5 gražiausių planetos krioklių

 (4)
Daugelis aukščiausių pasaulyje krioklių nėra labai gerai žinomi turistams, nes yra toli nuo civilizuotų vietų. Be to, dalis šių krioklių buvo atrasti visai neseniai.
Browno krioklys, Naujoji Zelandija
Browno krioklys, Naujoji Zelandija
© Shutterstock nuotr.

Tačiau garsui apie šias vietas sklindant vis plačiau, kai kurie iš jų sparčiai tampa vis geriau pasiekiami dėl tobulėjančios infrastruktūros, kita vertus - šiek tiek mažėja galimybė atvykėliui pasijusti čia tikru atradėju. Tad paskubėkite apsilankyti čia dar iki tol, kol po šiais kriokliais neišsirikiavo minios turistų!

Anchelio krioklys

Anchelio krioklys, esantis Venesuelos Bolivaro provincijoje, išsiskiria ne tik tuo, kad yra pats aukščiausias pasaulio krioklys – 979 m aukščio – bet ir tuo, kad jame yra aukščiausia nenutraukiamo vandens kritimo pakopa. Po nedidelio maždaug 30 m kritimo nuo krioklio viršaus, vanduo krenta dar 820 m. nuo Auyan-Tepui (Velnio kalno) plokščiakalnio.

Anchelio krioklys, Venesuela
Anchelio krioklys, Venesuela
© Shutterstock nuotr.

Šis krioklys 1933 metais buvo atsitiktinai „atrastas“ amerikiečio aviatoriaus Jimmie Crawford Angelo. Tuo metu aukščiausio pasaulio krioklio paieškos lakūno turbūt visiškai nedomino – pilotas Venesueloje ieškojo garsiųjų aukso rūdos kasyklų ir praskrido tiesiai virš krioklio. Nors iš tikrųjų krioklio atradėjas nėra žinomas, nes vietiniai gyventojai – Pemón gentis – jau žinojo apie krioklio egzistavimą.

Didžiausias pasaulyje Anchelio krioklys
Didžiausias pasaulyje Anchelio krioklys
© Shutterstock nuotr.

Vietovės aplink krioklį išsiskiria savo gražumu – netoli plokščiakalnio auga begalės augalų ir gėlių, taip pat oranžinė ir geltonoji lantana, purpurinė Princesės gėlė, rožinė mimoza ir daugelis orchidėjų bei bromelijų rūšių. Krioklys turi įtakos netgi orams prie Auyan-Tepui. Dėl milžiniško vandens krentamo atstumo vėjas sukuria stiprius rūkus aplink plokščiakalnį, o su krentančiu vandeniu besimaišantis lietus gali sukurti papildomų krioklio „galūnių“.

Tugela krioklys, Pietų Afrika

Pietų Afrikos Kwazulu Natal regione esantis antras pagal aukštį pasaulyje Tugela krioklys yra 948 m aukščio. Jis sudarytas iš penkių atskirų pakopų, o ilgiausios vientiso vandens kritimo pakopos ilgis - 411 metrų. Tugela krioklys prasideda amfiteatrą primenančio Mont Aux Sources kalno viršūnėje. Tai yra ganėtinai siauras krioklys, kurio plotis  15 metrų, o vidutinis nubėgančio vandens tūris - 1,5 kubinio metro per sekundę.

Tugela krioklys, Pietų Afrikos Respublika
Tugela krioklys, Pietų Afrikos Respublika
© Shutterstock nuotr.

Tugelos krioklio viršūnę galima pasiekti po penkių valandų ėjimo nuo artimiausios aikštelės automobiliams, o apačia yra santykinai netoli – už 8 kilometrų – nuo karališkojo Natal nacionalinio parko kelio. Bet kuriame Pietų Afrikos viešbutyje jums suteiks informacijos apie tai, kaip nuvykti iki Tugelos ir parvykti atgal.

Cataratas las Tres Hermanas, Peru

Trečias pagal dydį krioklys pasaulyje - Trijų sesių krioklys (Cataratas las Tres Hermanas), esantis Peru Ayacucho regione. Apie jo egzistavimą sužinota tik fotografuojant kitą aukštą Peru krioklį - Catarata Parijaro (267 m).

Trijų seserų krioklys (Cataratas las Tres Hermanas)
Trijų seserų krioklys (Cataratas las Tres Hermanas)
© Shutterstock nuotr.

Krioklys vadinamas Trijų sesių dėl to, kad jis sudarytas iš trijų pakopų. Dvi aukštesnės pakopos yra matomos iš oro, o vanduo krenta į vandens telkinį, iš kurio išbėga trečia vandens pakopa. Krioklys yra beveik visiškai apsuptas miškų, o medžiai aplink Trijų sesių krioklį siekia 30 metrų aukštį.

Krioklio aukštis - 914 metrų. Palyginimui, pastatas Burj Dubai yra tik 693 metrų aukščio.

Olo'upena krioklys, JAV

Ketvirtas pasaulyje pagal aukštį krioklys - Olo'upena. Aplankyti jį nėra taip jau paprasta, nes jis yra atokioje Havajų saloje Molokai. Dėl santykinio atskirtumo nuo civilizacijos Molokai yra vadinama „havajietiškiausia sala“.

Iš visų pusių milžiniškų kalnų apsuptas krioklys nėra labai sraunus – lyginant su kitais šiame sąraše esančiais kriokliais, juo nubėgančio vandens tūris yra labai mažas. Tačiau sraunumo stoką krioklys kompensuoja milžinišku aukščiu. 900 m aukščio krioklys yra kur kas aukštesnis už visus kitus JAV krioklius, o artimiausi jo konkurentai - Pu'uka'oku (840 m) ir Waihilau (792 m) kriokliai, taip pat esantys Havajuose.

Krioklys Havajuose
Krioklys Havajuose
© Shutterstock nuotr.

Olo'upena krioklys yra pakopinis ir dėl savo siaurumo tikriausiai būtų priskiriamas juostiniams kriokliams.

Yumbilla krioklys, Peru

Penktoje vietoje - Yumbilla krioklys, vienas iš naujausių Pietų Amerikos atradimų. Amazonės regione esančio krioklio aukštis vis dar ginčytinas – Peru Nacionalinis geografijos institutas (ING) nurodo 895,4 m aukštį, o kiti šaltiniai -bkiek mažesnį, 870 m aukštį. Bet kuriuo atveju, Yumbilla krioklys vis tiek aukštesnis už šeštoje vietoje esantį Vinnufossen, esantį Norvegijoje.

Yumbilla krioklys, Peru
Yumbilla krioklys, Peru
© Shutterstock nuotr.

Yumbilla - tai pakopinis krioklys su keturiomis didelėmis tiesaus vandens kritimo atkarpomis.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.