9 labiausiai išvyką sugadinti galinčių kelionės bičiulių tipai

 (8)
Nesvarbu, keliaujate dirbti ar ilsėtis, keliaudami galite susidurti su tokiais žmonėmis, jog kils mintis, kad jus mausto laida „Slapta kamera“. Kai suprasite, jog Ashtono Kutcherio sutikti nepavyks, teks susitaikyti su faktu, kad įstrigote su labiausiai jus erzinančiu asmeniu žemėje - jūsų kelionės kompanionu. Galbūt juos prie jūsų traukia jūsų kvepalai, kaip Miley Cyrus traukia blogi sprendimai? Tad teks susitaikyti, kad dabar jūsų laukia tikrai labai LABAI ilga kelionė.
Įkyrus keliautojas
Įkyrus keliautojas
© Shutterstock nuotr.

Ar pamenate klasikinį filmą „Planes, Trains and Automobiles“, kuriame Johnas Candy ir Steve Martinas keliauja visokiomis transporto priemonėmis atostogauti ir yra priversti pakęsti vienas kito skirtumus. Šis filmas puikiausiai iliustruoja, kas blogiausio gali nutikti, kai keliaujate su jus erzinančiu žmogumi.

Dėl bjauraus ir nemandagaus Johno Candy elgesio jie vos nenužudo vienas kito. Kiekvieną kartą keliaudamas aš prisimenu šį filmą. Nuo garsaus kalbėjimo iki keistų valgymo įpročių ir girtų išdaigų – tarsi kelionėje atskleistumėte savo tamsiąją pusę.

Erzinantis pakeleivis Nr. 1: vėluotojas

Vėluotojas yra nemandagumo karalius. Darbe ar socialiniame gyvenime mes tikrai pažįstame bent vieną asmenį, kuris turi šį titulą. Tad nenuostabu, kad keliaujant su jais, jie sugriauna visus jūsų planus. Tikiuosi, kad jums patinka bėgti per oro uostą, kad spėtumėte į lėktuvą, nes būtent tokia ir bus jūsų diena, jei keliausite su vėluotoju. Norėdami pergudrauti šį jų blogą įprotį, visada pasakykite vėluotojui atvykti žymiai anksčiau, nei reikia.

Erzinantis pakeleivis Nr. 2: plepys

Tyla yra auksas... tačiau ne visiems. Žinoma, jūs norite pasikalbėti su pakeleiviu, tačiau mėgaujatės ir ramybe. Tačiau plepiui nesvarbu, ar jūs skaitote, klausotės muzikos, žiūrite filmą ar net bandote pamiegoti. Jie jums tiek išūš ausis, jog norėsite, kad jos iš tikrųjų nukristų. Šiems erzinantiems pakeleiviams reikia griežtų, aiškių ribų. „Įlipęs į lėktuvą, norėčiau pamiegoti, gerai?“

Erzinantis pakeleivis Nr. 3: savanaudis

Su šiuo pakeleiviu geriausia keliauti, jei norite nedaryti nieko, kas jums patinka. Norite siaubingai praleisti laiką, darydamas tai, ko niekada nenorėjote daryti? Puiku, pasikvieskite savanaudį pakeleivį ir valgysite, miegosite bei laiką leisite ten, kur jam patinka. Ir nebandykite siūlyti ko nors kito. Ne, ne, ne, dabar savanaudis pakeleivis nenorėtų to daryti.

Erzinantis pakeleivis Nr. 4: tinginys

Taip, atostogaujant reikia ilsėtis, tačiau visai nebūtina visą laiką nieko neveikti. Žinoma, puiku visą dieną gulėti paplūdimyje, tačiau tinginys poilsį ir atsipalaidavimą padaro labai nemalonų. Tinginys mėgsta miegoti iki 11 val., tada porą valandų pietauti, tada šiaip ne taip nueiti į paplūdimį, kur visą dieną snaus, ir jums labai pasiseks, jei per visą kelionę nors kartą jums pavyks praleisti naktį mieste. Įsidėmėkite, kad tinginys ir vėluotojas yra giminingos sielos, tad saugokitės dvigubo nemalonaus elgesio smūgio.

Erzinantis pakeleivis Nr. 5: nenustygstantis vietoje

Nors tai visiška tinginio priešingybė, tačiau pernelyg aktyvus pakeleivis taip pat gali sugadinti jūsų kelionę begale būdų. Pavyzdžiui, keltis 4 valandą ir eiti į beprotiškai sunkų žygį kalnuose? Žinoma! Paplaukioti su rykliais? Priimkit ir mane! Šokinėti į upę nuo uolos? Tik parodykite kur.

Pernelyg aktyvus pakeleivis jums netiks, jei norite pagulėti paplūdimyje, gurkšnoti Margaritą ir degintis. Iš tiesų, jums pasiseks, jei su tokiu pakeleiviu iš viso pavyks išgerti. Juk kam sėdėti ant smėlio, jei galite susigrumti su aligatoriumi?

Erzinantis pakeleivis Nr. 6: besivežantis begalę daiktų

Savaitgalio kelionei reikia trijų lagaminų... vienam asmeniui! Žinokite, kad keliaudami su tokiu draugu, turėsite nuolat mokėti už papildomą bagažą. Gyvename 21 amžiuje, tad galime iš anksto žinoti, koks oras laukia kelionėje ir pasiimti tinkamus drabužius.

Blogiausiu atveju, trūkstamus daiktus galima nusipirkti. Tačiau su viską turinčiu pakeleiviu tokios problemos neiškils, nes jis bus pasiėmęs visą spintos turinį. Kas žino, gal liepą atvykus savaitgaliui į Helsinkį, jums prireiks pūkinės striukės.

Erzinantis pakeleivis Nr. 7: fotografas

Nuotrauka gali pasakyti tūkstantį žodžių, tačiau keliaujant su fotografu, jums norėsis sakyti tik vieną žodį iš keturių raidžių. Kelionė puikus metas fotografuoti unikalias vietas, kad jas prisimintumėte, tačiau ateina metas, kai reikia padėti fotoaparatą ir mėgautis akimirka.

Fotografas (kuris paprastai nėra tikras fotografas) tarsi apsėstas norės įamžinti kiekvieną kelionės sekundę. Ir neverta net minėti, jog jie visur tampysis savo milžinišką kamerą, kuri atrodys tarsi kruizinio laivo inkaras ir kurią (juk jūs ne prieš, ar ne?) jums teks nešioti už juos kaip kokį naujagimį.

Erzinantis pakeleivis Nr. 8: per daug planuojantis

Kam nepatinka turėti kelionės planą, tačiau kartais nuostabu praleisti dieną spontaniškai. Tikėtina, kad kelionėje bus vienas žmogus, kuris bus tiksliai sudėliojęs visą dienos maršrutą, kuriame vargiai liks laiko nueiti į tualetą. Jei keliaujate su tokiu žmogumi, geriausiai juos pergudrauti pavyks, jei paminėsite (daugiau nei vieną kartą), kaip jūs negalite sulaukti, kada „tiesiog ilsėsitės ir nebesijaudinsite, kur ir kada turite būti“. Drąsiai ir dažnai šią frazę kartokite kelionėje. Atostogos neturi būti darbas, tad nesusikurkite griežtų terminų.

Erzinantis pakeleivis Nr. 9: kelionių snobas

Ar teko kada planuoti kelionę su kelionių snobu? Tai tikra kančia! Jūs pasiūlysite tuziną viešbučių, ir nei vienas jam netiks. Tas puikus restoranas apie kurį skaitėte? Ne, per prastas.

Kelionių snobas turi kitų planų. Iš tiesų, kelionių snobas ten buvo, tą darė, ir turi šlykščią nuomonę apie viską. Bendraudami su kelionių snobu, turite du pasirinkimus: A) pasiduodate jų ego ir viską darote pagal juos, arba B) aplenkiate juos ir viską iš anksto užsakote.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.