Geriausi pasaulio vandenis skrodžiantys kruiziniai laivai

 (4)
Atostogos kruiziniame laive – tai tokia kelionė, kurios tikslas nėra kažkoks maršrutas: dažnai tiesiog išplaukiama ir grįžtama į tą patį uostą.
© Shutterstock

Kruiziniai laivai yra skirti ilgiems nuotoliams, tačiau, tai – ne vandenyniniai laineriai, kurie plukdo keleivius iš vieno taško į kitą. Tai laivų tipas, kur pačiame laive galite užsiimti įvairia veikla. Kruiziniuose laivuose yra visos komforto ir pramogų paslaugos – koncertų salės, restoranai, kavinės, naktiniai klubai, SPA, baseinai, sporto klubai, ir panašiai. Tačiau vieni labiau pritaikyti, sakykime, mėgstantiems pasportuoti (su golfo, teniso laukais, alpinizmo sienomis), kiti – šeimoms (turi net vandens atrakcionų parkus!). Prabangūs laineriai – su puikiausiais apartamentais, be abejo, patuština piniginę, bet juose aibė unikalių užsiėmimų: viskas nuo galimybės išmokti groti pianinu, iki palydovų vienišoms moterims.

Žmonių į didžiuosius kruizinius laivus telpa tikrai daug, tad mėgstantiems vienatvę gali būti ankšta. Į didžiausią lainerį „Harmony of the seas” telpa maždaug virš 6 tūkst. poilsiautojų ir apie 2000 personalo darbuotojų, tad ramesnėms kelionėms reikia pasiieškoti mažesnių kruizinių laivų. Kainas pagal savo kišenę, kaip ir kelionių kryptis, galima lengvai susirasti internete, tereikia žinoti nors keletą kruizinių kompanijų ir kuo jos bei jų teikiamos paslaugos yra ypatingos.
Didžiausi kruiziniai laivai – „Harmony of the Seas“.

Didžiausi kruiziniai laivai – „Harmony of the Seas“.

„Royal Caribbean International“. Didžiausi pasaulyje kruiziniai laivai – tai JAV-Norvegijos kruizinių laivų kompanija, įsikūrusi Majamyje ir turinti 23 lainerius. Ji kontroliuoja 17 proc. kruizinės rinkos visame pasaulyje. Kompanijos laivus lengva atpažinti, nes visų jų pavadinimai baigiasi „of the Seas“. Žymiausi laivai „OASIS of the Seas“ ir “ALLURE of the Seas”. Ši kompanija turi patį moderniausią kruizinį laivyną ir nuolat investuoja į naujų lainerių statybą ir atnaujinimą. Kiekvienas laivas laikomas technologijų, stiliaus ir dizaino šedevru. Be to, čia daug kas įskaičiuota į kainą. Seseriniai prekių ženklai, priklausantys Royal Caribbean Cruises Ltd., yra Celebrity Cruises, Azamara Cruises, Pullmantur Cruises ir CDF Croisières de France.

„Costa Cruises“. Didžiausia kruizinių laivų flotilė Europoje, veikianti daugiau nei 60 metų. Jie gali pasiūlyti plačiausią maršrutų ir lankytinų objektų pasirinkimą. Kiekvienas kruizinis laineris sukurtas sujungiant komfortą, pramogas, malonumą ir itališką stilių. Vieni laivai yra dideli ir siūlantys daug pramogų ir linksmybių, kiti – mažesni, jaukesni ir pasižymi savita, ramia atmosfera. Kruizų maršrutai apima apie 250 pasaulio uostų – Viduržemio jūros, Šiaurės Europos, Baltijos jūros, Karibų, P.Amerikos, Jungtinių Arabų Emiratų, Tolimųjų Rytų bei Indijos Vandenyno regionuose. Kruizai su Costa kompanija yra idealus pasirinkimas šeimoms, nes daugumoje kruizų vaikai iki 18 m. keliauja nemokamai (apmokami tik uostų mokesčiai). Kruiziniuose laivuose veikia įvairūs vaikų ir paauglių klubai, siūlantys intensyvias pramogines programas.

„Azamara Cruises“. Siūlo Deluxe klasės kruizus po visą pasaulį. Išskirtinis aptarnavimas dviejuose vidutinio dydžio laivuose „Azamara Journey“ ir „Azamara Quest“. Unikalūs, originalūs ir išskirtiniai maršrutai gražiausiose pasaulio vietose: Europoje, Karibų jūroje, Azijoje, P.Amerikos ir Meksikos pakrantėse bei transatlantiniai kruizai. Čia galite užsisakyti net vedybinę ceremoniją pagal savo pageidavimus.

Geriausi pasaulio vandenis skrodžiantys kruiziniai laivai
© Shutterstock

„Celebrity Cruises“. Premium klasės kruizai už prieinamą kainą. Turi 4 kategorijų laivus. Interjerai atspindi kompanijos išskirtinumą, aukščiausia aptarnavimo kokybė už prieinamą kainą, laivuose eksponuojami net vertingi meno kūriniai, rengiami nepakartojami vakariniai pasirodymai.

„Norwegian Cruise Line“. Savo veiklą NCL pradėjo 1966 m. nuo 3-4 dienų kruizų po Bahamų salas. Nuo tada ji išlaiko pirmąsias pozicijas kruizinėje rinkoje bei nuolat ieško unikalių, šiuolaikinių ir drąsių idėjų. Norwegian Cruise Line – tai vienintelė kruizinė kompanija, siūlanti kruizus žaismingame, neįpareigojančiame stiliuje – Freestyle Cruising. Kas tai? Jie sako NE švarkams ir kaklaraiščiams, NE – iš anksto nustatytam vakarienės laikui, NE – tam pačiam staliukui. Naujausi laivai turi didžiausias kajutes: Garden Villa liuksai, kurių plotas yra apie 500 m2. Čia rasite net žiemos sodą su sūkurine vonia po atviru dangumi.

„MSC Cruises“. Priklauso Italijos holdingui „Medeterranean Shipping Company“, kuris įkurtas 1970 m. ir turi virš 270 krovininių laivų. MSC Cruises – jūros kruizai itališkame stiliuje visai šeimai. Rafinuotas interjero dizainas, nepriekaištingas aptarnavimas, puiki europietiška virtuvė, nepakartojamos pramogos, itališkas skonis ir kokybė. Visada yra keletas restoranų, kur galima valgyti: nuo pusryčių bufeto ryte iki vėlyvo vakaro. Vaikai iki 18 m. su dviem tėvais vienoje kajutėje keliauja nemokamai (mokami tik uostų mokesčiai).

„Carnival“. Viena didžiausių nepriklausomų kruizinių kompanijų pasaulyje. Siūlo virš 60 maršrutų Karibuose, Viduržemio jūroje, Aliaskoje, Š.Amerikoje. „Carnival“ – mėgstantiems smagiai leisti laiką ir šeimoms. Laivuose galioja ultra-kasdienis aprangos kodas (kartais net padavėjai atrodo puošniau nei keleiviai).

„Cunard“. Kompaniją 1839 m. įkūrė Samuelis Kunardas. Pradžioje „Cunard“ gabeno per Atlanto vandenyną JAV ir Didžiosios Britanijos paštą. Dabar žymiausi kruiziniai laivai – „Queen Elizabeth II“ ir „Queen Mary II“. Maršrutai: po Karibų salas, P.Ameriką, Kanarų salas, Š.Afriką, Skandinaviją.

„Holland America Line“. Kruizų kompanija įkurta 1873 m., gabeno keleivius iš Olandijos į JAV. Dabar tai – Premium klasės kruizai. Įnoringiausi klientai liks nustebinti aukščiausio aptarnavimo lygio ir maitinimo kokybės. Kompanija siūlo aplankyti populiariausius Europos, Karibų, Azijos, Australijos, Šiaurės Amerikos ir Aliaskos kruizinius maršrutus.

„Hurtigruten“. Norvegijos kruizų kompanija, įkurta 1893 m., kasdien vykdanti kruizus vaizdinga Norvegijos pakrante. 12 dienų klasikinis Norvegijos fjordų kruizas laikomas vienu vaizdingiausių pasaulyje. Taip pat siūlo 11, 7, 6 naktų ir net 1 dienos bilietus. Kai kurie laivai – pritaikyti ekspediciniams kruizams į Grenlandiją ir Antarktiką.

„Louis Cruises“. Kipro turizmo kompanija. Pradžioje organizuodavo keleivių gabenimą iš Kipro į įvairius pasaulio žemynus. Dabar turi mažus ir vidutinio dydžio kruizinius laivus, kurie tinka maršrutams po Graikijos salas, Viduržemio jūros pakrantę, Indijos vandenyną.

„Viking“. Didžiausia upinių kruizų kompanija pasaulyje. Siūlo 8-17 naktų kruizus didžiausiomis Europos, Rusijos, Š.Afrikos, Kinijos upėmis: Dunojus, Volga, Reinas, Mozelis, Dnepras, Nilas, Jangtze, Mekongas ir kt. Puikiai parinkti maršrutai, puikus aptarnavimas, gurmaniškas maistas.

Geriausi pasaulio vandenis skrodžiantys kruiziniai laivai
© Shutterstock

„Silversea“. Liukso klasės kruizinė kompanija, kurią 1992 m. įkūrė Lefebvre D’Ovidio šeima iš Romos. Čia tik liukso klasės kajutės su vaizdu į jūrą, maitinimo tipas „viskas įskaičiuota“, „La Collection du Monde“ virtuvė. Arbatpinigiai kruizinio laivo personalui yra iš anksto įtraukiami į kruizo kainą, tad nereiks sukti dėl to galvos.

„Star Clippers“. Švedų buriuotojas Mikhailas Krafftas 1991 m. įkūrė vieną unikaliausių kruizų burlaiviais kompaniją. Burlaivių mylėtojams siūlomi Karibų, Viduržemio jūros ir Pietryčių Azijos maršrutai. Ši kompanija pasižymi draugišku aptarnavimu, ramia, neformalia ir romantiška atmosfera.

„TUI Cruises“. Vokietijos turizmo milžine vadinama „TUI Group“ 2009 m. įkūrė kruizų kompaniją „TUI Cruises“. TUI ypatingą dėmesį skiria šeimų poilsiui su vaikais. Laivuose labai platus maitinimo pasirinkimas: skirtingų pasaulio virtuvių patiekalai, dietiniai patiekalai ir t.t. Kruizai vykdomi po Kanarų salyną, Viduržemio jūrą, Didžiosios Britanijos salas, Šiaurės Europą, Baltijos jūrą ir Karibus.

„Princess Cruises“. Kompanija veiklą pradėjo 1965 m. nuo vieno kruizinio laivo „Princess Patricia“. Dabar tai – viena didžiausių Standard klasės kruizinių kompanijų pasaulyje. Platus kruizinių maršrutų pasirinkimas po visą pasaulį: Aliaska, Azija, Australija ir Naujoji Zelandija, Š.Amerika, Kanados pakrantė, Karibų salų regionas, Viduržemio jūra, Vidurio ir Pietų Amerika.

„Pullmantur“. Įkurta 2000 m., priklauso Ispanijos turų operatoriui „Pullmantur“. Tai – Standard klasės kruizinė kompanija. Į kruizo kainą įskaičiuota: pusryčiai, pietūs, vakarienės pagrindiniuose kruizinio laivo restoranuose, alkoholiniai ir gaivieji gėrimai, apgyvendinimas pasirinktos kategorijos kajutėje, pramoginiai renginiai laive. Orientuojamasi į ekonomišką šeimyninį poilsį, už vaikus nuo 2 m. iki 17 m. su 2 suaugusiais mokami tik uostų ir aptarnavimo mokesčiai. Kruizai: Viduržemio jūros, Karibų bei Pietų Amerikos regionais.

„Disney Cruise Line“ – tai „Walt Disney“ kompanijos dukterinė įmonė. Turi keturis laivus: Disney Magic, Disney Wonder, Disney Dream, Disney Fantasy. Dar du laivai statomi. Taip pat kompanijai priklauso privati sala Bahamose su specialiu uostu Disnėjaus laivams švartuotis.

Geriausi pasaulio vandenis skrodžiantys kruiziniai laivai
© Shutterstock

„Regent Seven Seas Cruises“. RSSC yra kruizų linija, anksčiau vadinta „Radisson Seven Seas Cruises“, jos būstinė yra Majamyje, Floridoje. RSSC siūlo prabangius kruizus, jų laivai užsuka į daugiau nei 300 pasaulio uostų. Kruizinės kompanijos laivų išskirtinumas slypi tame, kad jie orientuojasi į nedidelį kiekį keleivių, bet suteikia daug patogumų.

„Oceania Cruises“ – tai JAV laivybos kompanija, turinti 6 Premium klasės laivus, plaukiojančius po visą pasaulį. Naujausias laivas „Sirena“ prisijungė 2016 m. Nuo 2007 m. „Oceania Cruises“ priklauso „Apollo Management“ ir siūlo taip pat ir trumpesnius kruizus, nes „Oceania“ garsėja savo ilgais kruizais trunkančiais iki 180 dienų.

„Crystal Cruise Lines“. Dažnai vadinama tik „Crystal Cruises“ yra amerikiečių prabangių kruizų linija su būstine Los Andžele. Linija įsteigta 1988 m. kaip dukterinė didelės Japonijos laivybos kompanijos „Nippon Yusen Kaisha“ (NYK) įmonė. Yra pagarsėjusi kaip geriausia vidutinio dydžio kruizinių laivų linija. Jos siūlomi kasmetiniai kruizai aplink pasaulį su „Crystal Serenity“ yra maždaug 110 dienų trukmės.

Ar žinote, kad aplink salas ir Škotijos kalnuotas vietoves plaukioja kruizinis laivas? „Hebridean Princess“ yra mažas laivas, nė iš tolo neprimenantis kruizinio lainerio ir tetalpinantis tik 50 keleivių. Tačiau jo prabanga – atitinka karalienės standartus. Penkių dienų kelionė jums kainuos nuo 1360 £.

Geriausi kainų atžvilgiu: „Celebrity Cruises“, „Royal Caribbean International“, „Norwegian Cruise Line“.

Geriausiai pritaikyti šeimoms: „Disney Cruise Line“, Royal Caribbean International“, „Carnival Criuse Lines“.

Geriausi porelėms: „Crystal Cruises“, „Regent Seven Seas Criuses“, „Azamara Club Criuses“.

Geriausi Karibuose: „Disney Cruise Line“, „Celebrity Cruises“, „Crystal Cruises“.

Geriausi Viduržemio jūroje: „Celebrity Cruises“, Regent Seven Seas Cruises“, „Oceania Cruises“.

Geriausi Liukso klasės: „Crystal Cruises“, „Regent Seven Seas Cruises, „Oceania Cruises“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Laosas – laukinė kryptis neįprastų kelionių gurmanams (1)

Laosas – valstybė pietryčių Azijoje, kurią renkasi neįprastų kelionių gurmanai, besistengiantys išvengti didelių turistų srautų. Pasak keliautojos Vilijos Kulienės, nors Tailandas ir Laosas yra kaimyninės šalys, atvykus iš Tailando į Laosą patenkama tarsi į kitą pasaulį.

5 patarimai planuojantiems medaus mėnesį

​Sulaukus svarbiausio gyvenime klausimo dažnos būsimos nuotakos galvoje pradeda suktis ne tik vestuvių ceremonijos planai, bet ir mintys apie romantišką povestuvinę kelionę. Niekas nesiginčys – po ilgo vestuvių planavimo, menkiausių detalių derinimo ir streso antplūdžio tiek nuotaka, tiek jaunikis nusipelno pailsėti nuo rūpesčių ir pažinti vienas kitą iš naujo – tik dviese. Tačiau nuo ko pradėti? Kaip suplanuoti pačią svarbiausią kelionę, kad ji būtų tobula?

Turizmo tendencijos: asmeninis kelionių konsultantas taps svarbus kaip šeimos gydytojas (1)

Atsispirdami nuo turizmo sektoriui gana sudėtingų 2016-ųjų, kuomet neramumai iš populiariausių Egipto, Turkijos kurortų persikėlė į Europos didmiesčius ir sukėlė ekonominių, psichologinių padarinių, 2017–uosius rinkos ekspertai vertina optimistiškiau ir išskiria naujas kelionių tendencijas bei kryptis.

Baltarusijoje – lietuviškos Gudijos takais (10)

Donatas Januta – JAV lietuvis, advokatas, istorijos tyrinėtojas, knygos „Lietuviški takai“ autorius. Savo straipsniuose D. Januta žvelgia į pasaulio lietuvių gyvenimus, pateikia savo nuomonę apie praeities ir šiandienos įvykius, primena apie žymių lietuvių likimus. Autorius keliaudamas ieško lietuviško paveldo visame pasaulyje, paseka lietuvių pėdsakus ir gyvenimą Baltarusijoje, Lenkijoje, Kaliningrade, Latvijoje, Ukrainoje ir tai aprašo.

Bolonijos ypatumai: nuo seniausio Europos universiteto iki Bolonijos padažo

Italijos miestas Bolonija – prie Reno upės įsikūrusi Emilijos–Romanijos regiono sostinė. Bolonija garsi ne tik Bolonijos padažu, bet ir seniausiu Europoje universitetu.

Alpinistas S. Damulevičius: labai daug išmokau iš kalnų

Kalnai, sniegas ir šaltis – tokia nuolatinė alpinisto Sauliaus Damulevičiaus atostogų kryptis. 2015 m. alpinisto iššūkiu tapo Tian Šanio kalnai, praėjusiais metais – Manaslu viršūnė Himalajuose.

Bėgimo savaitė Kipre: ar įmanoma pažinti šalį bėgte? (1)

Savaitė kovo pradžioje saulėtame Kipre. Iki ir virš 200 kilometrų bėgte kalnais, lygumomis, uolomis, kalvomis tarp vėjo jėgainių, vaizdingomis salos pakrantėmis, išdžiūvusiomis upių vagomis, smėliu ir sniegu, miestų senamiesčiais, gynybinėmis sienomis, viduramžių pilies tuneliais ar antikinio miesto griuvėsiuose.

Trys priežastys, kodėl Europos miestus verta aplankyti ankstyvą pavasarį (2)

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad keliauti geriausia tik tada, kai labai šilta, kelionių ekspertai įsitikinę, kad gražiausių Europos miestų ankstyvąjį pavasarį tikrai nereikėtų nuvertinti tiems, kurie nori tiesiog trumpam pakeisti aplinką ir prasiblaškyti.

Lietuvės praktika Australijoje: ten žmonės atsipalaidavę ir mėgaujasi akimirkomis (7)

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) absolventė, Gintarė Frišmantaitė, atlikusi praktiką Adelaidės lietuvių mokykloje tolimojoje Australijoje teigia, kad galimybė atlikti tarptautinę praktiką lituanistinio švietimo mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir lituanistikos centruose užsienio šalyse yra nuostabi nauja patirtis, o tokios galimybės leidžia visapusiškai augti, įvertinti save, suprasti, kur reikia tobulėti, pažinti tolimiausiuose pasaulio kampeliuose įsikūrusius lietuvius.

Nerimą kelianti tendencija: daugėja apleistų bažnyčių, jos perdaromos į viešbučius (82)

Gal dar prisimenate, kad Šventojo Kazimiero bažnyčioje kadaise buvo ateizmo muziejus, Vilniaus katedroje – paveikslų galerija, o ne viena bažnyčia buvo paversta paprasčiausiu sandėliu? Mums tai atrodė šventvagystė, bet laikai keičiasi.

Kipras – ko poilsiautojai šioje saloje dažniausiai nepamato? (2)

Nors tarp poilsiautojų iš Lietuvos Kipras jau tapo populiaria ankstyvo pavasario ir rudens atostogų kryptimi, retas kuris gali pasigirti matęs šiaurinę salos dalį, kuri ilgą laiką buvo savaip izoliuota. Pavyzdžiui, į Famagustos miestą bent kelis dešimtmečius niekas, išskyrus teritoriją saugojusius karius, apskritai negalėjo patekti. Laimei, pastaruoju metu kirsti Jungtinių Tautų saugomą sieną tarp pietinės ir šiaurinės salos dalies vis paprasčiau – tereikia su savimi turėti pasą.

Švedija pasiūlė turistams neįprastą pramogą (2)

Švedų turizmo startuolis sugalvojo aštrių pojūčių mėgėjams pramogų pačiame šiauriniame Baltijos jūros taške.

Turistus viliojusios įspūdingos arkos neliko nė ženklo: kaip sala atrodo dabar? (5)

Praėjusią savaitę siautėjusi jūra pasiglemžė vieną iš gamtos stebulų – Azure Window (liet. – Žydrasis langas), esantį Maltai priklausančioje saloje Gozo.

„Wizz Air“ plečia kelionių draudimo galimybes

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“, siekdama savo keleiviams suteikti kelionių ir skrydžių draudimą, pradėjo bendradarbiauti su visame pasaulyje žinoma turto ir nelaimingų atsitikimų draudimo kompanija „Chubb“.

Geriausi pasaulio vandenis skrodžiantys kruiziniai laivai (4)

Atostogos kruiziniame laive – tai tokia kelionė, kurios tikslas nėra kažkoks maršrutas: dažnai tiesiog išplaukiama ir grįžtama į tą patį uostą.