Kuriame žemyninės Europos kampelyje Kalėdos pačios šilčiausios?

 (3)
Kalėdos ir Naujieji metai – be sniego, tačiau su maudynėmis Atlanto vandenyne. Tokius vaizdus galima išvysti labiausiai nuo Lietuvos nutolusioje Europos žemyno valstybėje – Portugalijoje. Šventiškai pasipuošę portugalai ne mažiau nei lietuviai laukia švenčių: net mažiausių miestelių gatvės spindi girliandų šviesose.
Algarvė, Portugalija
Algarvė, Portugalija
© Shutterstock nuotr.

Portugalai labai laukia šv. Kalėdų ir Naujųjų metų: bene visos gatvės išpuoštos įvairiomis šventinėmis dekoracijomis, norom nenorom imi galvoti, kad kiekvienas regiono miestelis dalyvauja savotiškose varžybose: kas gražiau pasipuoš. Maža to, jau nuo lapkričio pabaigos rengiami įvairūs koncertai – tai lyg atsisveikinimas su besibaigiančių metų vargais ir negandomis.

Turistų pamėgtame Algarvės regione gruodį nėra daug, ramu – verda įprastas vietinių gyvenimas. Niekur neskubantys portugalai dieną prie nepaprasto skonio kavos ar visame pasaulyje garsėjančio portugališko vyno šnekučiuojasi jaukiose lauko kavinėse, o vakarais, atrodo, dalijasi šeimynine laime savo namuose. Sutemus gatvėse ir jaukiuose žuvies restoranuose vietinių sutiksi vos vieną kitą.

Net nepaprasto grožio paplūdimiai vilioja tik į Algarvę užklydusius turistus. Turizmo informacijos centrų darbuotojai sako: jeigu nori pajusti tikrą ramybės oazę, žiemą atskrisk į Portugaliją. Žinoma, turistai be galo laukiami ir vasarą, tačiau šis metas labiausiai tinka šurmulį ir linksmybes mėgstantiems poilsiautojams.

Šeimos restoranėliuose dažniausiai savaitgaliais rengiamos vietinių gyventojų bei įsimylėjėlių šventės. Fados muzikos stiliaus vakarėliuose, kurie labai populiarūs, dainuojama apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį, neviltį ir pan. Net jeigu nesupranti portugališkai, šios dainos tikrai „griebs" už širdies. Gerai bent tiek, kad už lango šventinės nuotaikos, kitaip prisiklausius graudžių dainų galima ir apsiverkti.

Vykstant švęsti Kalėdų ar Naujųjų metų į Algarvę galima „nušauti du zuikius": portugalai rengia įspūdingas švenčių sutiktuves. Be to, vietoj speiguotos žiemos ir sniego Lietuvoje, Algarvėje gruodį termometras rodo apie 20 laipsnių šilumos. Ištvermingesni gali išsimaudyti Atlanto vandenyne, nors tokių – nėra daug. Gal todėl, kad šio krašto dar nėra atradę mūsų didieji kaimynai?

Įspūdingi vaizdai vandenyno pakrantėse – vienas iš stebuklų, viliojantis turistus į Portugaliją. Algarvės regione būtina nuvykti į labiausiai į Europos pietvakarius nutolusį tašką - šv. Vincento iškyšulį (Cabo de Sao Vincente). Kalėdinės nuotaikos čia gal ir nepajusite, tačiau dėl nepakartojamų vaizdų norėsis vėl sugrįžti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (4)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.