10 praktinių patarimų norintiems sutaupyti vietos lagamine

 (8)
Nepavyksta keliauti su maža kuprine? Mes jums padėsime. Jei esate žmogus, kuris keliaudamas pasiima per daug daiktų, šie smartertravel.com ir „The Huffington Post“ paruošti patarimai jus amžiams išgydys nuo blogų pakavimo ir lagaminų krovimo įpročių.
10 praktinių patarimų norintiems sutaupyti vietos lagamine
© fotolia.com

1. Pradėkite nuo rankinio bagažo

Jei keliaujate be vaikų, mes manome, kad jums nereikia vežtis daugiau, nei gali tilpti į rankinį bagažą. Riboti save lagaminu, kuris tilps į virš galvos esančią lentyną - geriausias būdas priversti save susikrauti daiktus protingai.

2. Imkite tik tuos daiktus, kuriuos galite apsivilkti daugiau nei vieną kartą

Mūsų taisyklė: jei kelionėje negalėsite apsivilkti drabužio daugiau nei vieną kartą, palikite jį. (Žinoma, tai netaikoma apatiniam trikotažui ir kojinėms — nebent kartu imsite ir skalbimo miltelius.) Tai reiškia, kad geriau palikti namie nuostabius batelius, kurie tinka tik prie vienų drabužių arba megztinį, tinkantį tik prie vienų marškinėlių.

Geriau imkite tokius drabužius, kuriuos galėsite derinti tarpusavyje ir kelionės metu juos dėvėsite keletą kartų. Rinkitės vienos spalvos paletės drabužius, tad nereikės nerimauti, jog jie nedera.

3. Imkite daugiau marškinėlių nei džinsų

Pasiimdami daugiau viršutinių drabužių, galėsite sudaryti daugiau komplektų. Juk niekas nepastebės, kad kasdieną dėvite tuos pačius džinsus, jei viršuje bus vis kiti marškinėliai. Pasiimkite tik vienas arba dvejas kelnes (galbūt vienus džinsus ir vienas puošnias kelnes) ir dėvėkite jas su skirtingais viršutiniais drabužiais.

4. Pasiimkite universalius tualetinius reikmenis

Pasiimkite tualetinius reikmenis, kurie yra universalūs, ir savo lagamine sutaupysite daug erdvės. Tokie dalykai kaip šampūnas ir kondicionierius du-viename, šampūnas, kuris gali būti ir kūno prausiklis bei skutimosi putos, veido losjonas, galintis būti ir apsauga nuo saulės, tikrai palengvins jūsų naštą.

5. Apsiribokite trimis batų poromis

Būtų idealu, jei jums nereikėtų daugiau nei dviejų batų porų – vienos vaikščiojimui/žygiui/aktyviam laiko praleidimui, antros - pasipuošimui. Bet jei jūs daug vaikščiosite, verta pasiimti dvi poras kasdieninių batų (arba antrą porą, skirtą šaltesniam klimatui), jei netyčia vieni pritrintų kojas. Lėktuve avėkite patogiausius batus, o kitus susidėkite į lagaminą. 

6. Kuo mažiau elektronikos

Ar tikrai jūsų kelionėje prireiks nešiojamo ir planšetinio kompiuterio, skaitmeninės kameros ir išmaniojo telefono? Šiuolaikiniai prietaisai atlieka daug funkcijų, tad vienas arba du turėtų patenkinti visus jūsų poreikius.

Jei verslo kelionei jums reikia nešiojamo kompiuterio, tuomet nebeimkite planšetinio kompiuterio, nes filmus žiūrėti bei elektronines knygas skaityti galėsite ir nešiojamajame. Išmaniaisiais telefonais galite prisijungti prie Wi-Fi ir darbuotis kaip su nešiojamais kompiuteriais, jei jums tereiks naršyti internete ir pasitikrinti elektroninį paštą, o su papildoma klaviatūra galėsite telefonu darbuotis kaip su tikru kompiuteriu.

Persikelkite muziką į savo telefoną ir nebereiks vežtis atskiro grotuvo. Nors ir atrodo, kad prietaisai neužima daug vietos, tačiau nepamirškite, kad teks pasiimti ir krūvą pakrovėjų bei įdėklų.

7. Paimkite tik pusę drabužių ir dvigubai daugiau pinigų

Nežinau, kas pirmas tai pasakė, tačiau vienas geriausių pakavimo patarimų yra šis: išsidėliokite drabužius ir pinigus, kuriuos planuojate pasiimti į kelionę, ir pasiimkite tik pusę drabužių bei dvigubai daugiau pinigų. Žmonės dažnai pasiima per daug drabužių ir gailisi juos pasiėmę, tačiau niekas niekada nesigaili pasiėmęs daugiau pinigų. Jums tikrai neprireiks tiek drabužių, kiek manote!

8. Daiktus „dėl viso pikto“ palikite namuose

Ar kada nors esate pasiėmę tam tikrų drabužių „dėl viso pikto“: jei jus pakviestų į nepaprastai prašmatnų vakarėlį, jei oras būtų visai kitoks, nei prognozuojamas, arba jei eisite į vakarėlį baseine? Nedarykite to. Jei atsidursite situacijoje, kai jums prireiks drabužių, kokių nesate pasiėmę, tebūnie tai ženklas, jog metas apsipirkti!

9. Nesikraukite daiktų paskutinę minutę

Dėl paskutinės minutės panikos jūsų lagaminas bus netvarkingas, pamiršite svarbiausius dalykus ir pasiimsite nederančius drabužius. Pradėkite krautis anksčiau, kad neatsidurtumėte keblioje padėtyje, jei jums reikiamas drabužis būtų nešvarus arba jums prireiktų ko nors nusipirkti kelionei. Taip turėsite laiko ir sumažinti daiktų kiekį prieš kelionę.

Iš anksto susiplanuokite visus savo apdarus. Susigalvokite vieną komplektą dienai (ar progai, jei dienos metu jums reikės keletą kartų persirengti). Neimkite daugiau drabužių, nei jums reikia kiekvienam komplektui. 

10. Imkite tik tai, ką mėgstate dėvėti

Jei nevilkite to namuose, tikriausiai neapsivilksite ir per atostogas. Tad neimkite tų drabužių, kurie jums nelabai tinka, nėra jūsų mėgstamos spalvos ar kurių tiesiog nemėgstate. Tikėtina, jei drabužio nemėgstate, jis ir liks jūsų lagamino dugne, kaip namuose kabo spintos gale.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Keisčiausios mirusiųjų dienos tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti, sakoma pranešime spaudai.

„Wizz Air“ paskelbė 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštį (3)

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą, sakoma pranešime spaudai.

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose (1)

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (4)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.