„Išmanusis“ jau gali sekti tavo bagažą - kada pamesti lagaminai taps praeitimi?

 (1)
Naujos oro linijų lagaminų žymėjimo kortelės, kurias galima užprogramuoti mobiliuoju telefonu, gali nustumti užmarštin tas lipnias popierines juosteles ir tolimesnėje perspektyvoje - veikiausiai net apsaugoti jus nuo skausmingo išsiskyrimo su savo lagaminu, rašo businessweek.com. Oro linijos visame pasaulyje trokšta išsiversti be terminių popierinių etikečių su brūkšniniu kodu, kurias jie milijardais spausdina ir kabina ant jūsų lagaminų.
Verslininkas, lagaminas, telefonas
Verslininkas, lagaminas, telefonas
© Shutterstock nuotr.

Šis specialus lipnus popierius yra brangus ir kodai neapsaugo nuo milijonų lagaminų praradimo kiekvienais metais. Pasak Tarptautinės oro transporto asociacijos („International Air Transport Association“ (IATA), praėjusiais metais pasaulyje buvo blogai tvarkoma apie 1 proc. bagažo, kas apytiksliai kainavo apie 2,6 mlrd. JAV dolerių.

„Tai yra skausminga (oro linijoms) daugeliu atžvilgiu, - teigia Richardas Warthamas, Filadelfijos priemiesčio bendrovės „Vanguard ID Systems“, gaminančios lagaminų radijo dažnio identifikavimo korteles, prezidentas ir bendrovės generalinis direktorius. - Tai yra 1970-ųjų technologija, suprantate? Tačiau todėl, kad jau įrengta tokia milžiniška bazė, viską akimirksniu pakeisti - mažų mažiausiai sunku“.

Sujungus per metus sunaudojamos popierinės juostelės vieną galą su kitu, ji apsivyniotų aplink Žemę 30 kartų, teigia IATA, kuri praėjusią savaitę Dubline surengė keleivių konferenciją ir paskelbė RFID technologijų pasaulinį pavyzdį, kurios gali būti panaudotos padėti oro linijoms ir oro uostams sumažinti išlaidas ir padidinti efektyvumą.
Taip pat oro linijos nori rasti būdų, kurie padėtų greičiau registruoti bagažą be judriuose oro uostuose įprastų ilgų eilių. „Tikslas yra ne panaikinti popierių, bet panaikinti kankynę, - elektroniniame laiške rašė IATA projekto vadovas Andrew Price‘as. – Turint kortelę, jūs galėtumėte mažiau stovėti eilėse“.

„Vanguard ID Systems“ plastikiniame įrenginyje yra įdiegta RFID technologija, artimo lauko komunikacijos bei „E Ink“ elektroninis popierinis ekranas. Jis leidžia keliaujančiam panaudoti telefono programėlę (app) užkoduoti kortelėje kelionės tikslą – CDG žymint Paryžių, ORD – Čikagos O‘Hare oro uostą – ir kad jis būtų rodomas ant kortelės.

RFID mikroschema perduoda duomenis apie lagamino vietą. „Sumanymas yra tas, kad žmogus turi galėti pakeisti savo kortelę, būdamas taksi pakeliui į oro uostą“, - teigia R. Warthamas. Ekranas yra suderinamas su dabartiniais rankinio bagažo skeneriais, kuriuos plačiai naudoja oro linijos. „Jį galima skenuoti taip pat gerai, kaip popierių“, - teigia jis.

Oro linijų tikslas šiame eksperimente yra suteikti kelių užkariautojams didesnę savo lagaminų kontrolę ir įgalinti juos gauti iš oro linijų tekstines žinutes, kai pradingsta jų lagaminas. Tuomet keliautojas galėtų nukreipti lagamino pristatymą į viešbutį ar namus – be nuvargusio už bagažą atsakingo pareigūno, ant kurio reiktų šūkauti. Oro linijos taip pat sutaupytų nesuskaičiuojamas sumas, jei galėtų atsisakyti visų tų spausdintuvų, popieriaus ir rašalo. Ir jums nereikėtų patirti to nedidelio vargo, nuimant tą įkyrią, lipnią popierinę juostelę, kuri dažnai nesileidžia nuplėšiama.

Spalio 15 d. „British Airways“ pradėjo 30 dienų trukmės bandymą 10 savo savaitinių skrydžių tarp Sietlo ir Londono. Bandyme dalyvavo apie 100 „Microsoft“ darbuotojų, keliaujančių su „Nokia Lumia“ telefonais. Per artimiausius mėnesius oro linijos planuoja atlikti keletą papildomų bandymų prieš pradėdamos 2014 m. plačiai naudoti nuolatines korteles, teigia „British Airways“ atstovė spaudai Caroline Titmuss.

Kortelės taip pat veiks su „Android“ ir „Apple“ mobiliais įrenginiais ir iš pradžių jomis naudosis dažniausi oro linijų keleiviai. „Qantas Airways“ taip pat atliko platų lagaminų RFID žymėjimą Australijoje.

Nors dauguma oro linijų greičiausiai suteiks savo geriausiems klientams korteles nemokamai, kitos gali įrenginius pardavinėti ar imti už juos metinį mokestį. R. Warthamo vertinimu, kelionių parduotuvėse ir oro uostose visame pasaulyje jos kainuos vidutiniškai 30 JAV dolerių (apie 80 litų).

Pasak R.Warthamo, kad keleiviai naudotųsi kortelėmis, „didžiausia motyvacija yra informacija – žinojimas, kur yra jūsų lagaminai. Kai išlipate iš lėktuvo ir jie atsiunčia jums tekstinę žinutę, kurioje rašoma: „Atsiprašome, jūsų lagaminas neatvyko į Majamį. Kuriame viešbutyje esate apsistojęs?“

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

TOP 5 „airBaltic“ kryptys žiemos atostogoms

Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ spalio 30 d. pradės žiemos sezoną su atnaujintu skrydžių tvarkaraščiu ir patraukliomis skrydžių kryptimis žiemos atostogoms. Avialinijos pristato 5 populiariausius maršrutus šiai žiemai.

Ką privalu žinoti lėktuvo bilietus perkantiems internetu? (3)

Ir kelionių organizatoriai, ir aviabilietų pardavėjai pastebi nuolat stiprėjantį savarankiškų keliautojų segmentą. Didele dalimi tai – jaunimas, kuriam poilsis pietų kurortuose pagal programą „Viskas įskaičiuota“ – dar lyg ir per anksti, o štai pažintinės ar savaitgalio kelionės į populiariausius Europos miestus – kaip tik tai, ko reikia. Pataupyti linkę jauni žmonės dažniausiai lėktuvų bilietus perkasi savarankiškai, internetu, o toks būdas, kuomet skrydžių rezervacinės sistemos vos kelių mygtukų paspaudimu sukombinuoja ir pateikia optimalius skrydžio pasiūlymus, atrodo greitas ir patogus. Tačiau tik tol, kol dėl patirties trūkumo ar paprasčiausio neapsižiūrėjimo nepridaroma klaidų, dėl kurių vėliau kyla keisčiausių nesusipratimų.

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (3)

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.