Nuo romėnų laikų žinomas miestas vilioja ne tik vynu

 (2)
Šis miestas, nuo seno vadinamas La Belle Au Bois Dormant - miegančiąja gražuole - jau tikrai prabudo po ilgus metus trukusio miego. Tai atsitiko tūkstantmečių sandūroje, kuomet buvęs meras, prieštaringai vertinamas ministras pirmininkas Alain Juppé pažadino ši gracingą miestą, paskelbė bulvarus tik pėsčiųjų zona, restauravo neoklasikinės architektūros pastatus ir įdiegė modernią visuomeninio transporto sistemą. Didelė universiteto studentų populiacija suteikia miestui šurmulio, tad La Belle Bordeaux tikrai neturi kada miegoti.
Bordo miestas Prancūzijoje
Bordo miestas Prancūzijoje
© Shutterstock nuotr.

Bordo miestas žinomas dar nuo romėnų laikų. III-ajame amžiuje pr. Kr. jis buvo Aquitana Secunda sostinė. Bordo išgyveno du aukso amžius. Pirmasis siekia tuos laikus, kai Akvitanijos kunigaikštytė Eleonora 1152 m. ištekėjo už būsimojo Anglijos karaliaus Henriko II; prasidėjo 300 m. trukęs anglų valdymo periodas, kurio metu pradėtas vyno eksportavimas (anglai ypač vertino raudonąjį vyną).

Antrasis pakilimo laikotarpis XVIII a. siejamas su kolonijine prekyba, padėjusia iškilti šio miesto architektūriniams statiniams. Bordo centras yra žavus ir gana nedidelis: jo žavesiui atrasti pakanka vienos dienos. Šis miestas tęsiasi nuo vakarinių Garonos upės krantų iki katedros vakaruose ir place de la Comédie šiaureje. Toliau šiaureje, Jardin Public parke galima pasigerėti romėnų amfiteatro griuvėsiais.

St-Pierre kvartale išvysite elegantišką XVIII a. miestą, apstatytą didžiuliais prabangiais namais, kurie po truputį restauruojami ir dailinami. Tiesa, Bordo dar likę keletas apleistų gatvių, laukiančių savo eilės. Įsivaizduokite, kad esate XVIII a. keliautojas ir žygiuokite link neoklasikinio Grand Théatre pastato, esančio place de la Comédie aikštėje. Ši vieta miesto klestėjimo laikais buvo pagrindinis socialinio gyvenimo centras. Aikštė įsikūrusi šiauriniame Ste-Catherine gatvės, viliojančios daugybe parduotuvių, gale.

Teatrą romėnų šventyklos vietoje 1780 m. pastatė Viktoras Liudvikas. Galbūt tai jį įkvėpė teatrą supantį Korinto kolonų portiką papuošti dvylika gracijų ir mūzų. Bilietų kainos į operas ir baletus prasideda nuo 7 eurų - tuo pačiu apžiūrėsite ir trompe l’oeil stiliumi dekoruotą interjerą. Įspūdingų namų su dailiais geležiniais balkonais pamatysite place du Parlement ir place St-Pierre, esančiose į pietus ir pietryčius nuo place de la Comédie.

Place Gambetta - svarbi aikštė, esanti vakarinėje miesto dalyje šalia cours de l’Intendence. Šiame prospekte rasite daugybę parduotuvių ir kavinukių. Netoliese įsikūrę įvairūs muziejai ir restoranai, kur galėsite skaniai pavalgyti. Gambetta aikštėje esančių namų fasadus puošia raižytos kaukės, o centre išsidėsčiusiuose angliško stiliaus soduose galima pamatyti vietą, kur revoliucijos metu buvo vykdoma giljotina. Į pietus nuo place Gambetta stūkso Cathédrale St-Andre su dviem smailais bokštais; čia 1137 m. Eleonora ištekėjo už Liudviko VII. Katedros interjeras daug įspūdingesnis už jos išorę.

Nuo romėnų laikų žinomas miestas vilioja ne tik vynu
© Shutterstock nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (3)

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.