Narkotikų kelias - maršrutas nebijantiems iššūkių

Kolumbijos Medeljino mieste, kuris kadaise buvo žinomas kaip šalies kokaino kontrabandos sostinė, o dabar tapęs tikru turistų traukos centru, smalsuoliams nuo šiol siūloma ekskursija garsiojo narkotikų barono Pablo Escobaro keliais.
Medeljinas
Medeljinas
© Shutterstock nuotr.

Viena Kolumbijos turizmo kompanija pamanė, kad turistams būtų įdomu pavaikščioti gimtojo P. Escobaro miestelio, kurį nusikaltėlis devintame dešimtmetyje buvo pavertęs tikra nusikaltėlių irštva, gatvelėmis ir iš arčiau pažinti patį garsiųjų narkotikų baroną, rašo „The Guardian“.

Ekskursija, vykstanti Medeljino šiaurės vakarinėje dalyje, vadinama „P. Escobaro istorijos pažinimo turu“. Jos organizatoriai teigia, jog šis pasivaikščiojimas skirtas tiems, kurie „nori susipažinti su istorija, o ne ją neigti ar nuo jos slėptis“.

Ekskursija vienam asmeniui kainuoja 25 svarus (apie šimtą litų). Gidas smalsuolius lydi nuo senųjų P. Escobaro namų iki pat kapinių, kur garsusis narkotikų baronas atgulęs amžinojo poilsio. Ekskursijoje numatytas ir susitikimas su nusikaltėlio broliu Roberto, kurio galima paklausti dominančių dalykų, kartu nusifotografuoti ar gauti autografą.

Šios ekskursijos kritikai tvirtina, kad ji labai kenksminga miesto, norinčio atsikratyti P. Escobaro šešėlio, įvaizdžiui. Tačiau Medeljinas – puikiausias pavyzdys, kaip iš pavojingos vietos miestas gali virsti tikru traukos centru. Vos prieš du dešimtmečius Medeljinas buvo laikomas pasaulio žmogžudžių sostine, o dabar jame gausu prabangių viešbučių, tokių kaip naujutėlaitis „Art Hotel“. Be to, šį miestą pastaruoju metu ramiai ir sočiai senatvei renkasi pagyvenę amerikiečiai.

Kolumbijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Mauricio Rodriguezas Munera aršiai priešinosi P. Escobaro vardo ekskursijos idėjai.

„Manau, kad miestui ji bus labai žalinga ir atneš priešingų nei tikėtasi rezultatų. Tikiuosi, kad ši idėja žlugs, ir jau labai greitai“, - sakė diplomatas.

Tačiau atrodo, kad skeptikams teks nusivilti – žmonės itin domisi istorija narkotikų barono, kurį nusikaltimai padarė septintu turtingiausių pasaulio asmeniu. 1993 metais policijos pareigūnai nusikaltėlį nušovė. Mieste gana įprasta matyti smalsuolius su knygos „Killing Pablo“ kopija – Marko Bowdeno parašyta P. Escobaro biografine knyga.

M. R. Munera teigia neturintis nieko prieš P. Escorabo istorijos pasakojimą, tačiau pasisako prieš nusikaltėlio mitologizavimą.

„Nemanau, kad reikia ekskursijų ar muziejų, verčiančių šį narkotikų baroną legenda“, - piktinasi diplomatas.

Dešimto dešimtmečio pradžioje pradėjusi veikti turizmo agentūra „Colombia Travel“ siūlo įvairiausių ekskursijų po šias vietoves. Jos atstovai teigia sprendimą organizuoti P. Escobarui skirtas ekskursijas priėmę po ilgų svarstymų. Anot jų, pagrindinis šios ekskursijos tikslas – parodyti žmonėms, kaip į gerą pasikeitė Medeljinas. Visas už šias populiarias ekskursijas gaunamas pelnas atitenka labdarai, remiami AIDS ir ŽIV fondai, vienas kurių pavadintas būtent P. Escobaro vardu.

Kompanijos atstovas JL Pastoras teigia: „Manęs klausia, kodėl šloviname P. Escobarą. Esame įsitikinę: jis – pats baisiausias žmogus per visą Lotynų Amerikos istoriją. Net ir jo broliui gėda dėl P. Escobaro gyvenimo. Manau, jog tai labai išmintingas sprendimas, tai kur kas daugiau nei galimybė nusifotografuoti su automatu“.

Tarptautinio turizmo įplaukos Kolumbijoje pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 16 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.