Keistos vietos JAV, kurios jus nustebins FOTO

 (3)
Ateiviai, dinozaurai ir geras konservuotas kumpis... Šiek tiek pakeliavę galėsite savo akimis įvertinti geriausius JAV kičo pavyzdžius. Sumaišykite stiprų nepriklausomybės jausmą su plačiais kraštovaizdžiais ir gausite įvairovę visokiausių piliečių, laisvai išreiškiančių savo ekscentriškumą.
Keistos vietos JAV, kurios jus nustebins FOTO
© Reuters/Scanpix

1. Roswelle, Nju Meksiko valstija

Roswelle'as – miestelis, kur 1947 metais rančoje neva nukrito paslaptingas skraidantis objektas. Niekas šio įvykio nebūtų sureikšminęs ar prisiminęs, jei ne didžiulis kariškių sambrūzdis, kuris daugeliui vietinių gyventojų buvo patvirtinimas – ateiviai čia tikrai nusileido.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Tarptautinis susidomėjimas ir vietinių gyventojų smalsumas nedidelį miestą pavertė klestinčia nežemiška zona, kurioje pilna pailgų baltų galvų, dengiančių miesto centro gatvės šviestuvus.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Tikintieji ateiviais ir kičo mėgėjai tiesiog privalo aplankyti Tarptautinį NSO muziejų ir tyrimų centrą. Prisiminkite: tiesa slypi kažkur anapus.

2. Kadilako ranča

Važiuodami 66 greitkeliu (Route 66) pamatysite daugybę kičinių amerikietiškų reginių, taip pat ir Kadilako rančą netoli Amarilo miesto (Teksaso valstijoje). Vietinis ekscentriškas Stanley Marshas 1974 metais apleistoje dykynėje žibintais į žemę įkasė 10 automobilių „Cadillac“.

Kadilakų ranča (JAV)
Kadilakų ranča (JAV)
© Lori Martin / Shutterstock.com

Nuo to laiko ir kiti amerikiečiai sumanė padaryti kažką panašaus – atsirado Karhendžas ir „Cars-on-a-Spike“.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Lankytojams leidžiama automobilius apipurkšti dažais, taip paliekant savo žymę šiame meno kūrinyje. Siekiant populiarinti krūties vėžio prevencijos bei gydymo projektą „Breast Cancer Awareness“ šie automobiliai netgi buvo nudažyti rožine spalva.

3. Liberace muziejus

Nenuostabu, kad muziejus, skirtas vienam iš Amerikos ekstravagantiškiausių scenos žvaigždžių yra įkurtas Las Vegase – besaikiško blizgesio sostinėje. Klasikinio pianisto išsilavinimą įgijusio Wladziu Valentino „Lee“ Liberace karjera, trukusi 4 dešimtmečius, pasiekė viršūnę 1960 metais, kai muzikantui buvo skirta žvaigždė Holivudo Šlovės šaligatvyje.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Jo charizma, ryškūs kostiumai ir manieringi pasirodymai padėjo užkariauti visą pasaulį. Muziejus, kuriame eksponuojami su Liberace gyvenimu susiję dalykai: šeimos nuotraukos, sceniniai kostiumai ir šio didžio žmogaus pianinų kolekcija, buvo atidarytas 1970 m. ir yra trečias pagal populiarumą Nevados valstijos objektas.

4. Greislendas

Dauguma karalių gyvena rūmuose, bet Elvis turėjo dvarą Memfyje. 1957 metais, būdamas 22 metų, jis sumokėjo 100 tūkst. JAV dolerių už namuką ir žemės sklypą. 1974 m. remontuotame dvare dabar sienos išklijuotos geltonais viniliniais tapetais, žaliais puriais kilimais išklotos lubos ir yra dirbtinis krioklys.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Elvis šiame dvare gyveno iki pat mirties 1977 metais bei yra palaidotas greta baseino, o greta jo ilsisi ir jam artimi žmonės. 2006 metų vasarį pardavus dvarą pramogų kompanijai, rengiančiai konkursą „American Idol“, galima tikėtis didelių pasikeitimų.

5. Dolivudas

Taip, Tenesio valstijoje išreikšta pagarba ir kitam muzikos pasaulyje svarbiam vardui: pūstaplaukei didžiakrūtei kantri muzikos dainininkei Dolly Parton.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Šiame 125 akrų žemės plote, įkurtame teminiame atrakcionų parke, yra Apalačų kalnų temos karuselių ir atrakcionų - nuo „Mistery Mine“ linksmųjų kalnelių iki baltagalvių erelių draustinio - bei improvizuotos vieno kambario koplytėlės, pavadintos vardu gydytojo, kuris priėmė Dolly.

6. Vigvamo motelis

66 greitkelio entuziastai pasidžiaugs atradę 400 mylių kelio dangos, kertančios Arizonos valstiją – įskaitant ilgiausią vientisą seno kelio atkarpą, likusią visose JAV. Šis praeities atgarsis veda jus pro pakelės motelį Holbruke, kurio kambariai yra betoninių tipių formos.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Penktą praėjusio amžiaus dešimtmetį menantys pastatai yra pasenę ir nušiurę, bet tuo pačiu ir keisti, bei intriguojantys. Ši „Americana“ dozė dar paskaninta senais automobiliais, visiems laikams pastatytais priešais kiekvieną tipį ir didžiuliais krovininiais traukiniais, visai šalia pravažiuojančiais kiekvieną valandą (jūsų tipis drebės į traukinių stuksėjimo taktą).

7. Džekalopės

Galima lažintis, kad nežinojote, jog Duglo miestas Vajomingo valstijoje yra pasaulio džekalopių sostinė. Juolab kad 2005 metais Vajomingo valstijos valdžia paskelbė, jog džekalopės yra valstijos „oficialus mitinis gyvūnas“. Vis dar nesupratote apie ką kalbama?

Džekalopės yra kiškiai (jackrabbit) su antilopių ragais, pardavinėjami turistams skirtų suvenyrų parduotuvėse visoje vakarinėje JAV dalyje. Šiuos gyvūnus 1939 metais sukūrė vietinis iškamšų meistras Douglas Herrickas. Džekalopių atvaizdai puošia reklaminius stendus, viešbučių iškabas ir parko suoliukus priešais policijos nuovadą.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Geriausias šių neegzistuojančių gyvūnų įamžinimas – betoninė džekalopės statula pačiame miesto centre.

8. Didysis viščiukas

Palinkęs virš KFC restorano lyg plunksnotas Godzila ir taikliai pavadintas Didžiuoju viščiuku milžiniškas mechaninis paukštis turi judantį snapą ir akis. O pastatytas jis buvo paėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio viduryje.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Po šio paukščio sparnu besiglaudžiantis KFC restoranas po 7,99 JAV dolerius pardavinėja sumažintas pliušines paukščio-milžino kopijas. Didžiojo viščiuko istorija išsaugota ant restorano sienos ir po stiklu, o taip pat restorane išsaugoti ir vaikų piešiniai, kuriuos įkvėpė šis viščiukas.

9. Didžiausi pasaulyje dinozaurai

Pavažiavus 17 kilometrų į vakarus nuo Palm Springso, Kabazono miestelyje, aptiksite du įdomius dalykus: pirmasis – gigantiškas tiranozauras ir apatozauras, antrasis – šių dinozaurų dabartinė, jei taip galima sakyti, rinkodara.

Šie betoniniai milžinai (17 m ir 14 m aukščio atitinkamai) buvo statomi 11 metų ir iš pradžių jie buvo skirti Knotto Berry ūkiui.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Jie buvo kičo mėgėjų turistų traukos centras iki 2005 metų, kuomet juos įsigijo grupė mokslininkų kreacionistų, kurie tvirtina, kad Dievas tikruosius dinozaurus sukūrė šeštąją kūrimo dieną kartu su kitais gyvūnais. Dovanų parduotuvėse galima įsigyti paprastų dinozaurų figūrėlių ir „įrodymą“, kad dinozaurai ir žmonės kadaise gyveno vienu metu.

10. SPAM muziejus

Ieškote švelnios kiaulienos magijos? Netoli Duluto miestelio (Minesotos valst.) įkurtas SPAM muziejus – visa įstaiga, skirta nuostabiai ir visoje Amerikoje žinomai konservuotai mėsai. Kas galėjo žinoti, kad konservuota kiauliena galėtų būti tokia žavinga? Šis muziejus, kurio šūkis yra „Be jokios abejonės, įdomiau nei meno muziejus“, yra tiesiog nepakartojamas kriuksintis stebuklas.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.