Metafizinis simbolizmas - Indijos šventyklas puošia erotinės skulptūros

 (19)
Tačiau jos čia atsirado ne atsitiktinai. Khadžuraho šventyklos skulptoriai sukūrė šiuos erotinius meno kūrinius tam, kad parodytų, jog prieš įžengiant į šventyklą seksualiniai malonumai turi būti palikti už jos ribų. Tokių skulptūrų nepamatysite šventyklos viduje, jos visada vaizduojamos išorėje.
Erotiškos Khadžuraho šventyklos skulptūros
Erotiškos Khadžuraho šventyklos skulptūros
© Shutterstock nuotr.

Panašūs kūriniai puošia ir Konarko šventyklos eksterjerą. Tai metafizinis simbolizmas.

Khadžuraho šventyklos statytojai buvo radžputai ir išpažino kairiosios rankos tantrą – vieną iš būdų, kaip pasiekti mokšą, arba išsilaisvinimą nuo kūno.

Išskyrus mažą Sindo kampą, Indijoje tuo metu tvyrojo tris amžius trukusi ramybė nuo užsienio invazijos. Taigi šventykla buvo statoma šalies suverenumo ir nepriklausomybės apogėjuje. Tuo metu nebuvo jokių ekonominių problemų dėl užsieniečių puldinėjimo. Dauguma gyventojų buvo sotūs, todėl galėjo atsiduoti aukštesnio lygio mąstymui, rašoma hubpages.com.

Indijoje ką tik buvo įvykusi revoliucija, smarkiai įkvėpusi kūrybinę mažumą. Nors kastų sistema jau buvo pradėjusi tvirtai šaknytis, ji vis dar buvo gana liberali. Tokių drąsių skulptūrų atsiradimas liudija, jog tuo metu Indijoje egzistavo laisvo mąstymo kūrybinė mažuma.

Vienas indų autorius pateikia labai gražų paaiškinimą. Jis rašo, kad žmogus visada yra užsiėmęs malonumais, bet ateina laikas, kai jis pavargsta nuo tokios malonumų rutinos, judančios ratu, kaip pavaizduota aplink Khadžuraho šventyklą, ir tuomet jis įžengia į šventovę susitikti su Dievu.

Pirmiausia reikia užsiimti tokiais natūraliais dalykais kaip kaama, ir tik juos peržengus įmanoma pasiekti gjaną, arba Dievo pažinimą. To negalima ignoruoti.

Civilizacijų istorikas Arnoldas Toynbee vienoje savo citatų labai taikliai yra pasakęs, kaip kuriančioji mažuma virsta dominuojančia mažuma. Kai taip įvyksta, prasideda visuomenės degradacija. Kol civilizacijos kūrybinė mažuma iš tikrųjų kuria ir yra atvira platesnėms pažiūroms (Brahmos Indijoje ilgą laiką atliko tokį vaidmenį. Per visą Indijos istoriją tam tikrais intervalais kildavo atgimimo judėjimai), civilizacija negali stagnuoti.

Visuomenės laisvė diskutuoti apie seksą empiriškai ir moksliškai paprastai liudija bendrą tos kultūros atvirumą. Nepropaguojame hedonistinės pasaulėžiūros, tiesiog jei konkrečios kultūros žmonės laisvai ir nešališkai kalba apie seksą, tai rodo visuotinį jų atvirumą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (4)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.