Naujųjų metų sutiktuvės Europos miestuose – kur verta pirkti bilietus jau dabar?

 (4)
Miestai rezervuoti vietą lėktuve skrydžiui į kuriuos šiandien apsimoka labiausiai - bet tik tuo atveju, jeigu susigriebsite ir paskubėsite!
Venecija, Italija
Venecija, Italija
© AFP/Scanpix

Kai dažnas iš mūsų jau baigia apsibrėžti draugų ratą, kuriame žada sutikti 2014-uosius, labiausiai planuojantys baigia nusistatyti ir konkrečią vietą, kurioje ruošiasi tai padaryti.

Atoki sodyba, nuosavas butas, pasisėdėjimas svečiuose ar įspūdingų fejerverkų stebėjimas tūkstantinę minią subūrusiuose didžiausių Senojo žemyno miestų aikštėse? Perpasaulį.lt siūlo keletą Europos sostinių, kuriuose artimiausią Naujųjų metų šventę šią žiemą sutikti apsimoka labiausiai.

Kijevas, Ukraina

Naujųjų metu fejerverkai virš Kijevo
Naujųjų metu fejerverkai virš Kijevo
© Shutterstock nuotr.

Tai miestas, į kurį lėktuvo bilietus kelionei, prasidedančiai prieš Naujuosius dabar galite užsisakyti išties nebrangiai. Skrendant iš Vilniaus, šventinės savaitės metu, t.y. tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, pirmyn nuskriste už kainą, prasidedančią nuo 60 litų, o kelionė į abi puses gali kainuoti ir ne daugiau nei 150 litų.

Taip pat Kijevas garsėja ir pakankamai pigiais viešbučiais, o kadangi didžiosiose Vakarų Europos turizmo rinkose ši kryptis dažnai net nepatenka į populiariausiųjų sąrašą, tikimybė nesunkiai atrasti čia dar neužrezervuotą kambarį paskutinėmis gruodžio dienomis – didžiulė. Planuojate itin taupią naujametinę išvyką? Turėkite omeny, kad hostelių kainų dugnas Kijeve siekia maždaug 20 litų už naktį, o laisvą lovą aptariamu laikotarpiu viename iš jų galite atrasti net jeigu tempėte gumą pakankamai ilgai.

Roma, Italija

Pasinaudokite vienu iš pigių skrydžių oro linijų bendrovių pasiūlymu ir susiveikite kelionę į abi puses už maždaug 400 litų. Jeigu norite rizikuoti, dar galite bandyti tikėtis ir kainų smukimo, tačiau turėkite omeny, kad ši kryptis, priešingai negu Kijevas – viena geidžiamiausių ne tik tarp europiečių, tačiau ir kelionių bei vakarėlių mėgėjų iš viso pasaulio. Tad teisę spręsti pasilikite sau.

Roma (Italija)
Roma (Italija)
© AFP/Scanpix

Nepaisant gausios pasiūlos turistinio sezono metu ir mažesnės paklausos atšalus orams, susirasti viešbučio kambarį Italijos sostinėje bent už šiek tiek padoresnę kainą prieš pat Naujuosius – tikras iššūkis. Tad reguliariai besitikrindami kintančias lėktuvo bilietų kainas bei kelionių organizatorių pasiūlymus (įskaitant ir tuos, kuriuose žadama apie porą parų pakratyti jus autobuse), nepamirškite pasidairyti viešbučio – ties šia naujametinės kelionės organizavimo dalimi tikrai verta susikaupti ir nebandyti atidėlioti svarbaus sprendimo ar kitaip uždelsti.

Paryžius, Prancūzija

Taip, tai tikrai įmanoma – Paryžiuje dar galite sutikti ir šiuos Naujuosius. Bet tik tuo atveju, jeigu tuoj pat susigriebsite ir paskubėsite. Skriskite su „biudžetinėmis“ avialinijomis į toliau nuo centrinės Prancūzijos sostinės dalies esantį oro uostą, pridėkite prie numatytų išlaidų apie 30 eurų už kelionė iki centro ir atgal ir gausite kainą, neviršijančią 200 litų. Tačiau turėkite omenyje vieną didelį ir plaukuotą „bet“, pasislėpusį kampe – tiek „Ryanair“, tiek „Wizzair“ nepatingėjo ir nepasibodėjo užsikelti kainas skrydžiams, įvyksiantiems prieš pat Naujųjų metų šventę ir iš karto po jos.

Kalėdinis Paryžius
Kalėdinis Paryžius
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Būtent todėl Paryžius tinkamas variantas tik tuo atveju, jeigu čia planuojate praleisti bent jau savaitę – o geriausia dvi. Juolab kad ir viešbučių kainos iš karto po Naujųjų smunka beveik dvigubai. „Tas ant to išeina“, taip sakant.

Tam, kad geriau orientuotumėtės prasitarsime, kad dar galite rasti viešbučių, kuriose laisvų kambarių Naujųjų matų nakčiai liko daugiau nei du ir kainuoja jie ne daugiau nei 200 litų nakčiai – už dvivietį kambarį. Tiesa, pasinaudojus šių viešbučių pasiūlymais, iki pagrindinį veiksmą glaudžiančio centro veikiausiai tektų paėjėti – kas dar labiau tikėtina, ir pasinaudoti viešuoju transportu – o Naujųjų metu naktį šis į Paryžiaus pasididžiavimo titulą jokiu būdu nepretenduoja.

Edinburgas, Škotija

Nors už skrydį čia galite suploti ir apie 700 litų (kaina asmeniui, užsisakant vietą lėktuve į abi puses) – ypatingai tuo atveju jeigu keliauti atvykti čia norite iš karto prieš, o išvykti – iš karto po Naujųjų metų šventės, Edinburge jus maloniai nustebins viešbučių kainos. Maždaug dvigubai mažesnės negu Paryžiuje netgi užsisakant kambarį arčiau miesto centro – pridėkite prie viso šio gėrio to paties Paryžiaus aukštumų nesiekiančias maisto, gėrimų ir restoranų paslaugų kainas... ir atsakingai pasvėrę viską, patys paskaičiuokite, kur keliauti jums apsimoka labiau.

Naujieji metai Edinburge (Škotija)
Naujieji metai Edinburge (Škotija)
© AP/Scanpix

Maskva, Rusija

Galvojate ar priimti kvietimą kartu sutikti Naujuosius iš draugų Rusijos sostinėje? Nedvejokite ir sumokėkite iki 600 litų už tiesioginį skrydį į abi puses, priversdami aplinkinius pavydėti jums iš visų jėgų.

Naujieji metai Maskvoje
Naujieji metai Maskvoje
© AP/Scanpix

Taupiesiems mąstyti apie galimybę apsistoti viename iš miesto viešbučių neverta net bandyti, tačiau jeigu turite alternatyvą panašiam planui, ilgiau galvoti neverta. Dar viena papildoma galimybė – sutikti Naujuosius tiesiog mieste, o ryte parsigabenti į oro uostą, kur užsiregistruotumėte skrydžiui atgal namo. Ar toks ambicingas planas tikrai vertas vienos nakties šventės Maskvoje potyrio? Nesužinosite nepabandę!

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.