Labiausiai bombarduojama valstybė pasaulyje ir kita, ką verta žinoti

 (7)
Kur galima paragauti bananų alaus, kuri valstybė yra seniausia Europoje, kur yra daugiausia kino teatrų, kas suvalgo daugiausia sūrio pasaulyje ir kitos įdomybės apie įvairias šalis.
Skaitmeninė bomba
Skaitmeninė bomba
© Shutterstock nuotr.

Mažiausia valstybė yra Nauru. Jos plotas - vos 21,2 kv. km.

Anglijos baruose alus užsakomas pintomis arba kvortomis. Senais laikais pakankamai išgėrusius ir įsiaudrinusius lankytojus barmenas ramindavo, liepdamas nesirūpinti ne savo pintomis ir apsiraminti. Iš čia kilo posakis “Mind your own pints and quarts”.

1911 m. Kinijoje uždrausta pintis kasas - neva tai yra feodalizmo simbolis.

Didžiojoje Britanijoje 70 proc. motinų dirba.

Aukščiausias pasaulyje - Venesueloje esantis Anchelio krioklys. Jo aukštis - 979 m.

Kalifornijoje išduoti 6 vairuotojo pažymėjimai asmenims, kurių vardai - Jėzus Kristus.

Motorizuotų transporto priemonių 1947 m. Indijoje buvo vos 0,2 mln., o 1997 m. - jau 36,3 mln.

Singapūras - vienas iš dviejų miestų pasaulyje, kur auga tropinių atogrąžų miškai.

Mianmaras - vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje ir automobilio vairas yra dešinėje pusėje, ir važiuojama dešiniąja kelio puse.

Laosas - labiausiai bombarduojama valstybė pasaulyje.

Norvegija yra trečia pagal dydį pasaulyje naftos eksportuotoja.

Automobilis "Mini Moke" buvo oficiali Macau regiono policijos transporto priemonė.

Pirmoji svarbiausia Anglijos pramonės šaka buvo vilnos pramonė. Pagrindiniu šalies pajamų šaltiniu jos eksportas tapo vėlyvaisiais viduramžiais.

San Marinas yra ne tik mažiausia pasaulio respublika (24 kv.m.), bet turbūt ir seniausia Europos valstybė, įkurta 4 mūsų eros amžiuje.

Rytų Afrikoje galima paragauti bananų alaus.

Koloradas - viena iš dviejų JAV valstijų, kurioje visos upės teka iš jos, o ne į ją (kita - Havajai).

Anglijoje iki 6-ojo dešimtmečio už bandymą nusižudyti bausdavo mirties bausme.

Tokijuje užregistruoti 24 mirties ir kaukolės sužalojimų atvejai, kurių priežastis - tradicinis japonų pasisveikinimas žemai nusilenkiant.

Kinijoje yra apie 500 miestų, bet tyru oru gali džiaugtis tik vieno jų gyventojai. Pagrindinė kinų mirties priežastis - kvėpavimo takų ligos.

JAV valstija, kurioje daugiausiai žmonių į darbą eina pėsčiomis - Aliaska.

Daugiausia "Rolls Royce" automobilių vienam žmogui tenka Honkonge.

Monako kunigaikštystė užima 150 hektarų plotą.

Floridos paplūdimiai kasmet praranda apie 18 tūkst. kv. km smėlio.

Rusijoje yra daugiausiai pasaulyje kino teatrų.

Daugiausiai kalakutų JAV užauginama Kalifornijoje.

Daugiausiai sūrio suvalgo prancūzai.

Didžiausia varlių kojelių eksportuotoja yra Japonija.

Naujajame Džersyje yra šaukštų muziejus, kuriame eksponuojama per 5400 šaukštų iš beveik visų JAV valstijų.

Meinas - pasaulio dantų krapštukų sostinė.

Arbatpinigių palikimas Islandijoje - ne įžeidimas, kaip kartais manoma. Nors aptarnavimas įskaičiuotas į sąskaitą, už arbatpinigius padavėjas tikrai nesupyks.

Vašingtone yra ilgiausias JAV ištisas paplūdimys.

Dar neseniai santuokinis amžiaus cenzas Prancūzijoje buvo 15 metų merginoms ir 18 metų vyrams. Nuo 2006 m. merginos gali tekėti tik sulaukusios 18 metų.

Butano vyriausybės politika remiasi bendruoju nacionaliniu laimės rodikliu. Ten uždraustos lauko reklamos, tabakas ir plastikiniai maišeliai.

Didžioji Britanija vis dar moka skolas, siekiančias Napoleono laikus. Taip pigiau nei išpirkti obligacijas.

Iki 1965 m. Švedijoje automobiliai važiuodavo kairiąja puse. Reforma važiuoti dešiniąja puse įvykdyta paprastą savaitės dieną, 17 val. Sustabdytas eismas, vairuotojams liepta persirikiuoti. Tokia diena ir laikas pasirinkti specialiai, kad vairuotojai nebūtų apsnūdę iš po nakties miego ir nepamirštų, kad šiandien pasikeitė taisyklės.

Iki 1796 m. JAV Tenesio valstija vadinta Franklinu.

Kanados Niufaundlendo saloje yra miestas, pavadinimu Dildo (penio formos vibratorius).

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (1)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.