Šiauliai kviečia į nemokamas ekskursijas trimis kalbomis

Šiauliečiai ir miesto svečiai kovo 10-11 d. su kitokiais Šiauliais galės susipažinti, leisdamiesi į nemokamas ekskursijas, patriotiškus žygius ar ragaudami šalyje pirmąsyk užgimstančios gastronominės iniciatyvos „Saulės skonis“ patiekalų. Šiauliuose valstybinė šventė žada būti kaip niekad vienijanti - kovo 11-ąją visi laukiami 400 metrų ilgio Trispalvės žygyje, sakoma pranešime spaudai.
© Šiaulių turizmo informacijos centras

Nemokamos ekskursijos, vaizdingi žygiai

Nors iki kalendorinės šventės liko dar daugiau kaip savaitė, Šiauliai jau ruošiasi šventėms. Viešojo transporto stoteles jau puošia Šiaulių moksleivių kurti eilėraščiai, kuriuos iliustruoja senjorų pintos tautinės juostelės. Netrukus turėtų patriotiškai pasipuošti ir miesto vitrinos - patriotiškiausią vitriną rinks Šiaulių turizmo informacijos centras.

Visas Šiaulių miestas šiais metais kupinas įvairiausių renginių. Jų ypatingai gausu bus kovo 10-11 dienomis miesto bulvare vyksiančios šventės „Marguok! Verbuok! Su Lietuva” metu. Šiomis dienomis miesto bulvare apsilankę su šeima ar draugais tikrai rasite kiekvienam artimą ir įdomią veiklą: turėsite galimybę leistis į nemokamas ekskursijas, žygius, pasiklausyti žinomų atlikėjų koncertų, apžiūrėti 100 balandžių parodą iš Rimanto Benetos kolekcijos, paglostyti alpakas, ponius, susipažinti su policininko, ugniagesio profesijomis, turizmo galimybėmis šalyje ar apsispręsti tapti donoru.

Šiauliai kviečia į nemokamas ekskursijas trimis kalbomis
© T.Sapario nuotr.

Šiemet Šiaulių turizmo informacijos centras siūlo rinktis vieną iš trijų ekskursijų: „Šiauliai – kovo 11-osios aiduose“, „Ką mena istoriniai Šiaulių medžiai“, „Laiko spalvos Šiaulių Aušroje“. Visos pėsčiomis vykstančios ekskursijos šventės svečiams bus nemokamos. Šventės metu ne mažiau verta leistis į patriotiškus žygius: „11 nuotraukų Lietuvai”, „Turistinį foto-orientavimosi žygį“ ar šiaurietiško ėjimo ritmu žygiuoti kartu su Jurga Mikelioniene.

Pagalvota ir apie turistus iš užsienio: kovo 11-ąją 14 val. susipažinti su Šiauliais nemokamai jie galės nemokamoje ekskursijoje „Šiauliai – tas, kas svarbiausia!”. Ekskursija vyks anglų ir rusų kalbomis.

Šiauliai kviečia į nemokamas ekskursijas trimis kalbomis
© T.Sapario nuotr.

„Saulė” tirpsta burnoje

Kartu su švente kovo 10 d. miesto kavinėse prasidės ir gurmaniška akcija „Saulės skonis” - Šiaulių turizmo informacijos centro inicijuota Saulės miesto svetingumo iniciatyva, įkvėpta sauliškosios miesto tapatybės. Tokia idėja, kai kavinės siūlo tą patį miestą reprezentuojantį patiekalą ir gėrimą tuo pačiu „Saulės skonio“ pavadinimu - šalyje pirmoji.

Šiauliai kviečia į nemokamas ekskursijas trimis kalbomis
© T.Sapario nuotr.

„Saulės skonio” vakarienę net keturiems asmenims bus proga laimėti patriotiškame konkurse „Parodyk, kad myli Šiaulius ir Lietuvą!” Kovo 11-ąją pasipuošk patriotiškai, nusifotografuok prie savo mylimiausio Šiaulių lankytino objekto, įkelk nuotrauką į Instagram su #visitsiauliai grotažyme. Valstybinė šventė gali būti jauki, kvapni ir spalvinga – pasitik šį laikotarpį Šiauliuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuva

Savaitgalis Lietuvoje: poilsis pagal jūsų biudžetą (4)

Kada paskutinį kartą pirmadienio rytą jautėtės žvalūs ir pailsėję? Vasaros atostogos – dar negreitai, tačiau kokybiškas savaitgalio poilsis gali padėti atgauti jėgas. Ir tam visai nebūtina vykti toli ar išleisti daug pinigų. Lietuvoje – nemažai gražių vietų, siūlančių kokybišką ir nebrangų poilsį.

Šiauliai kviečia į nemokamas ekskursijas trimis kalbomis

Šiauliečiai ir miesto svečiai kovo 10-11 d. su kitokiais Šiauliais galės susipažinti, leisdamiesi į nemokamas ekskursijas, patriotiškus žygius ar ragaudami šalyje pirmąsyk užgimstančios gastronominės iniciatyvos „Saulės skonis“ patiekalų. Šiauliuose valstybinė šventė žada būti kaip niekad vienijanti - kovo 11-ąją visi laukiami 400 metrų ilgio Trispalvės žygyje, sakoma pranešime spaudai.

Fantastiškos pirmojo Lietuvoje ledo skulptūrų festivalio akimirkos (4)

Savaitgalį, vasario 24-26 dienomis didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare įvyko pirmasis ledo skulptūrų ir šviesų festivalis Pasaka. Jis sutraukė tūkstančius lankytojų, norinčių savo akimis išvysti ledo skulptūras, jų gamybos procesą, sudalyvauti dvariškoje pasakoje ir pasigrožėti padangę nušviečiančiais šviesos efektais.

Pirmasis ledo skulptūrų festivalis baigėsi ledinės Morės ašaromis (11)

Pirmą kartą Lietuvoje, Pakruojo dvare, surengtas ledo skulptūrų ir šviesos festivalis. Ledo skulptūras kūrė ne kartą tarptautiniais apdovanojimais įvertinti skulptoriai iš Lietuvos ir Latvijos.

Pakruojo dvare prasideda ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“ (2)

Pirmoji festivalio diena Pakruojo dvare prasidėjo itin anksti ir džiaugsmingai – pati gamta kaip pritardama renginiui – apklojo viską per naktį baltu sniegu, o skulptoriai su lengvu jauduliu apžiūri savo darbo vietas ir generuoja galvose paskutines idėjas.

Miestą palikę vilniečiai regioniniame parke gamina valgius iš gamtos gėrybių

Kviečiame pasidairyti po netoli Vilniaus, Neries regioniniame parke įsikūrusią sodybą, kurioje ruošiamas išskirtinis maistas iš laukinių augalų ir kitų gamtos gėrybių.

Klaipėda kviečia į Užgavėnių šventę - „Morės sanatoriją“

2017 m. vasario 26 d. Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia švęsti Užgavėnes Klaipėdoje, Teatro aikštėje. Šventės tema – „Morės sanatorija“, į kurią atvykus pagerinsite tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Puikūs senamiesčio vaizdai, jūrinis klimatas ir siautulinga nuotaika sugrąžins Jums jėgas.

Ledo skulptūrų ir šviesos festivalyje „Pasaka“ dalyvaus garsus ledo skulptorius (3)

Nesvarbu, akmuo, medis ar bronza – šios medžiagos skulptoriaus Martyno Gaubo rankose virta meno kūriniais ir atneša jam tarptautinius įvertinimus.

Ar žinote, kur Lietuvoje yra Rojus ir Amerika? (45)

Turbūt visi esame girdėję iš kitų šalių pasiskolintus Lietuvos vietovardžius: Šveicarija, Aleksandrija, Jeruzalė, Venecija, Paryžius... Bet ar žinojote, kad Lietuvoje yra Anglijos sala, Sachara, Amerika, Arabija, Indija ir netgi Madagaskaras? Ir kad čia pat galite aplankyti Rojų, pasiekti Ramybę ir pailsėti ant Sofos?

Piliakalnių metais atrandami ir saugomi nauji piliakalniai (1)

2017 m. pradžioje prie Kultūros paveldo departamento veikianti Ketvirtoji (archeologinė) nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba suteikė teisinę apsaugą dviems naujiems nekilnojamojo kultūros paveldo objektams - Kalno Grikštų piliakalniui su priešpiliu ir Kalno Grikštų piliakalniui II, esantiems Kretingos rajono sav., Žalgirio sen., Kalno Grikštų k. Šiuos piliakalnius 2016 m. aptiko biologas dr. Darius Stončius.

Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos 2017 metų medžio konkurse (3)

Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos metų medžio konkurse. Šiemet konkurse Europos metų medis bus renkamas iš 16 kandidatų – po vieną iš kiekvienos konkurse dalyvaujančios Europos šalies. Lietuvos medis šiame konkurse dalyvauja pirmą kartą.

Muziejai, kuriuose būtina apsilankyti su vaikais dar šią žiemą

Žiemai persiritus į antrąją pusę, vis labiau imame ilgėtis seniai matytos žalumos ir saulės. Tai lengva matyti ir stebint vaikus – jie vis dažniau atsisako eiti laukan, verkšlena, kai reikia autis sunkius šiltus batus, kandančią kepurę ir storas pirštines.

Punioje pradedami mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginiai

Sausio 27 dieną įvyko Punios – mažosios Lietuvos kultūros sostinės – šventinis pristatymas. Alytaus rajono savivaldybė planuoja šią vietovę su istoriškai garsiu piliakalniu paversti patrauklia poilsiui ir turizmui vieta. Punios pristatymo ir garsinimo renginiai vyks visus metus, sakoma pranešime spaudai.

Kruojos upės ledo neužteks, kad įvyktų ledo skulptūrų festivalis „Pasaka“

Ledo skulptūrų kūrimas ir eksponavimas žiemą atrodo itin įprastas dalykas – minusinė temperatūra, sniegas, o ir medžiagos kūrybai – ledo – pilnos visos upės ir ežerai.

Ambicingi projektai Merkinę pavers turistų traukos centru (3)

Gal ne visi LRT „Nacionalinės ekspedicijos“ žiūrovai atkreipė dėmesį, kad net pats profesorius Alfredas Bumblauskas ne juokais nustebo, išgirdęs, jog Merkinė prieš kelis amžius buvo ketvirtu pagal dydį Lietuvos miestu. Merkiniškiai užsimojo susigrąžinti bent dalį buvusios didybės ir šiemet imasi įgyvendinti keletą ambicingų projektų, kurie suteiks proveržį kiek apsnūdusiam, bet neužmiršusiam savo istorijos miestui.