Kinijos „ledo didmiestis“ sužiba visomis vaivorykštės spalvomis FOTO

Žemiau -30°C nukritusi temperatūra, atšiaurūs iš Sibiro pučiantys vėjai ir trumpos tamsios dienos - tikrai ne pačios tobuliausios oro sąlygos atostogoms. Bet tik ne Charbino mieste. Žiemą čia - pats turizmo sezono įkarštis.
Ledo ir sniego festivalis Charbine (Kinija)
Ledo ir sniego festivalis Charbine (Kinija)
© getcloser / Shutterstock.com

Gruodžio mėnesio pabaigoje į šį šiaurės rytuose esantį Heilongdziango provincijos miestą ima plūsti svečiai, trokštantys tapti bene didžiausio pasaulyje ledo ir sniego festivalio dalyviais.

Abiejuose užšalusios Songhua upės krantuose iškyla šimtai gigantiškų, žadą atimančių ledo ir sniego skulptūrų. Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodytų Uždraustasis miestas ar Didžioji kinų siena, jei jie būtų išskabtuoti iš ledo? Arba Paryžiaus Notre Dame katedra ir Egipto sfinksas? Čia taip pat rasite ledinių pagodų, dangoraižių, drakonų ir jūros pabaisų.

Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
© Reuters/Scanpix

Šiu skulptūrų dizainą sukūrė vietiniai inžinerijos studentai, o jas išraižė maždaug 15 000 darbininkų. Nors oficiali festivalio pradžia yra sausio 5 d., skulptūros čia stūkso jau nuo gruodžio pabaigos. Naktį jas apšviečia įvairiaspalviai lazeriai ir žibintai.

Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
© Reuters/Scanpix

Rezultatas toks magiškas, kad užgniaužia kvapą. Tačiau arktinis Heilongdziango klimatas turi ir šviesiąją pusę - skulptūros ima tirpti jau vasario pabaigoje.

Šis festivalis švenčiamas nuo 1963 metų ir yra vienas iš keturių didžiausių ledo ir sniego festivalių pasaulyje, kasmet priviliojantis beveik milijoną svečių. Dauguma jų yra kinų turistai iš šiltesnių šalies regionų, kuriems sniegas ir ledas yra neregėtos atrakcijos.

Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
© Reuters/Scanpix

Dėl šio festivalio Heilongdziangas laikomas ir vienu iš žiemos sporto centrų. Geriausias Kinijoje slidinėjimo trasas galima rasti netoliese esančiame Yabuli slidinėjimo kurorte, o dailiojo čiuožimo ir ledo ritulio mėgėjai renkasi ant užšalusios Songhua upės. Charbinas niekada neslėpė ir savo olimpinių ambicijų, susijusių būtent su žiemos žaidynėmis.

Charbino istorija

Sniegas ir ledas - tai tik nedidelė šio miesto žavesio dalis. Charbinas, kaip ir Šanchajus, pasižymi įdomia istorija. Iki XIX a. pradžios jis buvo niekuo neišsiskiriantis žvejybos uostas, tačiau 1896 m. pradėta tiesti geležinkelio linija, jungianti Čitos miestą Sibire ir Vladivostoką Rusijoje, pavertė Charbiną vienu kosmopolitiškiausių Kinijos miestų.

Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
© Reuters/Scanpix

Pirmiausia čia atvyko rusų prekeiviai ir nuo pogromų besigelbėjantys žydai. Prasidėjus Rusijos revoliucijai, šis miestas tapo prieglobsčiu nuo bolševikų bėgantiems gyventojams. 3-ojo dešimtmečio viduryje Charbiną savo namais vadino daugiau nei 100 000 rusų.

Kinijos „ledo didmiestis“ sužiba visomis vaivorykštės spalvomis FOTO
© Reuters/Scanpix

Kur kas mažiau laukta viešnia buvo japonų kariuomenė, kuri 4-ajame dešimtmetyje pietiniame Charbino priemiestyje buvo įsteigusi garsiąją koncentracijos stovyklą. Dabar jos vietoje stovi kraupią istoriją menantis muziejus. Rusų palikimas - po miestą išsibarsčiusios ortodoksų cerkvės, o su Charbino žydų istorija galima susipažinti buvusioje sinagogoje įkurtame muziejuje.

Tačiau pats garsiausias yra Daoli rajonas. Jo centras - Zhongyang gatvė su 20 a. pradžioje iškilusiais įvairių europietiškos architektūros stilių pastatais. Kai kuriuose jų dabar įsikūrę viešbučiai. Vienas jų - 1906 m. pastatytas art nouveau stiliaus “Modernus viešbutis”.

Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
Ledo ir sniego festivalis Charbine, Kinijoje
© Reuters/Scanpix

Apžiūrėję ledo skulptūras, turistai mėgsta pasivaikščioti po vieną iš kelių didelių Charbino parkų, pasidairyti į Zhongyang gatvės, kuri skirta tik pėstiesiems, architektūrą ir pavakarieniauti viename iš daugelio restoranų bei kavinių. Tik nepamirškite šiltai apsirengti.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

TOP 5 „airBaltic“ kryptys žiemos atostogoms

Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ spalio 30 d. pradės žiemos sezoną su atnaujintu skrydžių tvarkaraščiu ir patraukliomis skrydžių kryptimis žiemos atostogoms. Avialinijos pristato 5 populiariausius maršrutus šiai žiemai.

Ką privalu žinoti lėktuvo bilietus perkantiems internetu?

Ir kelionių organizatoriai, ir aviabilietų pardavėjai pastebi nuolat stiprėjantį savarankiškų keliautojų segmentą. Didele dalimi tai – jaunimas, kuriam poilsis pietų kurortuose pagal programą „Viskas įskaičiuota“ – dar lyg ir per anksti, o štai pažintinės ar savaitgalio kelionės į populiariausius Europos miestus – kaip tik tai, ko reikia. Pataupyti linkę jauni žmonės dažniausiai lėktuvų bilietus perkasi savarankiškai, internetu, o toks būdas, kuomet skrydžių rezervacinės sistemos vos kelių mygtukų paspaudimu sukombinuoja ir pateikia optimalius skrydžio pasiūlymus, atrodo greitas ir patogus. Tačiau tik tol, kol dėl patirties trūkumo ar paprasčiausio neapsižiūrėjimo nepridaroma klaidų, dėl kurių vėliau kyla keisčiausių nesusipratimų.

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (3)

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.