksite į lėktuvą prieš minias prie vartų užlendančių be eilės.

keliautojas, lėktuvas, orlaivis, langas, lagaminas
keliautojas, lėktuvas, orlaivis, langas, lagaminas
© Shutterstock nuotr.


Ar yra geresnė alternatyva, kuri be to, dar būtų nemokama? Taip! Registruokitės skrydžiui kiek įmanoma anksčiau. Atsidurkite prie savo kompiuterio lygiai 24 val. prieš įlaipinimą į lėktuvą ir tikėtina, kad jūs būsite pirmasis, galintis išsirinkti sau vietą.

Išankstinio mokėjimo kredito kortelės

Keliaujant mes visi norime laikyti savo pinigus saugiai. Išankstinio mokėjimo kreditinės kortelės, kurios dažnai yra reklamuojamos kaip saugesnė ir daug patogesnė alternatyva grynųjų nešiojimuisi užsienyje, gali atrodyti protingas pasirinkimas. Prieš kelionę nusiperkate kortelę ir įnešat į ją pinigų jūsų norima valiuta.

Jei jūsų kortelė pasimes ar bus pavogta, jūs iš karto galėsite ją užblokuoti. Paprasta, tiesa? Deja, tai nėra taip paprasta. Dauguma išankstinio mokėjimo kreditinių kortelių susiję su stebėtinais paslėptais mokesčiais, tokiais kaip kortelės nenaudojimo mokesčiai, papildymo mokesčiai, mėnesiniai mokesčiai, aktyvavimo mokesčiai ir pan.

Kreditinės kortelės
© Shutterstock nuotr.

SmartCredit.com bendrovės vadovas Johnas Ulzheimeris „CNNMoney“ teigė: „Vartotojai turi suprasti, kad bet kokia užuomina, kad išankstinio mokėjimo kortelė yra pigesnė nei debetinė kortelė, yra klaidinga ir bet koks teiginys, kad ji padės jums atstatyti kreditą, yra tiesiog melas“. Taip pat J. Ulzheimeris pavadino išankstinio mokėjimo kredito kortelę „dovanų kortele su mokesčiais“. Padarykite sau paslaugą ir pasilikite prie geros kokybės kreditinės kortelės.

Ekonominės vietos pagerinimas

Pagerintos vietos nėra vienodos. Apskritai, kai skrendate tarptautiniu skrydžiu, vietos pagerinimas į geresnę yra „didelis dalykas“. Pavyzdžiui, „Turkish Airlines“ komforto klasei yra būdingas didesnis nei metro vietos padidinimas, sėdima vieta, kuri yra maždaug pusės metro pločio, ir kiti patogumai, pavyzdžiui, šviesa skaitymui, elektros rozetė ir unikalūs maisto bei gėrimų pasiūlymai tam tikruose lėktuvuose; tai yra daug prašmatniau nei antra klasė.

„Turkish Airlines“ lėktuvas
„Turkish Airlines“ lėktuvas
© Reuters/Scanpix

Vis dėlto, daugumoje vietinių skrydžių ekonominių vietų pagerinimas yra nežymus. Gaunate keletą papildomų colių vietos ir viskas. Būdamas žemas žmogus, kuriam nereikia papildomos vietos kojoms, man pagerintos ekonominės klasės vietos vietiniuose skrydžiuose yra nuviliančios. Patyrinėkite, ar kaina yra verta atlygio, pasidomėdami savo numatomo ekonominės klasės pagerinimo detalėmis savo oro linijų tinklalapyje.

TV serialų atsisiuntimas

Kai kuriems keliautojams išsivystęs tendencingas įprotis likus daugiau nei savaitei iki skrydžio mokėti už kokio nors detektyvinio TV serialo sezono atsisiuntimą į savo „iPad“. Vis dėlto, galiausiai jie neretai veikiau žiūri ką nors per skrydžio pramogų sistemą, nei įsijungia savo „iPad“ ir švaisto akumuliatoriaus energiją.

Pastarųjų metų-dviejų bėgyje oro linijos smarkiai pagerino savo pramogų pasiūlymus, nemažai „toliau skraidančių“ bendrovių teikia tiesioginės televizijos ir belaidžio interneto paslaugas. Kai kurios oro linijų bendrovės turi tiesiogiai veikiančią „DirecTV“ tipo sistemą, o kai kurios - ir lietimui jautrius ekranus su tiesiogine televizija ir naujai išleistais kino filmais ar net belaidį internetą (kartais - už papildomą mokesti).

Lėktuvo salonas
Lėktuvo salonas
© Shutterstock nuotr.

„Emirates“ – viena mėgstamiausių viso pasaulio keliautojų oro linijų lėktuve esančių pramogų prasme – stebina savo „Ice“ pasiūlymais: tiesiogine televizija bei daugiau kaip 600 žaidimų, programų ir filmų kanalų. Prieš prisijungdami prie „iTunes“, sužinokite daugiau apie savo oro linijų pramogų pasiūlymus.

Pagreitintas saugos patikrinimas

Pagreitintas saugos patikrinimas gali būti puikus dalykas, kai yra ilga, į tolį besiranganti eilė. Iš kitos pusės, kai yra dar 3 kiti žmonės eilėje ir „svirplių čirškimas ore“ gali atrodyti, kad jus apgavo. Taigi, kada turėtumėte pirkti pagreitinto saugos patikrinimo paslaugą? Pirma, atsižvelkite į savo kelionės datas: Ar jūs vykstate į oro uostą per kelionių piko dienas (atostogas ar savaitgalius)? Jei taip, tikėkitės eilių.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.