7 architektūros stebuklai, atkeliavę tiesiai iš pasakų ir sapnų

 (7)
Svetainė architizer.com pristato septynis (septynių nykšukų, septynių varnų ir pan. garbei) fantastiškus pastatus iš viso pasaulio, įskaitant japonų arbatos namelį ant ilgų kojų ir pilaitę tiesiai iš pasakos „Miegančioji gražuolė“.
Noišvanšteino pilis Vokietijoje
Noišvanšteino pilis Vokietijoje
© Shutterstock nuotr.

Noišvanšteino pilis
Bavarija, Vokietija

Atsiskyrėliškai gyvenęs karalius Liudvikas II šią pilį pasistatė XIX a. pabaigoje, norėdamas joje pasislėpti nuo žmonių. Nuo tada ji tapo vienu populiariausių šio regiono turistų lankomų objektų ir virto „Miegančiosios gražuolės“ pilies Disneilande provaizdžiu.

Noišvanšteino pilis Vokietijoje
Noišvanšteino pilis Vokietijoje
© Shutterstock nuotr.

Pernelyg aukštas arbatos namelis

Činas, Nagano prefektūra, Japonija
Architektas Terunobu Fujimori

Projektuodamas šį miniatiūrinį namuką ant trijų ilgų atramų, pavadintą „Pernelyg aukštu arbatos nameliu“, architektas Terunobu Fujimori įtraukė tradicinių arbatos namų elementus. Ar Alisa būtų išdrįsusi susitikti čia su Išprotėjusiu skrybėlininku?

Arbatos namelis, Japonija
Arbatos namelis, Japonija
© Shutterstock nuotr.

Akmens namas

Fafė, Portugalija

Gal kam Akmenų valgytojo iš „Begalinės istorijos“? Šis namas Portugalijoje, įsispraudęs tarp dviejų didžiulių riedulių, sudaro įspūdį, tarsi milžiniškas akmuo būtų virtęs namu.

Akmenų namas Portugalijoje
Akmenų namas Portugalijoje
© Shutterstock nuotr.

Namas Ellidaey saloje

Namas, tarsi pamestas Ellidaey saloje prie Islandijos Vestmanaejaro salyno krantų, yra apgaubtas įspūdingo vaizdo. Teigiama, kad ši sala buvo padovanota islandų dainininkei Bjork, išgarsinusiai savo tėvynę visame pasaulyje.

Namas Islandijoje
Namas Islandijoje
© Shutterstock nuotr.

Vapičio slėnis, Vajomingo valstija, JAV
Architektas Francis Lee Smithas

Francis Lee Smithas, pagal profesiją inžinierius, pastatė šį namą per dešimt metų be jokio projekto. Šis namas, iškilęs Vapičio slėnyje Vajomingo valstijoje, yra apgaubtas įvairiausių mitų, pradedant tuo, jog pasirodė vienam vyrui vizijos metu, ir baigiant kalbomis, jog tai stebėjimo bokštas ugnikalnių prasiveržimams.

„River Vessels“ („Upių laivai“)

Vakas, Teksaso valstija, JAV
Autorius Patrickas Dougherty

Menininkas Patrickas Dougherty kuria ambicingas instaliacijas ir skulptūras vien tik iš medžio vytelių. Jo „Upių laivai“ Teksase vaizduoja žiemišką stebuklų šalį, kupina paslapties ir atradimų, tarsi būtum atsidūręs kokioje nors užkerėtoje gyvenvietėje.

Islandų velėnos namai

Šie namai su velėnos užklotais trikampiais stogais tęsia šimtmečių senumo tradicijas. Turint galvoje jų žavesį ir natūralią šilumos izoliaciją, nesunku suprasti, kodėl tokie namai statomi jau daug metų.

Namas Islandijoje
Namas Islandijoje
© Shutterstock nuotr.
www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (5)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.