5 priežastys apsilankyti Japonijoje būtent dabar

 (1)
Ruduo - ko gero pats tinkamiausias sezonas kelionei į Japoniją. Vaizdingi parkai, užsnigta Fudzijamos viršūnė, klevo lapų šnaresys ir bronzinio Budos legendos... Štai penkios geriausios vietos, kuriose Tekančios saulės šalis pasirodys Jums nepamirštama.
Ruduo Japonijoje
Ruduo Japonijoje
© Shutterstock nuotr.

Kiotas - vienas pačių gražiausių japonų miestų, todėl jį itin mėgsta turistai. Rudenį patraukliausias parkas prie Imperatoriaus rūmų, kur auga daugiau nei dešimtis tūkstančių ginkmedžių ryškiai geltonos spalvos lapais; taip pat nuostabiai vakarais apšviečiamas budistinis Kiyomizu-dera kompleksas.

Senasis miesto pavadinimas - Chejanas. VII-XII amžiuje Kiotas buvo Japonijos sostinė. Dabar Kiotas laikomas pagrindiniu Japonijos kultūriniu centru. Antrojo pasaulinio karo metais, kai Japonija buvo smarkiai bombarduojama, Kiotas su jo tūkstančiu šešiais šimtais budistinių šventyklų ir keturiais šimtais šintoistinių šventviečių, sodų ir dvarų nebuvo paliestas.

Terminis kurortas Hakone, kuris įsikūręs į pietus nuo Tokijo, labai pasikeičia lapkritį. Puošniausias tampa parkas prie Menų muziejaus Gora rajone, kurį puošia du šimtai japoniškų klevų. Be to, rekomenduojama pasivaikščioti palei vulkaninį ežerą Ashino. Iš čia atsiveria nepakartojamas vaizdas į Fudzijamos viršūnę. Beje, šio žymaus vulkano sniego kepurė pasirodo būtent rudens pradžioje; skirtingai nuo, pavyzdžiui, Kilimandžaro, sniegas ant Fudzijamos vasarą visiškai ištirpsta.

Antroji rudens pusė - geriausias metas aplankyti japonišką nacionalinį parką Nikko, išsidėsčiusį 150 kilometrų į šiaurės rytus nuo Tokijo. Rudenį gražiausia vieta parke - Chuzenji ežeras, prie kurio vingiuoja kalnų kelias Iroha-zaka. Taip pat parke galima pamatyti šventyklų kompleksus, tarpeklius ir krioklius. Beje, neseniai Nikko pateko į geriausių turistinių planetos vietų dešimtuką pagal sąrašą, sudarytą žurnalo „National Geographic Traveller“. Japonijoje esti patarlė: „nesakyk kekko („nuostabu“), kol nepamatei Nikko“.

Senovinė Japonijos sostinė Kamakura tampa vis vaizdingesnė sulig antrąja rudens dalimi ir iki ankstyvo gruodžio. Gėrėtis rudens spalvomis galima ir prie pagrindinių miesto įžymybių - budistinės šventyklos Engaku ir šintoistinės Tsurugaoka Hachimangu. Su pastarąja vieta susijęs prietaras: jei supančiame ją parke sugebėsite pereiti slidžiu liepteliu per lotosų tvenkinį be niekieno pagalbos, jūsų laukia ilgas gyvenimas.

Kamakura garsėja ir bronzine Budos statula - antrąja pagal dydį Japonijoje. Jos aukštis - 11,4 m, svoris - 93 tonos. Buda sėdi po atviru dangumi, žalios kalvos sudaro puikų foną. Statula buvo išlieta 1252 metais.

Šiaurinėje Hokaido saloje verta aplankyti terminį kurortą Sounkyo ir Toya ežerą nuo rugsėjo pabaigos iki spalio vidurio. Sušilti po pasivaikščiojimų padės gausybė Hokaido pirčių. Svarbu žinoti, kad klimatas saloje žymiai šaltesnis nei kituose Japonijos regionuose.

Ramiojo vandenyno kaimynystė pasižymi tuo, kad saloje vidutiniškai būna tik 17 visiškai saulėtų dienų per metus. Sala laikoma „rūsčia šiaure“, nors toji šiaurės samprata gerokai sąlygiška. Armijoje tarnaujantiems metai Hokaide prilyginami dvejiems metams kitose Japonijos dalyse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

TOP 5 „airBaltic“ kryptys žiemos atostogoms

Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ spalio 30 d. pradės žiemos sezoną su atnaujintu skrydžių tvarkaraščiu ir patraukliomis skrydžių kryptimis žiemos atostogoms. Avialinijos pristato 5 populiariausius maršrutus šiai žiemai.

Ką privalu žinoti lėktuvo bilietus perkantiems internetu?

Ir kelionių organizatoriai, ir aviabilietų pardavėjai pastebi nuolat stiprėjantį savarankiškų keliautojų segmentą. Didele dalimi tai – jaunimas, kuriam poilsis pietų kurortuose pagal programą „Viskas įskaičiuota“ – dar lyg ir per anksti, o štai pažintinės ar savaitgalio kelionės į populiariausius Europos miestus – kaip tik tai, ko reikia. Pataupyti linkę jauni žmonės dažniausiai lėktuvų bilietus perkasi savarankiškai, internetu, o toks būdas, kuomet skrydžių rezervacinės sistemos vos kelių mygtukų paspaudimu sukombinuoja ir pateikia optimalius skrydžio pasiūlymus, atrodo greitas ir patogus. Tačiau tik tol, kol dėl patirties trūkumo ar paprasčiausio neapsižiūrėjimo nepridaroma klaidų, dėl kurių vėliau kyla keisčiausių nesusipratimų.

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (3)

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.