Ką veikti užstrigus oro uoste?

 (11)
Jei esate kada nors ilgam užstrigęs oro uoste, tai gali rimtai sutrikdyti jūsų produktyvumą. Tokiais atvejais, paplanavus šiek tiek iš anksto, jūs galite nuveikti daug darbų ir atsiradusį papildomą laisvą laiką praleisti itin prasmingai.
Maskvos Šeremetjevo oro uostas
Maskvos Šeremetjevo oro uostas
© Reuters/Scanpix

Tiek patyrusiam keliautojui, tiek keliautojui diletantui ilgas laukimas, kai esate užstrigęs oro uoste, gali būti tikra nuobodybė. Atlikus privalomus telefono skambučius, dažnai nebėra daugiau ką veikti, tik sėdėti ir laukti. Vis dėlto, oro uostai yra vienos įdomiausių vietų, į kurias kada nors pateksite, ir, kol turite laiko, turėtumėte pasisemti patirties. Galbūt jums nepavyks pamatyti viso miesto, bet jūs tikrai pajusite vietos dvasią, patyrinėdami oro uostą. Pasinaudokite šiuo laiku ir įgysite kelionių patirties, apie kurią bus verta parašyti į namus. Štai keli naudingi patarimai, paruošti buzzle.com.

Atlikite tyrimą

Kai sužinote, kur įstrigsite, pasidomėkite apie oro uostą. Paprasta internetinė paieška padės jums greičiausiai surasti visokios informacijos apie patį oro uostą, įskaitant žemėlapį, kuriame nurodyta, ką ir kur galite rasti šalia jūsų terminalo. Atlikę šį tyrimą, būsite pasiruošę pamatyti oro uosto siūlomas įdomybes.

Paklausinėkite aplinkui

Geriausias informacijos šaltinis, ypač, jei neturėjote laiko pasidomėti, yra oro uoste dirbantys žmonės. Paprastai oro uosto darbuotojai yra labai draugiški ir nori, kad ištyrinėtumėte viską, ką šį erdvė turi pasiūlyti, taigi, nebijokite paklausinėti aplinkui ir sužinoti, kokias vietas, jų nuomone, yra verta aplankyti. Taip pat jūs galite išnaudoti šį laiką jūsų vietos lėktuve pagerinimui arba pasidomėti, ar galėtumėte patekti į ankstesnį skrydį. Niekada negali žinoti, jei ateisite prie langelio pakankamai anksti, jie gali turėti keletą laisvų vietų.

Pasivaikščiokite

Po sėdėjimo ir buvimo susigrūdus lėktuve gali būti gera mintis pramankštinti kojas. Spėrus vaikščiojimas po oro uostą, tampant savo rankinį bagažą, gali būti būdas sudeginti keletą kalorijų ir paskatinti kraują tekėti kojose. Jei ilgai ramiai sėdėsite, jūsų kojose gali susiformuoti kraujo krešuliai, be to, sėdėdami jūs nesudeginate kalorijų, taigi, pasinaudokite turimu laisvu laiku prasimankštinti ir pasivaikščioti.

Apsipirkimas

Oro uostuose yra gerų parduotuvių apsipirkti, nes jie žino, kad žmonės, kuriems reikia daiktų, turės juos pirkti oro uoste, nes, praėję saugumo patikrą, nebegali išeiti. Gal pamiršote suvenyrą ar jums reikia ko nors paskaityti? Apsilankykite oro uosto parduotuvėse ir apsirūpinkite. Taip pat ten jūs galite nusipirkti maisto, higieninių priemonių, vaistų ir keletą suvenyrinių drabužių. Pirmyn, iššvaistykite šiek tiek pinigų. Pasinaudoję oro uosto patogumais, galite nupirkti visiems jūsų sąraše esantiems dovanas.

Susipažinkite su naujais žmonėmis

Kiekvieno žmogus oro uoste mintyse yra tas pats tikslas - jie nori patekti ten, kur jie keliauja. Jei jūs esate mėgstantis bendrauti, pabandykite susirasti keletą naujų draugų. Kas žino, gal galite rasti ką nors, kieno pomėgiai yra tokie patys kaip jūsų, arba gal net gausite darbo pasiūlymą, ar net susirasite susirašinėjimo draugą. Blogiausiu atveju, jie pamanys, kad jūs esate keistas, bet jums daugiau niekada nereikės su jais susitikti, taigi, kodėl nepradėjus pokalbio?

Jei keliaujate su vaikais

Nedaugelis dalykų gali būti labiau gąsdinantys, nei būti užstrigus oro uoste su savo vaikais. Norėdami užimti juos, pabandykite surengti lobio ieškojimą. Sudarykite sąrašą daiktų, kuriuos paprastai galite rasti oro uoste, ir tegul kiekvienas suaugęs žmogus vedasi vaiką jų ieškoti. Pirmasis žmogus, sugrįžęs atgal su užpildytu sąrašu, laimi.

Šiandieniniame greitai besikeičiančiame gyvenime retai turime laiko atsisėsti ir pagalvoti apie ką nors kitokio nuveikimą. Laukimas oro uoste siūlo mums tokią galimybę, taigi, užuot tiesiog sėdėję ir laukę, išnaudokite šį laisvą laiką geriausiu įmanomu būdu.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis?

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.