Keliautojai pataria - kur vykti atsigauti, jei ką tik išsiskyrėte?

 (14)
Kartais tiesiog reikia nuo visko pabėgti – ypač po išsiskyrimo, kai žaizdos yra naujos, o namuose visur pilna prisiminimų. Tolima kelionė yra ne tik iškrova, bet gali būti ir katalizatorius, padėsiantis jums pasveikti, judėti tolyn ir galbūt net atšvęsti savo vienatvę.
Mergina, banglentė
Mergina, banglentė
© Shutterstock nuotr.

Taigi, padėkite į šalį saldžiuosius ledus, susikraukite lagaminą ir pasiruoškite pabėgti nuo išsiskyrimo kartėlio – šios „Fox News“ atrinktos kelionių vietos puikiai tinka neseniai vienišu tapusiam keliautojui.

1. Jei santykius nutraukė jis

Pabėgite nuo tų liūdnų minčių ir sugrįžkite į įprastines vėžes, pagaudydamos keletą tikrų bangų „Chicabrava“, pirmoje vien merginoms skirtoje serfingo stovykloje Nikaragvoje. Ši rami Centrinės Amerikos paplūdimio vieta netoli nuo Kosta Rikos (bet maloniai stokojanti medaus mėnesį švenčiančiųjų minių) siūlo įvairius pabėgimo būdus, įskaitant daugybę tinkamų naujokėms.

Iš įkūrėjos ir savininkės bei vienos geriausių Nikaragvos banglentininkių Ashley Blalock išmoksite kaip atlikti „hang ten“ manevrą, o, kai neskrosite bangų, ranka pasiekiamos serfingo centro jogos klasės (ir pasivaikščiojimai po parduotuves).

2. Jei santykius nutraukė ji

Taigi, tavo širdis rimtai apdaužyta, vaikine. Sulipdyk ją, atrasdamas savo vyriškąją pusę JAV pietvakarių kampelyje, kurio milijonus akrų nepaliestos laukinės gamtos išgarsino filmas apie muselinę žvejybą „Čia teka upė“ („A River Runs Through It“). Šioje vietoje atsirado keletas plotų, kuriose parduodamas bei nuomojamas itin prabangus nekilnojamasis turtas - tačiau novatoriškas „Resort at Paws Up“ vis dar siūlo geriausius nuotykius.

Veikiančioje 37 tūkst. akrų rančoje dienos metu svečiai gali sudalyvauti galvijų gynime (skraidančių taikinių šaudyme, pajodinėti takais ir užsiimti raftingu) ir pavalgyti gurmaniškų patiekalų bei pasimėgauti įspūdingu vynų sąrašu (ir, žinoma, viskiu), prieš eidami miegoti į prabangius namelius ar palapines – dalykai, kurie suteikia tinkamą vyriško tvirtumo kiekį ir „viskas bus gerai“ paguodą.

Keliautojai pataria - kur vykti atsigauti, jei ką tik išsiskyrėte?
© Shutterstock nuotr.

3. Jei tai buvo bjaurios skyrybos

Tuomet... Kuba!

Visi tie kivirčai dėl to, kam atiteks namas ar automobilis, pasirodys žeminantys per jūsų kelionę į šią salos valstybę, kur komunistų partija vis dar kontroliuoja beveik viską, net iki karvių. Be to, interneto ryšys geriausiu atveju yra netolygus ir jūsų mobilusis telefonas neveiks, kas beveik užtikrina visišką pabėgimą nuo visų tų barnių. Galiausiai, kubiečiai yra šilti, svetingi ir visuomet pasiruošę švęsti – čiupkite „Mojito“ kokteilį ir pakelkite tostą už savo laisvę (dar geriau, jei galite tai padaryti ispanų kalba).

Kuba
Kuba
© Reuters/Scanpix

4. Jei baigėsi meilės nuotykis

Vykite į Rio de Žaneirą!

Jei kibirkštys tiesiog užgeso, jums reikia rimtų kibirkščių jūsų gyvenime ir Rio de Žaneiras yra kaip tik ta vieta, kur tai galima rasti. Pilnas saulės, sambos ir seksualių „cariocas“, kaip vadinami vietos gyventojai, miestas trykšta neprilygstamu užsidegimu gyventi.

Ir nėra geresnio laiko planuoti kelionę, nei kai Brazilija ruošiasi būti 2014 m. Pasaulio taurės čempionato, 2016 m. Žiemos olimpinių žaidynių ir Karnavalo (kiekvieną vasario mėn.) šeimininke. Apsirenkite mažai vietos vaizduotei paliekantį maudymosi kostiumėlį ir pasideginkite paplūdimyje. Kai saulė nusileidžia, samba ir salsa su nerūpestingu laisvumu. Jūs tikrai išvyksite su šypsena veide ir nauju lengvumu eisenoje.

Rio de Žaneireiras
Rio de Žaneireiras
© Reuters/Scanpix

5. Jei buvo dėl neištikimybės

Naujasis Orleanas

Pirmas jūsų darbas „Big Easy“ (liet.k. „didelis atsipūtimas“) - apsilankyti vienoje (arba visose) keistose miesto vudu arba būrimo parduotuvėse, kur galite įsigyti vudu lėlę ar užburti girtaujantį niekšą (keletas vietų, kurias verta aplankyti: Istorinis vudu muziejus (Historic Voodoo Museum), Marie Laveau vudu namai (Marie Laveau’s House of Voodoo) ir Hex: Senojo pasaulio kerai (Hex Old World Witchery)).

Paskui pasimėgaukite nepaprastai skaniu keidžanų (cajun) paguodos maistu: puriomis spurgomis, maistinga vėžių etouffe, automobilio padangos dydžio muffalettas. Galų gale, išvarykite tuos bjaurius santykių demonus su pasitenkinimą sielai teikiančiu džiazu ir bliuzu bei puikiai sumaišytu kokteiliu (ar keliais), kuriais garsėja Nola.

Naujasis Orleanas, JAV
Naujasis Orleanas, JAV
© Jorg Hackemann / Shutterstock.com

6. Jei nestabilus romanas pagaliau baigėsi

Pasivaikščiokite po Himalajus

Norėdami patirti nepamirštamą nuotykį, kuris leis su stulbinančiu aiškumu pažvelgti į santykių atnaujinimo-nutraukimo neryžtingumą, leiskitės į 150 mylių pasivaikščiojimą aplink 26 545 pėdų aukščio Anapurnos, vieno didingiausių pasaulio kalnų, viršukalnę. Keliaukite vietiniams įprastu būdu ir apsistokite Nepalo kaimų arbatinėse; keliaukite su gidu arba – norėdami turėti teisę pasigirti – keliaukite vienas, kad galėtumėte ilgiau pasibūti labiausiai patikusiose vietose.

Ir nors yra vietų, kur mobilus ryšys veikia gerai, kvapą užimantis šios pasaulio dalies grožis yra toks pakeičiantis, kad jūs net nepagalvosite patikrinti savo telefoną dėl tos „Aš tavęs pasiilgau“ žinutės nuo kad ir koks ten jo (jos) vardas.

Kančendžanga, Himalajai, kalnai
Kančendžanga, Himalajai, kalnai
© Shutterstock nuotr.

Kita vertus, yra ir keletas vietų, kurių neseniai vienišu tapusiam keliautojui reikėtų prisbijoti.

Taigi, jei neseniai tapote vienišu, venkite:

7. Paryžiaus

Tikrai „Les Misérables“ („Vargdieniai“) – vienas romantiškiausių pasaulio miestų gali atrodyti absoliučiai niūrus tiems, kurie gydosi sudaužytą širdį. Jaukiose kavinėse ir pasivaikščiojimo takuose palei Seną geriau vaikščioti su savo išrinktuoju.

Keliautojai pataria - kur vykti atsigauti, jei ką tik išsiskyrėte?
© Shutterstock nuotr.

8. „Disney World“

Pasinėrimas į troškias spiegiančių kitų žmonių vaikų minias yra tikrai kvailas žingsnis po išsiskyrimo. Vienintelė galima išimtis? Jei planuojate neribotam laikui apsistoti „Epcot“ „Drink Around the World Showcase“.

Walt Disney World, Florida (JAV)
Walt Disney World, Florida (JAV)
© Reuters/Scanpix

9. Skandinavijos

Beveik visi vietos gyventojai yra aukšti, blondinai ir seksualūs (ir dažnai turintys poras); miestai yra brangūs, o žiemą oras yra šaltas, niūrus ir keliantis depresiją – ypač be asmens, prie kurio būtų galima priglusti. Atidėkite šią kelionę tam laikui, kai turėsite kelionių partnerį, kuris tikrai jums patinka.

Keliautojai pataria - kur vykti atsigauti, jei ką tik išsiskyrėte?
© Shutterstock nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.