Ekstremaliu nardymu susižavėjęs lietuvis išbandė įvairiausius vandenis visame pasaulyje

 (4)
Vilnietis Kęstutis prisipažįsta esąs aistringas nardymo mėgėjas, todėl šiemet išbandė vieną įspūdingesnių savo gyvenimo nardymo nuotykių - atostogauti išvyko į Kostą Riką ir Katalinos saloje paniręs į Ramųjį vandenyną akis į akį susidūrė su šimtais rajų.
Nardymo entuziastas Kęstutis
Nardymo entuziastas Kęstutis
© Asmeninio archyvo nuotr.

Debesys rajų po vandeniu pribloškia

„Kadangi labai mėgstu nardyti ir ištisai tai darau, prisiskaičiau, kad šimtų rajų masė retai kada būna, bet pasitaiko – taip man ir nutiko. Pirmą dieną jų buvo šiek tiek mažiau, o antrą – tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, bet kiek vietiniai sakė tai buvo tūkstančiai, - pasakojo Kęstutis. – Kiek bepasisuksi, visur aplink ir plaukė rajų debesys. Vaizdas iš tikrųjų pribloškiantis ir visiškai sustabdantis kvėpavimą. Pirmą kartą gyvenime tokį dalyką mačiau – rajų vieną kitą esu matęs, bet tokios masės vienoje vietoje – buvo kažkas nepaprasta!“

Dygliauodegė raja/ K. Povilausko video stop kadras
Dygliauodegė raja/ K. Povilausko video stop kadras
© GRYNAS

Vyras sako, kad jam nardant Ramiajame vandenyne didesnis būrys aplink plaukiančių rajų buvo nepavojingos, tačiau teko akis į akį susidurti su su pavojingomis dygliauodegėmis rajomis, nuo vienos kurių mirtino dūrio į amžino poilsio kelionę iškeliavo garsusis Australijos „krokodilų gaudytojas“ Steve Irvingas.

„Buvo labai įdomu, nes jos yra agresyvios, parodo, kad arti neitum. Aišku, turbūt per daug rizikavau – buvau per 1,5-2 metrus, bet viskas, ačiū Dievui, gerai baigėsi“, - juokauja pašnekovas.

Po vandeniu išnyksta baimės jausmas

Kai kuriems žmonėms vien klausantis kalbų apie buvimą šalia rajų šios gali kelti lengvą šiurpulį, tačiau Kęstutis sako, kad neriant po vandeniu tas baimės jausmas kažkur išnyksta. Lieka tik begalinis noras pažinti ir pamatyti vandens pasaulį iš arti. Išnyksta ir saugumo pojūtis, po vandeniu dažniau vadovaujiesi emocija nei logika.

Nardymas Kosta Rikoje su vėžliais
Nardymas Kosta Rikoje su vėžliais
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Pavojingos rajos gali besti savo uodega ir paleisti nuodus. Jeigu pataiko į širdį, tau praktiškai gyvenimėlis ir baigtas, - atvirauja nardytojas. – Nepavojingos rajos neturi nuodų, todėl jos nieko nedaro. O su dygliauodegėmis rajomis buvo labai baisu! Paskui, kai pagalvojau, kokiu atstumu aplink jas plaukiojau… Bet kaip sako vietiniai instruktoriai: jeigu laikaisi apie 2 metrus nuo jų, bus viskas gerai“.

Lietuvis sako, kad Kosta Rikoje Katalinos saloje nėra teikiama nardymo paslauga su rajomis, tiesiog ten nardant didžiausia tikimybė jas sutikti. „Ten važiuojama nebūtinai rajų žiūrėti, nardoma ir su vėžliais, rykliais, daug kitų žuvų. Aišku Koralinio rifo gražaus nėra, daugiau yra gyvūnijos“, - kelionės įspūdžius prisiminė Kęstutis.

Pavojingos rajos gali besti savo uodega ir paleisti nuodus. Jeigu pataiko į širdį, tau praktiškai gyvenimėlis ir baigtas. Nepavojingos rajos neturi nuodų, todėl jos nieko nedaro.
Nardytojas Kęstutis

Vyras sako, kad tokia pramoga turi savo kainą – už saugumą atsakai pats ir niekas jokių saugumo garantijų neteikia: „Visame pasaulyje yra nardymo standartas, kad tu pats pasirašai, kad esu visiškai atsakingas už savo sveikatą ir gyvybę. Paslaugos teikėjas neša atsakomybę tik už kokybišką įrangą, nardymo vadovo paslaugas ir t.t.“, - paaiškina lietuvis.


Auksinė taisyklė – nieko neleisti 

Kęstutis, paklaustas, ar nardymo instruktoriai duoda patarimų, kaip apsisaugoti nuo pavojų, slypinčių po vandeniu, nesusimąstydamas atsako, kad auksinė taisyklė – nieko neliesti. 

„Jeigu laikysiesi saugaus atstumo ir neliesi to, kas plaukia šalia – niekas prie tavęs nelįs. Yra tam tikri priėjimai prie gyvūnų po vandeniu. Pavyzdžiui, jeigu prie vėžlio priplauki ne iš nugaros, o iš priekio – jis tave pamato ir su tavimi gali pusę valandos kartu plaukioti. Tu jam grėsmės nekeli, tu jo nelieti ir viskas. Pats esu nardymo vadovas ir pačiam teko kitiems žmonėms apie tai Filipinuose dėstyti, mokyti, ko nedaryti“, - sako Kęstutis.


Pašnekovas pripažįsta pats ne vieną kartą vadavęsis nuo pavojingų situacijų, kurios ištikdavo nardant įvairiose pasaulio vietose, tačiau net ir reali grėsmė nuo tokio pomėgio neatbaidė: „Galbūt esu per didelis ekstremalas, nežinau. Šiaip gyvenime mėgstu nuotykius, bet nardyme tai ypač patinka“.

Anot Kęstučio, tėvams šis jo pomėgis nelabai patinka, jie rūpinasi dėl sūnaus saugumo, ir tarp draugų yra įvairių pasisakymų – vieni žavisi, kiti nepritaria, tačiau nardymo trauka yra didesnė už bet kokias baimes ir kitų kalbas.

„Turiu draugų, kurie patys nardo, tai jie geriausiai supranta, koks tai yra malonumas“, - šypsosi Kęstutis ir priduria, kad kol kas nardymo patirtis Kosta Rikoje gyvūnijos prasme pranoksta visus iki šiol buvusius kitus nardymo nuotykius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.