Kaip išmanieji telefonai pavogė kelionių džiaugsmą?

 (28)
Jis gali būti nepaprastai naudingas, tas – tiesa. Vis dėlto, turime pasakyti, kad išmanusis telefonas – kartu su savo draugais internetu ir nešiojamuoju kompiuteriu – įsibrovė ir „iščiulpė“ kai kurias geriausias mūsų kelionės dalis.
Išmanusis
Išmanusis
© Shutterstock nuotr.

Atsimenate, kai turėdavote išlankstyti popierinį žemėlapį ir paklausti naujojo draugo nuorodų? Arba kai naujame restorane jus visiškai nustebino meniu? Arba kai nereikėjo galvoti hashtag‘ų, kad apibūdintumėte kiekvieną prakeiktą nutikimą?

Atleiskite mums, jei pasirodysime visiškai nusivylę, bet mes manome, kad mums reikia skaitmeninės detoksikacijos. O jums? Štai penkiolikos punktų „The Huffington Post“ sudarytas šiuolaikinės epidemijos, žinomos kaip internetinis kelion-itas, simptomų sąrašas:

1. Jūs žiūrite į Partenoną ir vietoj to, kad galvotumėte „oho” ar „Koks istoriškas ir žavus!”, galvojate „Kurį filtrą aš naudosiu?!“

2. Jūs nenustembate sužinojęs, kad viešbutyje yra baras baseine – jūs dalyvavote virtualioje ekskursijoje tinklalapyje.

3. Jūs praleidžiate daugiau laiko atsisiųsdami muziejaus programėlę, nei žiūrėdami į patį meną.

4. Jūs negalite tiesiog sėdėti ir gėrėtis fejerverkų šou – jūs turite išsiaiškinti, kaip padaryti, kad jūsų „iPhone“ fotografuotų tolimus vaizdus tamsoje.

5. „Google žemėlapiai“ („Google Maps“) garantuoja, kad jūs niekada nepasiklysite. Taip pat jie garantuoja, kad jūs niekada nepaprašysite niekieno pagalbos. O tai garantuoja, kad jūs susirasite daug mažiau naujų draugų.

6. Jūs jau žinote, kada yra alaus naktis, nes jūs pradėjote sekti hostelį „Twitter“ (tinklalapyje) dar prieš atvykdami ten.

7. Kelionės metu jaučiate spaudimą susisiekti per „Skype“ su savo draugais/tėvais/išrinktuoju, nes jie žino, kad turite pasiėmę nešiojamąjį kompiuterį. Be jo, jūs galėtumėte tiesiog laisvai klajoti.

8. Jums nereikia susibičiuliauti su vietos gyventojais, kad galėtumėte paklausti, kur papietauti – jūs galite panaršyti „Yelp“ (tinklalapyje)!

9. Jums net nereikia žiūrėti į fizinį pasaulį, kad žinotumėte, kur eiti – viskas, ką jūs matote, tai tas mažas mėlynas taškelis ekrane.

10. Jūs galėtumėte užsisakyti restorane net neatsivertę meniu, nes jūs jau išmokote jį atmintinai internete.

11. Tam, kad užimtumėte laiką skrydžio metu, jums nereikia kalbinti šalia sėdinčiojo.

12. Jūs panikuojate, kad tą grupės nuotraukos kopiją atsiųstų į jūsų telefoną, kad galėtumėte paskelbti ją per „Instagram“. Juk jei jūs nepaskelbsite jos per „Instagram“, niekas nežinos, kad jums yra linksmiau nei jiems. Ir jei niekas nežino, kad jums yra linksmiau, tai tas pats kaip nesate šioje kelionėje.

13. Jūs negalite tiksliai prisiminti jūsų aplankytų žymių vietų pavadinimų, bet prisijungimas prie jūsų „Facebook“ ir „Foursquare“ padeda jums prisiminti.

14. Jūs paviršutiniškai perskaitote „Wikipedia“ puslapį apie paminklą ar bažnyčią, užuot sudalyvaudami žmogaus vedamoje ekskursijoje su faktais, kurie yra iš tikro, faktinio šaltinio.

15. Jūsų rankinis bagažas jau niekada nebebus nedidelė lengva kuprinė – tai turi būti peties skausmą sukeliantis nešulys su vieta jūsų kompiuteriui, krūvai dėklų ir nemažai sveriančių pakrovėjų.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.