Lansarotė: penkios labiausiai dėmesio vertos lankytinos vietos

 (18)
Vienoje iš Kanarų salųLansarotėje visus metus vyrauja švelnus klimatas, iš esmės jis čia ir traukia turistus. Net giliausią Europos viduržiemį temperatūra Lansarotėje retai būna mažesnė, nei 1 laipsnis šilumos.
Žalioji lagūna, Lansarotė
Žalioji lagūna, Lansarotė
© Shutterstock nuotr.


Timanfajos vulkaninis parkas

Populiariausia Lansarotėje turistinė vieta – Timanfajos vulkaninis parkas. Kasmet jame apsilanko apie milijonas žmonių. Nieko stebėtino, šio parko kraštovaizdis atrodo kaip ne šio pasaulio. Šis keistas, nykuma dvelkiantis kraštovaizdis atsirado po ugnikalnio išsiveržimo, kuris truko šešerius metus – nuo 1730 iki 1736 metų. Lavos jūra užliejo vienas iš derlingiausių salos žemių.

Nuo ugnikalnio išsiveržimo kraštovaizdis beveik nepasikeitė iki šių dienų: stūkso lavos kalvos, keisti pavidalai iš lavos, parke stebina žemės spalvų ir atspalvių įvairovė.

Vulkaninės kilmės tunelis „Jameos Del Agua“

Lansarotėje daug lankytinų vietų, vis tik viena iš įdomiausių – vulkaninės kilmės 6 kilometrų ilgio lavos tunelis salos šiaurinėje dalyje, netoli turistinio miestelio Punta Mujeres, labai populiaraus tarp turistų. Pvz., 2006 m. pažiūrėti Jameos Dėl Agua atvyko 700 tūkst. žmonių.

Natūralią daubą pagilino Cesaris Manrique. Jis talkinamas bičiulių architektų Luiso Moraleso ir Jesuso Soto pavertė daubą stulbinamo grožio požemio karalyste.

Požeminę lagūną supa tropiniai sodai, barai ir restoranai. Dėl tylos tunelis primena bažnyčią. Akli balti krabai, kurių yra tik Lansarotėje, žiba vandenyje tarsi brangakmeniai.

Tunelyje yra ir baseinas, kuris dėl prabangos rezervuotas išskirtinai Ispanijos karaliui. Už baseino įrengta puikios akustikos koncertų salė, suformuota iš vulkaninės uolos. Ją įrengė 1987 m., nuo tada čia vyko daugybė klasikinės ir kitokios muzikos koncertų.

Kaktusų sodas

Kaktusų sode Guatisoje – daugybė dygliuotųjų augalų rūšių. Sodą pasodino Cesaris Manrique. Anksčiau sodo vietoje buvo karjeras, o dabar amfiteatrą primetančioje erdvėje auga 1000 rūšių kaktusų.

Cesario Manrique fondas

Penkiuose vulkaninės kilmės burbuluose pastatytas Cesario Manrique namas visada apstulbina lankytojus. Šis architektūros šedevras – vienas pirmųjų Manrique kūrinių saloje. Juo norėta parodyti, kokių aukštumų įmanoma pasiekti. Daugeliui atrodė beprotybė Manrique sumanymas paversti Lansarotę turistine vieta.

Tačiau nuomonė pasikeitė, kai 1968 m. pabaigoje, pabaigus statinį jis laimėjo daugelį architektūros apdovanojimų. Turtingi ir garsūs žmonės būriais plūdo apžiūrėti naujo, staiga madingu tapusio objekto.

Stebėsenos vieta „Mirador Del Rio“

Net ir įžengęs į šeštą dešimtį Manrique buvo lyg vaikas. Tiesa, jis per daug nemėgo didelio aukščio. Ši filosofija atsispindi stebėsenos vietoje, įrengtoje salos šiaurėje buvusioje karinėje jūrų bazėje.

Tai viena iš aukščiausių vietų saloje – apie 479 metrų aukščio. Iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai žemyn ir į kaimyninę La Grasiozos salą, kuri yra už 1000 metrų.

Iš pradžių Manrique ketino įrengti čia restoraną. Banguoti langai labai panašūs į Castillo de San Jose pilies rūsyje, kuriame jis įrengė vieną įspūdingiausių saloje restoranų.

Dabar stebėsenos vietoje galima nusipirkti gėrimų ir užkandžių, tačiau tai nėra didingas restoranas, kokį iš pradžių įsivaizdavo statytojas. Dabar čia vieta, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas.

Lansarotės sala

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.

Top 5: prabangiausi Las Vegaso viešbučių apartamentai (1)

Įsivaizduokite, kad nuvykę savaitgaliui į Las Vegasą galite apsistoti bet kuriame viešbutyje. Kad ir pačiuose brangiausiuose apartamentuose!